قویترین و بهترین سایت نیازمندیهای رایگان کشوری
بروزرسانی: ۱۳ شهریور ۱۴۰۱
تعداد نظرات: 0
ارسال کننده: دکتر سید مجید موسوی
لیفت بینی

چه زمانی پس از لیفت بینی نتایج ظاهر خواهند شد؟

اگر در فکر ایجاد تغییراتی در چهره خود با کمی لیفت بینی هستید، شما تنها نیستید. در واقع این روزها اعمال تغییراتی جزئی در بینی، به خواسته‌ای رایج تبدیل شده است. ایجاد تغییرات یا لیفت بینی می‌تواند به رفع مسائل جزئی متعددی کمک کند. در برخی موارد به این خاطر است که بینی نقش به سزایی در ترکیب بندی صورت ایفا می‌کند.

تا حدی به خاطر شکل آن و تا حدی هم به خاطر قرار گرفتنش در مرکز صورت، بینی مسئول نگه داشتن همه چیز کنار هم است. تغییر کوچکی در بینی، می‌تواند در ظاهر شما تغییر بزرگی ایجاد کند. امروزه پزشکان عمل‌ زیبایی بینی بدون جراحی را پیشنهاد می‌دهند. نتایج سریع خواهد بود و فیلرهای بینی معمولا ۶ تا ۱۲ ماندگاری خواهند داشت.

سالانه افراد بسیار زیادی برای داشتن چهره‌ای زیبا و بینی خوش فرم تن به انجام عمل‌های جراحی زیبایی می‌دهند. متاسفانه تمامی افراد بعد از انجام عمل جراحی بینی از نتیجه کار راضی نبوده و شاهد عوارض جانبی بسیاری در نتیجه انجام آن می‌شوند. در چند سال اخیر لیفت بینی با نخ توانسته جایگزین خوبی برای عمل‌های جراحی پرهزینه و خطرناک باشد.

به این صورت که کاندیدهای انجام عمل جراحی بینی می‌توانند به کلینیک‌های زیبایی مراجعه کرده و بدون نیاز به ایجاد برش و بیهوشی ایرادهای بینی خود را به کمک لیفت بینی برطرف کنند. هزینه لیفت بینی با نخ در مقایسه با عمل‌های جراحی تهاجمی خیلی کمتر بوده و دارای ماندگاری بالایی است.

یکی از روشهایی که به تازگی برای اصلاح برخی از نواقص بینی در نظر گرفته شده است؛ و قابل انجام می‌باشد؛ لیفت بینی با نخ است. لیفت بینی با نخ از روش‌های بدون جراحی بینی است، که برای مشکلات و نقایصی چون قوز بینی و افتادگی نوک بینی مناسب می‌باشد.

از آنجا که جراحی رینوپلاستی بینی که با برش و بخیه صورت می‌گیرد؛ دارای عوارض خاص خود می‌باشد؛ روشهای غیر جراحی مانند لیفت بینی با نخ به دلیل عدم ایجاد عوارض جراحی از جایگاه ویژه ای برخوردار است. البته ذکر این نکته ضروری به نظر می‌رسد که همه نقایص بینی با تزریق ژل قابل رفع نخواهند بود و این پزشک است که می‌تواند تشخیص دهد این روش تا چه حد مفید و موثر است.

کلینیک آراد

کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی آراد-کلینیک آراد

انواع  مدلهای عمل لیفت بینی

لیفت بینی کاهشی

همان‌طور که از نام آن پیداست، در این روش سایز بینی کاهش می‌یابد. در طی این عمل می‌توان کل سایز بینی را کم کرد یا سایز بخش‌های خاصی از آن از قبیل نوک، کناره‌ها یا تیغه را کاهش داد. برای رسیدن به این هدف، بخشی از غضروف یا استخوان‌های بینی برداشته می‌شوند.

قبل از انجام عمل، با دکتر مشورت کرده تا مشخص شود که چه بخش‌هایی از بینی‌تان را دوست دارید، چه بخش‌هایی را دوست ندارید و چه بخش‌هایی را می‌خواهید تغییر دهید. در طول جلسه‌ی پیش از درمان، دکتر بینی و بخش‌های مختلف صورت را بررسی کرده تا بهترین تصمیم را برای جراحی لیفت بینی اتخاذ کند.

همه‌ی عمل‌های لیفت بینی با ایجاد برش‌هایی در داخل یا خارج بینی انجام می‌شوند. صرفنظر از اینکه برش‌ها در کدام بخش بینی انجام شوند، قسمتی از  غضروف و استخوان برای کاهش اندازه‌ی آن برداشته می‌شود. البته باید اشاره کنیم که با کاهش اندازه‌ی بینی، پوست آن جدا نمی‌شود بلکه به مرور زمان متناسب با اندازه‌ی بینی جمع خواهد شد. اندازه‌ی بینی بعد از عمل زیبایی لیفت بینی  با سایر بخش‌های صورت تناسب خواهد داشت.

لیفت بینی افزایشی

در طول عمل لیفت بینی افزایشی، دکتر بافت یا استخوان بینی را پیوند می‌زند. برای این کار از غضروف دیگر بخش‌های بینی مثل تیغه‌ی آن استفاده می‌شود. اگر بافت کافی برای پیوند وجود نداشته باشد می‌توان از ایمپلنت‌های مصنوعی، ایمپلنت‌های طبیعی و سلول‌درمانی استفاده کرد. اگر اندازه‌ی بینی بسیار کوچک باشد، می‌توان از پیوند پوست برای افزایش حجم بینی استفاده کرد.

لیفت بینی آسیب‌دیده

ساختار بینی از بخش‌هایی ظریف و کوچک ساخته شده است. هنگامی‌که بینی ضربه می‌خورد، آسیب‌های فراوانی از قبیل، شکستگی استخوان، غضروف، انحرافات داخلی، عدم تقارن داخل و خارج از بینی و حتی مشکلات تنفسی به وجود آید.

خونریزی ایجاد شده در اثر ضربه، جریان خون را متوقف کرده و  موجب مرگ سلول‌های بافت غضروف می‌شود. همچنین این اتفاق، جریان هوا در بینی را مختل می‌سازد و در نهایت، بینی تغییر فرم پیدا خواهد کرد. عمل لیفت بینی، جراحاتی که منجر به تخریب جریان هوا در بینی شده‌اند را نیز مورد هدف قرار می‌دهد.

لیفت بینی ترمیمی

این عمل جراحی پس از برداشتن بافت سرطانی یا برای جبران بافت از دست رفته‌ی بینی انجام می‌شود. در واقع در طی این عمل، آن بخش از بافت بینی که از بین رفته یا آسیب دیده، ترمیم خواهد شد. در لیفت بینی ترمیمی از بافت‌های قسمت‌های دیگر بدن برای پیوند، استفاده می‌شود.

باتوجه به ماهیت پیچیده‌ی این روش، افراد ممکن است چندین عمل جراحی را در طی چند ماه نیاز داشته باشند. از آنجایی‌که جراحی لیفت بینی بازسازی کاملاً تخصصی است داوطلبان باید به‌دنبال جراحانی باشند که تجربه‌ی فراوان در این زمینه دارند.

لیفت بینی اصلاحی

نارضایتی در مورد نوک بینی یکی از دلایل اصلی لیفت بینی اصلاحی است. از آنجایی‌که برآمده‌‎ترین بخش صورت، نوک بینی است، شکل و شمایل آن بسیار مهم است.

لیفت بینی اصلاحی یک روش منحصر به فرد است که به حفظ ویژگی‌های صورت افراد بسیار کمک می‌کند. از آنجایی‌که شکل نوک بینی تکمیل کننده‌ی ویژگی‌های اصلی صورت است برای اصلاح آن، تکنیک‌های مختلفی در نظر گرفته شده است. برای رسیدن به این هدف، جراح ممکن است بافت‌هایی را از نوک بینی کم کرده یا به آن اضافه کند تا ظاهر آن زیبا شود.

قبل از شروع جراحی به داوطلبان آرام‌بخش تزریق شده یا از بیهوشی عمومی استفاده می‌شود. قبل از لیفت بینی، دکتر ساختار داخلی بینی را با استفاده از دوربین سه بعدی مورد بررسی قرار می‌دهد. با توجه به نیاز افراد، بافت چربی حذف یا جابه جا خواهد شد. ممکن است دکتر، ایمپلنت‌هایی را برای تقویت کردن ساختار غضروف و تغییر شکل آن استفاده کند.

در برخی موارد برای اصلاح نوک بینی از پیوند بافت هم استفاده می‌شود. همچنین تمام برش‌ها با استفاده از نخ قابل جذب، بخیه می‌شوند. به یاد داشته باشید که اطلاعات مورد نیاز در مورد میزان هزینه‌ی عمل زیبایی بینی را از دکتر سوال کنید تا برنامه‌ریزی مناسب برای انجام آن داشته باشید.

لیفت بینی نژادی

با استفاده از این روش، شکل بینی متناسب با ویژگی‌های صورت، متقارن و زیبا می‌شود، بدون اینکه ویژگی‌های نژادی داوطلب از بین برود.

لیفت بازبینی

فرم و عملکرد بینی برخی از  داوطلبان، بعد از عمل جراحی تغییر می‌کند. برای اصلاح این مشکل می‌توان از لیفت بازبینی استفاده کرد. همچنین پس از جراحی بینی، برخی داوطلبان مشکل تنفس دارند یا از ظاهر آن راضی نیستند؛ برای رفع این مشکل نیز از لیفت بازبینی استفاده می‌شود.

خوشبختانه با استفاده از تکنولوژی‌های جدید می‌توان بینی را بدون عمل جراحی لیفت کرد. در این روش از نخ‌هایی قابل جذب، به‌نام PDO (پلی‌دی‌اوکسانن) استفاده می‌شود. لیفت بینی با استفاده از این نخ‌ها کمتر از یک ساعت طول می‌کشد. از آنجایی‌که دوره نقاهت بعد از این عمل بسیار کوتاه است داوطلبان می‌توانند بلافاصله فعالیت‌های روزمره را شروع کنند/

پس از آنکه بینی به‌طور موضعی بی‌حس شد، دکتر نخ‌های PDO را به موازات تیغه‌ی بینی و از داخل عبور داده و بینی را لیفت می‌کند. نخ‌های لیفت، زیر پوست قرار گرفته، تیغه و نوک بینی را لیفت کرده و با تحریک رشد کلاژن موجب ماندگاری نتایج عمل می‌شوند.

تعداد نخ‌های مورد نیاز برای داوطلبان مختلف، متفاوت است. برگزاری یک جلسه‌ی مشاوره با دکتر قبل از لیفت بینی بسیار ضروری است زیرا در طی این جلسه شکل نهایی بینی و تعداد نخ‌های مورد نیاز مشخص می‌شود. نتایج لیفت بینی با نخ بلافاصله بعد از عمل، قابل مشاهده است.

لیفت بینی

کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی آراد-لیفت بینی

لیفت بینی گوشتی

بینی گوشتی به آن دسته از بینی هایی گفته می شود که میزان گوشی در این بینی ها بیشتر از میزان استخوان است. این نوع بینی معمولا با پوست ضخیم روی بینی و نوک پهن بینی همراه است.

لازم است بدانید عمل جراحی بینی های گوشتی نسبت به بینی های استخوانی دشوار تر است. همچنین در بینی های گوشتی اغلب بعد از جراحی امکان بازگشت فرم بینی وجود دارد. همین عوامل سبب شده است تا عمل جراحی بینی گوشتی یک عمل ریسک پذیر باشد. اما با استفاده از روش های دیگری مانند لیفت بینی گوشتی می توان به فرم دلخواه بینی رسید که این ریسک کمتری نیز به همراه دارد.

انواع روش های لیفت بینی

با روی کار آمدن تکنیک‌های نوین، دیگر داشتن بینی زیبا و متناسب با فرم صورت یک رویا نیست. راهکارهای متعددی پیشنهاد شده‌اند که هر یک برای گروهی از افراد مناسب هستند. بنا به آنچه بیان شد، تکنیک‌های لیفت بینی را به دو دسته تقسیم می‌کنند که در ادامه، معرفی کلی از هر یک ارائه خواهیم داد.

جراحی لیفت بینی : این جراحی گزینه‌ای ایده‌آل برای افرادی است که قصد دارند تغییرات قابل توجهی را در صورت خود ایجاد کنند. به کمک این تکنیک، شاهد تغییر دائمی اندازه، شکل و عملکرد بینی خواهیم بود. اگرچه این جراحی بیشتر با هدف زیبایی انجام می‌شود، این روش می‌تواند به اصلاح مشکلات تنفسی نیز کمک کند. به کمک این تکنیک، حتی آسیب‌های وارد شده به بینی که در اثر ورزش یا تصادف اتفاق افتاده‌اند نیز قابل اصلاح هستند.

تکنیک‌های غیرجراحی لیفت بینی : روش‌های غیرجراحی که تحت عنوان تکنیک‌های غیرتهاجمی نیز شناخته می‌شوند، گزینه‌ای مناسب برای افرادی است که از زیر تیغ رفتن هراس دارند.

به کمک این روش اصلاح برخی از ناهنجاری‌های بینی مانند برجستگی‌ها و ناهمواری‌ها امکان‌پذیر است.تغییر نوک بینی و رفع سایر نواقص آن نیز به کمک این تکنیک ممکن به نظر می‌رسد. خبر خوش درباره این تکنیک‌ها، نتایج آنی و فوری آن هاست. با این وجود باید بدانید که تکنیک‌های غیرتهاجمی ماندگاری طولانی مدتی ندارند و معمولاً نیاز به تکرار آنها وجود دارد.

دو تکنیک مطرح شده، یعنی جراحی لیفت بینی و تکنیک‌های غیرتهاجمی از پروسه کار گرفته تا نتایج نهایی، تفاوت‌های عمده‌ای با یکدیگر دارند. جراحی بینی معمولاً ۱ تا ۳ ساعت طول می‌کشد، در حالی که تکنیک غیرتهاجمی تنها ۳۰ تا ۴۵ دقیقه به طول می‌انجامد.

بهبودی بعد از جراحی بینی و امکان مشاهده نتایج نهایی ممکن است بین ۶ تا ۸ هفته طول بکشد. در حالی که به کمک تکنیک‌های غیرتهاجمی، فوراً به زندگی روزمره خود باز می‌گردید. از طرفی نتایج حاصل از این تکنیک در مدت زمان کوتاهی قابل مشاهده هستند

بررسی روش‌های غیرتهاجمی لیفت بینی

حال که آشنایی اولیه‌ای با انواع روش‌های غیرتهاجمی پیدا کردیم، نوبت به بررسی انواع تکنیک‌ها به همراه مزایا و معایب آن می‌رسد. درباره انواع تکنیک‌های غیرجراحی لیفت بینی چه می‌دانید؟ کدام راهکار مناسب شماست؟

لیفت بینی به کمک تزریق ژل و فیلر

یکی از ساده‌ترین راهکارهای لیفت بینی، فرم دهی بینی با فیلر به حساب می‌آید. به کمک این تکنیک، انواع مختلفی از ناهنجاری‌های بینی قابل اصلاح هستند. رفع برجستگی، اصلاح نوک بینی و لیفت آن، برجسته کردن قسمت‌هایی از بینی و هموار کردن پل بینی از جمله کاربردهای تزریق ژل به شمار می‌آید.

با وجود کاربردهای متعدد این تکنیک، تزریق فیلر برای همه افراد مناسب نیست. به عنوان مثال اگر مایل هستید که بینی شما کمی کوچکتر به نظر برسد یا غوز بینی برداشته شود، بهتر است به سراغ روش‌های دیگر بروید. در این تکنیک از انواع فیلرها به منظور اصلاح فرم بینی استفاده می‌شود که برخی از مشهورترین آنها شامل موارد زیر می‌شود:

هیالورونیک اسید

پلی اتیل متیل اکریلات

ژل پلی آکریل آمید

هیدروکسی لاپاتیت کلسیم

پیش از تصمیم‌گیری در خصوص این تکنیک، بیایید نگاهی به معایب و مزایای آن بیندازیم.

مزایا و معایب تزریق فیلر به بینی

آنچه باید در رابطه با تزریق ژل به بینی بدانید، موقتی بودن این راهکار است. ماندگاری فیلرهای مورد استفاده در این روش بین چند ماه تا دو سال تخمین زده شده است. بعد از این مدت، به منظور اصلاح و ترمیم مجدد، باید نزد پزشک مراجعه کنید.

مهم‌ترین مزیت لیفت بینی به کمک این تکنیک را باید قابلیت اصلاح آن دانست. به این معنی که اگر از نتایج نهایی تزریق ژل رضایت نداشتید، این امکان وجود دارد که در جلسات بعدی فرم آن را اصلاح کرد.

مزیت دیگر این روش را باید هزینه نسبتاً معقول آن بدانیم؛ تزریق فیلر نسبت به سایر تکنیک‌ها هزینه پایین‌تری دارد و نتایج نهایی حاصل از آن، بعد از نهایتاً یک هفته قابل مشاهده خواهد بود.

در نهایت نمی‌توان عوارض ناچیز این تکنیک را نادیده گرفت. بعد از تزریق ژل، معمولاً با کبودی و تورم خفیف مواجه خواهید شد که در مقایسه عوارض سایر تکنیک‌ها می‌توان از آن چشم‌پوشی کرد.

در رابطه با تزریق فیلر برای لیفت بینی، باید انتظارات خود را در حد معقول نگه دارید و از این تکنیک، انتظار معجزه نداشته باشید!

لیفت بینی با نخ

لیفت بینی به کمک نخ، تکنیکی به‌روز است که این روزها طرفداران بی‌شماری پیدا کرده است. این تکنیک غیرتهاجمی برای لیفت نوک بینی کاربرد دارد. جالب است بدانید که در این روش از نخ‌هایی استفاده می‌شود که بعد از مدت زمان کوتاهی جذب می‌شوند. اما لیفت بینی با نخ چگونه انجام می‌شود؟

برای شروع فرایند، ابتدا بی‌حسی موضعی اعمال می‌شود. در ادامه پزشک نخ را از قسمت فوقانی، وارد بینی کرده و آن را از نوک بینی خارج می‌کند. شاید تصور کنید که بعد از جذب نخ، این احتمال وجود دارد که بینی به حالت اولیه خود بازگردد، اما این اتفاق نمی‌افتد.

درواقع نخ مورد استفاده در این تکنیک، سلول‌های پوستی را تحریک به تولید کلاژن می‌کند. به این ترتیب ماندگاری این روش افزایش پیدا خواهد کرد.

جراحی لیفت بینی

اگر امکان لیفت بینی از طریق راهکارهای غیرتهاجمی وجود نداشته باشد یا هیچ یک از این راهکارها برای فرد مناسب نباشد، در ایستگاه آخر به جراحی لیفت بینی می‌رسیم. این جراحی برخلاف تصور عموم مردم، تکنیکی است که در مدت زمان کوتاهی اجرا شده و حتی گاهی بدون نیاز به بیهوشی انجام می‌شود. با این حال قصد داریم هر آنچه باید در رابطه با این تکنیک بدانید را مطرح کنیم و از همه جوانب آن را مورد بررسی قرار دهیم.

ریسک‌ها و خطرات جراحی لیفت بینی

در این جراحی، اندازه، شکل یا فرم بینی تغییر می‌کند و البته مانند هر تکنیک تهاجمی دیگری خطرات مخصوص به خود را دارد. از جمله ریسک‌های این تکنیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

خون‌ریزی

عفونت

واکنش بدن به ماده بیهوشی یا بی حسی

بروز مشکلات تنفسی

تغییر رنگ پوست و تورم بینی

اگرچه ممکن است هر یک از خطرات فوق، سلامت فرد متقاضی را تهدید کند، اما در بیشتر موارد این مشکلات به هیچ عنوان اتفاق نمی‌افتند.

نگاهی به مزایای جراحی لیفت بینی

هنگامی که صحبت از جراحی و زیر تیغ رفتن می‌شود، افراد زیادی گارد می‌گیرند. با این حال هیچ گاه نمی‌توان منکر نتایج طولانی مدت و مثبت این تکنیک شد. افزایش اعتماد به نفس و نتایج مطلوب حاصل از این تکنیک، افرادی زیادی را به انجام این فرایند تشویق کرده است. با این حال اگر به دنبال دلایلی بیشتری برای قانع شدن می‌گردید، نگاهی به مزایای انجام این تکنیک بیندازید.

امکان افزایش یا کاهش اندازه بینی،

امکان شکل دادن به سوراخ‌های بینی،

امکان لیفت نوک بینی و اصلاح فرم آن،

امکان کوتاه کردن پل بینی،

امکان ایجاد تناسب و هماهنگی میان اجزای صورت و بینی.

همه این مزایا به کمک این جراحی ساده قابل دستیابی هستند. تنها کافی است که از یک متخصص باتجربه در این حوزه کمک بخواهید.

 در این مقاله تا انتها ما به یکی از روش های غیر تهاجمی لیفت بینی می پردازیم. که این روش در کلینیک بین المللی پوست ، مو و زیبایی آراد انجام می شود این روش که به نام لیفت بین با نخ شهرت دارد یکی از روش های بسیار موثر در لیفت بینی با نخ می باشد. در ادامه این مقاله مراحل، مزایای و معایب، عوارض و هزینه های و مراقبت های ان را به طور کامل و جامع بازگو می کنیم.

لیفت بینی با نخ چیست؟

لیفت بینی با نخ یکی از روش‌های جدید غیرتهاجمی است که بدون جراحی و آسیب به عروق و بافت و مخاط ایجاد تغییر می‌کند. با توجه به عوارض و خطرات جانبی کم که به دلیل استفاده از کانولا و سوزن‌های مخصوص است برش‌های بزرگ در سطح پوست ایجاد نمی‌شود نگرانی‌ها در مورد عوارض جانبی به حداقل می‌رسد.

در این روش نیاز به شکستن استخوان یا بیهوشی عمومی نیست و بنابراین افرادی که قادر به جراحی نیستند هم می‌توانند از این روش استفاده کنند. این روش مراقبت‌های پس از جراحی ندارد. هم‌چنین این نخ‌ها موجب ایجاد کلاژن و جوانسازی پوست می‌شوند و چین و چروک ها را کاهش می‌دهند و پوستی محکم و کشیده‌تر فراهم می‌کنند.

مراحل انجام لیفت  بینی با نخ

مشاوره: در ابتدا یک جلسه مشاوره با پزشک خواهید داشت. در این جلسه، پزشک در مورد اینکه چه پیشرفت‌هایی برای بهبود ظاهر بینی شما لازم است و انتظار چه نوع نتایجی را باید از درمان لیفت بینی با نخ داشته باشید صحبت می‌کند.

ارزیابی اولیه: یک ارزیابی اولیه کامل از بینی گرفته می‌شود. این ارزیابی به پزشک کمک می‌کند تا تعداد نخ‌های مورد نیاز را تعیین کند.

وضعیت: در روز درمان، پزشک از شما می‌خواهد که طوری دراز بکشید که صورت شما به سمت بالا خم شود. پزشک یک بار دیگر تناسب و ساختار بینی را بررسی می‌کند و موقعیت نخ‌ها را برنامه‌ریزی می‌کند.

علامت‌گذاری: پزشک پس از انجام اندازه گیری‌های دقیق، صورت را علامت‌گذاری می‌کند.

ضد عفونی کردن پوست: به منظور کاهش خطر عفونت، پوست بینی به ویژه در نواحی که نخ‌ها وارد می‌شوند، ضد عفونی می‌شود.

بی‌حسی موضعی: بینی بی‌حس می‌شود تا این روش بدون درد باشد. برای بی‌حسی ناحیه از کرم بی‌حس کننده موضعی استفاده می‌شود.

 ایجاد نقاط ورود: از یک سوزن کوچک برای ایجاد یک نقطه ورودی کوچک در نوک بینی برای نخ‌ها استفاده می‌شود.

وارد کردن نخ‌ها: آخرین مرحله وارد کردن نخ‌ها در پل بینی و نوک بینی است. از یک کانول بلانت به منظور هدایت نخ‌ها برای قرارگیری صحیح استفاده می‌شود. پس از قرار دادن نخ‌ها، کانول برداشته می‌شود.

نخ هایی که در لیفت بینی مورد استفاده قرار می گیرد

لیفت بینی

کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی آراد-لیفت بینی

انواع نخ های لیفت بینی

استفاده از نخ PDO در لیفت

استفاده از نخ‌های قابل‌جذب PDO جدیدترین و بهترین روش برای لیفت بینی، صورت و بدن است. برخی از درمان‌ها با این روش قابل رقابت با روش جراحی هستند اما با این روش فرد با عوارض و دوره نقاهتی که در انجام عمل جراحی وجود دارد مواجه نمی‌شود زیرا این موارد در این تکنیک، بسیار کوتاه‌تر و آسان‌تر از عمل جراحی هستند.

ماده اصلی این نخ‌ها، پلی دی اکسانون (Polydioxanone) است که سال‌هاست در جراحی‌های داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد و بی‌ضرر بودن آن برای بدن به اثبات رسیده است

انجام این پروتکل درمانی نسبتاً آسان است و با یک جراح آموزش دیده و باتجربه خطر کمی دارد. این روش شامل قرار دادن تعدادی نخ است که هر کدام دارای خواص بی‌نظیری در قسمت‌های مختلف صورت هستند.

پس از وارد کردن نخ PDO در عمل لیفت بینی

پس از قرار دادن نخ، چیزهایی وجود دارد که باعث تحریک کلاژن سازی و سلول زایی در اطراف نخ می‌شود، اما این روش صرفاً یک روش کلاژن سازی نیست. این نخ‌ها قابل جذب هستند و بسته به نوع و مارک، زمان واجذبی متفاوتی دارند. قرار دادن نخ‌های خاصی در زیر پوست باعث ایجاد واکنش التهابی خفیف می‌شود که منجر به ایجاد کلاژن و افزایش گردش خون می‌شود که به آن امبدینگ یا لیفت نخ گفته می‌شود.

در روش امبدینگ، یک کاشت در زیر پوست ایجاد می‌شود که می‌تواند پوست را محکم نگه دارد. در حدود ۳۰٪ اثرات لیفت در چند روز اول قابل مشاهده است و بقیه اثرات حدود چهار ماه پس از قرار دادن نخ‌های تعبیه شده خود را نشان می‌دهند. پس از جذب نخ، کلاژن ساخته شده مسئول ادامه لیفت خواهد بود.

بسته به نوع نخ، نخ‌های قرار داده شده پس از چهار تا شش ماه کاملاً جذب می‌شوند، اما اثر لیفتینگ نخ‌های قرار داده شده، با کلاژن و بافت ایجاد شده در اطراف نخ، بین یک تا پنج سال باقی خواهد ماند.

بنابراین به راحتی می‌توانیم بگوییم که نوع و تعداد نخ‌های بکار رفته با دوام اثرات درمانی و لیفتینگ رابطه مستقیمی دارد.

نکته مهم این است که این نخ‌ها قابل جذب بوده و با نخ‌های غیرقابل جذب مانند نخ Silvit که قبلاً مورداستفاده قرار می‌گرفت و عوارض جانبی زیادی نیز دارد بسیار متفاوت است.

نخ‌های تعبیه شده، قابل جذب و بسیار ایمن هستند و جای نگرانی نیست.

در یک عمل لیفت با نخ، تعداد قابل توجهی نخ (به عنوان مثال بیش از ۵۰ نخ درعمل لیفت صورت) در شکل‌ها و اندازه‌های مختلف استفاده می‌شود.

بین ۴ تا ۸ نخ در هر طرف مورد نیاز است. نخ‌های PDO غیرخاردار نخ‌های ظریفی هستند که ظرفیت لیفت کمی ارائه می‌دهند و اصولا برای سفت کردن و جوانسازی پوست استفاده می‌شوند. این نخ‌ها بسیار ارزان‌تر از نخ‌های PDO خاردار هستند.

انواع دیگر نخ ها

لیفت با نخ، فرایندی است که شامل بالا کشیدن قسمت‌های مختلف صورت با استفاده از نخ‌های خاص بوده و برخلاف لیفت کلاسیک صورت، به ایجاد برش‌های جراحی نیاز ندارد. لیفت با نخ ممکن است به نام‌های مختلفی شناخته شود مانند، لیفت با نخ آپتوس، لیفت کانتور، لیفت با نخ ابریشم، لیفت با پر و غیره. در این روش دو نوع کلی از نخ‌ها یا بخیه‌ها استفاده می‌شوند:

نخ‌های خاردار یا دندانه‌ای با شناوری آزاد که نیازی نیست برای نگهداشتن لیفت معلق شوند و نخ‌های نرم یا معلق که باید به یک ساختار ثابت از صورت یا پوست سر متصل شوند.

این فرایند، بهترین گزینه برای بیمارانی است که دچار بافت‌هایی با آویزانی خفیف تا متوسط بوده و معمولاً کسانی هستند که در میانه‌ی دهه‌ی سی تا پنجاه سالگی قرار دارند. لیفت با نخ معمولاً با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. بهبود حاصل از آن عمدتاً سریع است. هزینه‌های اختصاصی آن با توجه به مناطق تحت درمان، متفاوت می‌باشد.

نخ های کره ای بهترین نخ ها هستند که مورد تایید وزارت بهداشت بوده و لیفت با نخ های کره ای سفتی و جوانسازی پوست را به همراه دارد.

نخ نوبل کاگ کره ای

نخ لیفت بینی نوبل کاگ ساخت کره جنوبی از معروفترین لیفتر های دنیای زیبایی به حساب می آید.

کاربرد نخ لیفت بینی کاگ نوبل

نخ لیفت بینی کاگ نوبل در دو نوع پلی دی اکسان و پی سی ال توسط برند نوبل کره جنوبی طراحی تولید شده است . از این نخ بیشتر برای لیفت و اصلاح نوک بینی و تغییر زاویه در محل ریبوپلاستی استفاده می گردد. هردو این محصولات با جنس پی دی او و پی سی ال دارای محصولات مختلفی می باشند.

محصولات لیفت بینی نوبل بیشتر از سوزن ۱۹ جی با طول های متفوت بهره می برند. نخ لیفت پی دی او از لحاظ جذب شدگی بسیار سریع جذب بدن مش ود و در مقابل پی سی ال ها سریع تر جذب نمی شوند. اما از لحاظ نرمی بسیار نرم تر و کم عارضه تر و تقریباً بدون عوارض جانبی می باشد.

مزایای نخ بینی کاگ نوبل

نخ نوبل  بینی کاگ نوبل کره بسیار کم ریسک و سالم است. در ادامه به برخی از مزایای این نخ می پردازیم.

لیفت بسیار قدرتمند

ظهور نتایج در اسرع وقت

ایمنی بسیار بالا و بدون ریسک

استفاده از مدرن ترین تکتولوژی ساخت

ریکاوری سریع و بدون نیاز به استراحت

ماندگاری طولانی مدت

از این نوع نخ کاگ بیشتر برای اصلاح فرم بینی ، نوک آن ، ناحیه ریبو پلاستی و قوز بینی استفاده می شود.

برندهای محصول:

نخ‌های فیلامنت طلایی (پوست طلایی و نخ طلایی):استفاده از نخ‌های طلا با عیار ۲۴ برای جوان‌سازی پوست، به نام جوان‌سازی فیلامنت طلایی نیز شناخته می‌شود. برندهای نخ‌های طلایی که در انگلستان استفاده می‌شوند، شامل پوست طلایی و نخ طلایی می‌باشند.

نخ سیلوئت :

نخ نرم سیلوئت به عنوان یک روش لیفت صورت غیر جراحی، یک بخیه‌ای یا عروسکی شناخته می‌شود، بر اساس تعلیق بخیه با قیف‌هایی است که هم در جراحی بازسازی و هم در جراحی زیبایی استفاده می‌شود.

نخ‌های تکی، نوعی از رشته‌ی PDO تکی می‌باشد. این نخ‌ها نرم بوده و بدون خار ساخته می‌شوند که آنها را هرچه کمتر تهاجمی می‌سازد. چندین بار، نخ تکی در یک الگوی شبکه‌ای به پوست وارد می‌شود تا به بیشترین حد تأثیرات سفت کردن دست یافته شود. پس از وارد شدن به پوست، نخ‌ها، پیوندهای کلاژن را برای ایجاد سفتی تدریجی پوست و تأثیرات جوان‌سازی پوست، فعال می‌کنند.

با اینکه نخ‌های تکی، پوست را سفت می‌کنند، اما لیفت قابل توجهی را ایجاد نمی‌نمایند. این درمان‌های سفت کردن پوست، می‌توانند برای جوان‌سازی کلاژن و درمان پوست آویزان گردن، خطوط پیشانی و چین و چروک صورت استفاده شوند. این نخ‌ها همچنین می‌توانند به گونه‌ها حجم اضافه کرده و به طور میانگین ۱۰ تا ۳۰ نخ مونو معمولاً برای هر مکان مشخص درمان، استفاده می‌شود.

اگر به دنبال یک درمان غیر جراحی برای چین و چروک هستید، که مزایای سفت کردن و لیفتیگ را با هم داشته باشد، آنگاه می‌توانید از ترکیب نخ‌های تکی و نخ‌های کاگ بهره ببرید.

نخ‌های کاگ:

نخ‌های دندانه‌ای یا کاگ، مشابه نخ‌های مونو هستند با این تفاوت که حاوی خارهایی می‌باشند که به زیر پوست متصل می‌شوند. این خارها، یک پشتیبانی پیشرفته را برای ساختار پوست ایجاد می‌کنند تا بافت آویزان را بالا ببرند. این نخ‌ها، به طور مؤثر، تشکیل کلاژن در اطراف نخ‌ها و خارهای آنها را بهبود می‌بخشند.

نخ‌های کاگ می‌توانند به تنهایی یا در ترکیب با نخ‌های مونو برای تعلیق مکانیکی ساختارهای بافتی پوست استفاده شوند به شکلی که نتیجه، احساس و ظاهر نرم و صاف داشته باشد. این نوع نخ‌ها معمولاً با لیفت پوست آویزان در خط فک برای ایجاد یک صورت باریک‌تر استفاده می‌شوند. به علاوه‌ی ایجاد لیفت برای غبغب، نخ‌های کاگ می‌تواند لیفت نخ ابرو و لیفت نخ بینی را فراهم سازند.

نخ‌های پیچ‌دار:

اگر به دنبال اضافه کردن حجم بیشتر به چهره‌ی خود هستید، نخ‌های پیچ‌دار یک گزینه‌ی عالی برای شما می‌باشند. نخ‌های پیچ‌دار با یک یا دو نخ موجود هستند که برای تقویت نتایج، در اطراف سوزن به هم بافته می‌شوند. برای ایجاد یک صورت با حالت V، نخ‌های پیچ‌دار، به رفع نواحی فرورفته کمک کرده و یک لیفت صورت غیر جراحی را ایجاد می‌کنند. زمانی که دو نخ به هم بافته می‎شوند، این متد به نام چند پیچی شناخته می‌شود. بسیاری از افراد یک چهره‌ی Vشکل را می‌خواهند، اما قادر نیستند که بدون کمک یک پزشک پوست متخصص، به آن دست یابند.

نخ‌های PDO می‌توانند بافت‌های ناشی از پیری را بدون روش‌های تهاجمی مانند جراحی، سفت کردن، بالا برده و پشتیبانی کنند. این فرایند حداقل یک ساعت یا بیشتر، بسته به مناطقی که تحت درمان هستند با کمترین درد ممکن، انجام می‎شود. نتایج حاصل از نخ‌های PDO معمولاً بین ۱۸ تا ۲۴ ماه به طور میانگین، باقی می‌مانند. اگر نگران شلی خفیف پوست صورت خود هستید، نخ‌های PDO می‌توانند به ایجاد ظاهری جوان‌تر به شما کمک کنند.

نخ‌های خاردار با تعلیق آزاد:

با استفاده از یک سوزن هدایت توخالی، مانند سوزن نخاعی، نخ‌های خاردار، از طریق نقاط برش کوچکی که توسط این سوزن ایجادشده و تقریباً ۱- ۲ میلی‌متر بوده و در راستای خطوط که قبلاً توسط جراح بر روی صورت شما علامت‌گذاری شده می‌باشد، به چربی زیر جلدی زیر پوست وارد می‌شوند. سوزن حاوی نخ، سپس برای فراهم کردن اصلاح مورد نیاز، مکان‌یابی شده و سپس خارج می‌شود.

کاگ‌های میکروسکوپی موجود در نخ، سپس به زیر پوست متصل شده و به آرامی پوست را بالا کشیده و آن را در محل مورد نیاز محفوظ می‌نماید. نخ‌های اضافی نیز تراشیده می‌شوند تا در بالای سطح پوست به چشم نیایند. تعداد نخ‌های مورد نیاز به تعداد مناطق تحت درمان، مانند لیفت ابرو، لیفت گونه یا غبغب و یا حتی لیفت گردن، بستگی دارد. یک لیفت کامل صورت با نخ تقریباً به ۱۸ نخ خاردار نیاز دارد، گرچه از آنجا که همه‌ی افراد به لیفت کامل صورت نیاز ندارند،

به صورت طبیعی شما به تقریباً دو نخ برای هر ابرو، سه نخ برای هر گونه، دو نخ برای هر خط فک و دو نخ برای هر سمت گردن نیاز دارید. زمانی که نخ‌ها در زیر پوست قرار می‌گیرند، تقریباً ۵ تا ۸ سانتی‌متر طول دارند و متناسب با خطوط صورت، بریده می‌شوند.

نخ‌های نرم یا معلق:

نخ‌های معلق با استفاده از یک سوزن استاندارد به پوست وارد می‌شوند، اما برای نگهداشتن لیفت، نیازی نیست که این نخ‌ها به به اصطلاح نقاط لنگری متصل شوند. نقاط لنگری، نقاط ثابتی از صورت یا پوست است هستند، و برای نقاط مختلف صورت و بدن با هم فرق دارند. بنابراین، داشتن دانش کامل و جزئی از آناتومی بدن، به منظور یافتن قسمت‌هایی که لنگرهای مناسبی برای لیفت ایجاد می‌کنند، ضروری می‌باشد.

همچنین باید از ساختارهایی که ممکن است پس از مدتی از جای خود تکان خورده یا کشیده شده یا شکل خود را از دست بدهند و در نتیجه، بر کار لیفت اثر بگذارند، پرهیز کرد. بنابراین، همانطور که متخصصان نیز می‌دانند، این بخش به تکنیک بیشتری نیاز داشته و به برخی از مهارت‌های پایه‌ای جراحی و دانش از آناتومی بدن نیاز دارد.

مزایای لیفت بینی با نخ

این روش غیر جراحی بوده و بنابراین ایمن‌تر است و اثرات طولانی مدتی را ایجاد می‌کند.

به بینی فرم و کشیدگی بهتری می‌دهد، ظاهر آن را بهبود می‌بخشد و به تقویت ظاهر کلی صورت کمک می‌کند.

باعث از بین رفتن انحنا و خمیدگی می‌شود و بینی شما را صاف و زیبا می‌کند.

لازم نیست که زمان زیادی را برای بهبودی و نقاهت بعد از عمل صرف کنید. در واقع می‌توانید درست بعد از عمل به کارهای قبلی‌تان برگردید.

نتیجه کاملاً طبیعی و پایدار است. دوستان و خانواده شما متوجه نخواهند شد که شما کاری روی بینی‌تان انجام داده‌اید، اما مطمئناً تفاوتی را در ظاهر شما خواهند دید.

به دلیل اینکه نخ‌ها جذب پوست می‌شوند، نتایج پایدار می‌شوند و باعث تحریک تولیدکلاژن جدید می‌شوند. این امر نه تنها پوست شما را سفت‌تر می‌کند، بلکه اثر نگه‌دارندگی نخ‌ها نیز باقی می‌ماند.

این روش درمانی می‌تواند در هر نقطه از صورت و بدن ازجمله پیشانی، شکم، ساعد، گونه‌ها، گوشه چشم و خطوط خنده استفاده شود. برخلاف تکنیک‌های سنتی لیفت که کاربرد محدودی داشته‌اند.

نیازی به استفاده از بی‌حسی عمومی یا موضعی نیست.

این عمل بدون درد است.

در کمتر از ۳۰ دقیقه می‌توان آن را انجام داد.

می‌توانید بلافاصله در منطقه تحت درمان مواد آرایشی استعمال کنید.

برخلاف فیلرها، نخ‌ها پس از قرار دادن، به طرفین حرکت نمی‌کنند و باعث پهن‌تر شدن بینی نمی‌شوند. حتی اگر به آن‌ها فشار وارد کنید، آن‌ها حرکت نمی‌کنند و به نواحی دیگر پخش نمی‌شوند.

این روش برای افرادی مناسب است که قبلاً از فیلر استفاده کرده بودند و از نتایج آن‌ها راضی نیستند. همچنین برای کسانی که نمی‌خواهند جراحی زیبایی بینی انجام دهند خوب است.

میزان رضایتمندی از عمل لیفت بینی با نخ در حدود ۹۰ تا ۹۵٪ است که این میزان بیشتر از سایر انواع عمل فرم دهی بینی است.

عوارض جانبی کم :

جراحی بینی و استفاده از داروهای بی حس کننده عوارض زیادی دارد. در حالی که روش های لیفت بینی بدون جراحی برای چندین روز هیچ عارضه ای جز تورم یا التهاب برای شما ایجاد نخواهد کرد. در برخی موارد ممکن است یک اسکار کوچک ایجاد شود. حتی عوارض جراحی لیفت بینی به مراتب کمتر از جراحی بینی معمولی است. زیرا این روش با بی حسی موضعی انجام می شود.

معایب  لیفت بینی با نخ

در صورتی که عمل زیبایی بینی با نخ به درستی انجام شود و مراقبت‌های بعد از آن به طور مناسب انجام شود، هیچگونه معایبی به جز تورم خفیف، قرمزی، حساسیت و کبودی نقطه‌ای در محل درمان ایجاد نمی‌شود. این عوارض تقریباً در تمام انواع درمان‌های زیبایی که شامل سوزن می‌شوند، رایج است.

با این حال، تکنیک اشتباه، رعایت نکردن مراحل استاندارد، انتخاب اشتباه نوع و تعداد نخ‌ها، قرار دادن نادرست نخ‌ها، عدم مهارت و دانش پزشکان در مورد آناتومی و مورفولوژی بینی و … می تواند باعث تشدید عوارض متعدد شود.

معایب  جانبی احتمالی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

عفونت پوست بینی

انحراف پل بینی

عدم توانایی در دستیابی به ارتفاع مطلوب بینی

بینی نامتناسب نسبت به صورت

بیرون آمدن نخ‌ها از پوست

عوارض لیفت بینی با نخ

عوارض روش های مختلف لیفت بینی کمی متفاوت است. در لیفت بینی با جراحی معمولا بعد از عمل ممکن است کمی تورم و کبودی در صورت شما به خصوص در ناحیه اطراف چشم دیده شود که پس از یکی دو روز به تدریج بهبود می یابد.

همچنین ممکن است پس از از بین رفتن اثرات داروی بیهوشی، درد یا فشار در بینی خود احساس کنید. این مشکل کاملا طبیعی است و در مدت کوتاهی پس از عمل برطرف خواهد شد. بینی شما ممکن است تا چند ماه پس از جراحی همچنان کمی متورم باشد. این تورم به سختی قابل مشاهده است و حداکثر شش ماه بعد از عمل برطرف می شود.

در برخی موارد، نتایج عمل لیفت بینی ممکن است چندان رضایت بخش نباشد و یا باعث نامتقارن شدن بینی شما شود. این مورد معمولا در مورد لیفت بینی که در مراکز نامعتبر انجام می شود اتفاق می افتد. اما نگران نباشید.

حتی اگر این اتفاق برای شما بیفتد، می توان با استفاده از جراحی های اصلاحی خفیف آن را برطرف کرد. به جز این مورد سایر عوارض لیفت بینی عمومی بوده و پس از مدتی بدون اقدام خاصی برطرف می شوند. شایع ترین عوارض این روش درد، بی حسی، کبودی، تورم و جای زخم روی بینی است.

کاندیدا مناسب لیفت بینی با نخ

طبیعتا انجام دادن لیفت نخ برای بینی نیز همانند بسیاری از عمل های زیبایی و همچنین درمانی دارای برخی شرایط و معیار های خاصی می باشند که دارا بودن آن ها توسط فرد متقاضی تا حدودی لازم و ضروری می باشد.

لذا افرادی که از تمامی شرایط و معیار های انجام لیفت نخ بینی برخوردار هستند می توانند نسبت به سایر افراد نتایج مطلوب تر و دلخواهی را از این اقدام به دست آورند.

مناسب ترین کاندید به جهت انجام لیفت بینی با نخ فردی است که از نظر روحی و جسمی در شرایط خوبی قرار داشته باشد و سیگاری نباشد. علاوه بر این پوست فردی که می خواهد nose lift را انجام دهد باید نسبتا ملایم باشد و پوست های ضخیم کمی در این روش با مشکل روبرو خواهند شد.

داشتن سلامتی جسمانی و همچنین روحی در شخص می تواند تاثیرات بسیار زیادی در روند بهبود و نقاهت شخص پس از عمل داشته باشد. لذا افرادی که دارای بیماری های مختلف هستند باید شرایط بیماری خود را حتما با پزشک متخصص خود در میان بگذارند تا اقدامات لازم و ضروری جهت دست یابی به نتایج مطلوب توسط پزشک متخصص در نظر گرفته شود.

علاوه بر این پوست فرد متقاضی انجام لیفت با نخ نباید دارای افتادگی شدید باشد. فردی با افتادگی شدید پوست لازم است که از عمل جراحی بینی استفاده کند.

به صورت کلی بهترین کاندیدا ها به جهت انجام لیفت بینی با نخ کسانی هستند که می خواهند بدون عمل جراحی به فرم بینی دلخواه خود دسترسی پیدا کنند.

این دسته از افراد کسانی هستند که از انجام عمل جراحی و یا برش و بخیه زدن هراس دارند یا دوست ندارند که متحمل عوارض جانبی متعدد جراحی بینی شوند، به همین علت استفاده از این اقدام برای آن ها گزینه بسیار مناسبی می باشد.

بهترین سن به جهت انجام لیفت با نخ بینی سن ۲۵ تا ۴۵ سال است، البته هیچ مانعی به جهت انجام لیفت با نخ برای سن های بالای ۱۸ یا بالای ۵۰ سال وجود ندارد. اما بهترین نتیجه در افرادی در رنج سنی ۲۵ تا ۴۵ سال قابل مشاهده خواهد بود.

افرادی که دارای صورت و همچنین بینی استخوانی می باشند، به دلیل داشتن حالت ارتجاعی بالای پوست صورت آن ها ، استفاده از لیفت نخ برای بینی آن ها گزینه بسیار مناسبی به شمار می رود. لذا در حالت کلی این دسته از افراد جزء کاندید های مناسب انجام این عمل زیبایی به شمار می روند.

برخی از افراد قادر به پرداخت هزینه های بالا برای ایجاد تغییرات در بینی خود نیستند و یا حاضر به پرداخت هزینه بالا نمی باشند، لذا این دسته از افراد می توانند به جای استفاده از عمل های جراحی بینی، از لیفت نخ برای ایجاد تغییرات دلخواه در بینی استفاده نمایند.

کاندید مناسب دیگر برای انجام لیفت با نخ افرادی هستند که نیاز به ایجاد تغییرات عمده در بینی خود ندارند و تنها ایجاد تغییرات جزئی در بینی می تواند انتظارات شخص را به طور کامل رفع نماید.

در انجام عمل زیبایی لیفت با نخ برای بینی از داروهای بیهوش کننده استفاده نمی شود و با توجه به این که داروهای بیهوشی دارای عوارض جانبی متعددی هستند، لذا افرادی که دوست ندارند این عوارض را متحمل شوند کاندید مناسبی جهت انجام لیفت نخ به شمار می روند.

افرادی که پس از انجام جراحی بینی از نتایج بدست آمده از این عمل جراحی رضایت ندارند می توانند جهت انجام برخی تغییرات کوچک در فرم و شکل بینی خود از لیفت نخ استفاده نمایند.

کاندید مناسب دیگر برای انجام این اقدام کسانی هستند که دارای نوک بینی افتاده یا پشت بینی فرورفته هستند. این افراد می توانند بدون استفاده از جراحی های سنگین، مدل و شکل ایده آل و دلخواهی را به بینی خود بدهند.

کاندیدا نامناسب لیفت بینی با نخ

محدودیت قابل توجهی به جهت انجام لیفت بینی با نخ وجود ندارد. اما برخی از افراد بهتر است که  لیفت بینی را انجام ندهند. در ادامه به بررسی برخی از افرادی که لیفت بینی با نخ به آنها پیشنهاد نمی شود، خواهیم پرداخت.

کسانی که پوست ضخیمی دارند و پوست آن ها از لطافت برخوردار نیست.

کسانی که دارای افتادگی پوست شدید هستند.

کسانی که مصرف مداوم الکل دارند. زیرا این دسته از افراد ممکن است در حین عمل دچار مشکل عدم انعقاد خون شوند و همین موضوع سبب بروز برخی مشکلات در حین عمل شود.

کسانی که به شدت سیگار می کشند و نمی توانند ۳ روز پیش از لیفت بینی با نخ از سیگار کشیدن خودداری کنند. سیگار تاثیرات منفی به سزایی در روند بهبودی و نقاهت شخص پس از عمل دارد و به همین علت نباید در طی این مدت استعمال شود.

خانم هایی که در دوران بارداری و یا شیر دهی می باشند نیز از جمله کاندید های نامناسب برای انجام این عمل زیبایی به حساب می آیند و توصیه می شود که انجام این اقدام را به پس از اتمام دوران شیر دهی خود موکول کنند.

هزینه های لیفت بینی با نخ

لیفت بینی با نخ در جلسات متعددی انجام می شود و ممکن است در هر جلسه از تعداد نخ بیشتری برای کشیدن پوست استفاده شود.

تحقیقات نشان داده که عمل لیفتینگ در نهایت به بیش از ۵۰ نخ نیاز دارد که باتوجه به تشخیص پزشک در شکل ها و اندازه های مختلف جاگذاری می شود.

هزینه های پزشکی بسته به مشاوره های قبل و بعد لیفتینگ، تعداد نخ ها و میزان اقدامات تخصصی در این زمینه متغیر است. متخصص با بررسی جوانب کار مبلغی را به عنوان دستمزد و استفاده از متریال های مختلف در حین لیفت تعیین می کند.

تمامی جراحی های حیطه مراقبت های چهره و اقدامات جهت دستیابی به زیبایی مشمول دریافت هزینه از بیمه نمی شود. هزینه های لیفت بینی در مقایسه با تزریق برخی پرکننده ها و همچنین انجام جراحی بینی بسیار پایین تر است.

مراقب سودجویان در این زمینه باشید. قیمت های پیشنهادی ارزان تر از عرف ممکن است عوارض جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

مراقبت های قبل از لیفت بینی با نخ

هتر است قبل از شروع لیفت با نخ حتما با پزشک متخصص پوست خود مشورت کنید تا بهترین برنامه درمانی را با توجه به نوع پوست شما تعیین کند.

متخصصان موافق هستند که افراد کاندید جهت انجام نخ لیفت باید حداقل از یک هفته قبل از عمل از مصرف نوشیدنی های الکلی و سیگار اجتناب نمایند؛ زیرا مواد موجود در این فرآورده ها باعث کمبود آب بدن می شوند و ممکن است که با مواد بی حسی تداخل ایجاد کنند.

از تمام محصولات دارویی بر پایه آسپرین باید اجتناب شود (این دارو ها رقت خون را بالا می برند و می توانند باعث خونریزی غیر ضروری در هنگام انجام این پروسه درمانی شوند) این مورد می تواند عوارض جانبی و ناخواسته ای را به همراه داشته باشد (جهت قطع دارو حتما از دستورالعمل های پزشک معالج خود پیروی کنید)

مراقبت های بعد از لیفت بینی  با نخ

پس از انجام لیفت باید تا ۱۴ روز محل لیفت شده را فشار ندهید.

از ورزش های سنگین با احتمال فشار آوردن به محل درمان خودداری کنید.

انجام ندادن امور دندانپزشکی در طی هفته اول با نخ

ندادن ماساژ و امور زیبایی روی صورت در طی هفته اول

در هفته اول به صورت طاق باز بخوابید.

استفاده از آنتی بیوتیک تجویز شده توسط پزشک

اثرات و نتایج لیفت بینی با نخ

لیفت بینی سبب نوک بلند و رو به بالا در حد متعادل را برای بیمار ایجاد می‌کند.

نوک بینی تیزتر می‌شود و نیازی به پرکردن با ژل ها به طور همزمان را نیز ندارند.

لیفت بینی امکان پخش دوندگی و تورم در چند ماه را ندارد و ماندگاری آن طولانی‌تر است.

در صورت نیاز به ترمیم با انجام دوباره آن بعد از دو سال می توان از زیبایی آن برای همیشه لذت برد.

دوره نقاهت لیفت بینی با نخ

به منظور بررسی دوره نقاهت پس از انجام این روش باید گفت که بلافاصله بعد از عمل می توانید از کمپرس سرد بر روی بینی خود استفاده کنید تا شانس تورم و کبودی را به طرز چشمگیری کاهش دهید.

همچنین در صورت بروز درد می توانید از داروهای مسکن استفاده کنید. در صورتی که پزشک برای شما آنتی بیوتیک تجویز کرد، باید آن را به صورت کامل استفاده کنید و اگر دو روز پس از انجام این فرایند همچنان درد داشتید لازم است تا با پزشک خود تماس بگیرید.

پس از گذشت چند روز اول می توانید از پزشک خود در رابطه با مواردی که باید به آن توجه داشته باشید مشورت گرفته تا در نهایت بتوانید دوره نقاهت لیفتینگ بینی با نخ را به بهترین شکل ممکن طی کنید.

توجه به موارد گفته شده از سوی پزشک باعث می شود تا در نهایت بتوانید به بهترین شکل ممکن از این روش ها برای طی کردن دوره نقاهت لیفت بینی خود استفاده کنید.

تعداد جلسات لیفت بینی با نخ

تنها یک جلسه درمان برای مشاهده نتیجه کافی است. با استفاده از نوع صحیح نخ‌ها و قرار دادن صحیح نخ‌ها، قطعا پس از یک جلسه درمان نتیجه خوبی را مشاهده خواهید کرد. نخ‌ها تقریبا به مدت ۶ ماه در بینی باقی می‌مانند و سپس حل می‌شوند. زمانی که نخ‌ها حل می‌شوند، به دلیل تحریک کلاژن، بینی به مدت ۸ تا ۱۲ ماه دیگر در حالت لیفت باقی می‌ماند.

در صورتی که لیفت بینی با نخ به طور منظم انجام شود، ممکن است حتی نتایج تا ۲۴ ماه دوام داشته باشند.

مشاوره

کلینیک بین المللی پوست ، مو و زیبایی آراد با کادری مجرب و متخصص در هر نوع زیباسازی و جوانسازی به صورت حضوری و در صورت عدم امکان زیبا جویان عزیز برای مشاوره حضوری همه ساعت می تواند به زیبا جویان عزیز مشاوره تلفنی را ارایه کند.

شاید این مطلب هم برای شما جذاب باشد:

https://clinicarad.ir/%d9%84%db%8c%d9%81%d8%aa-%d8%a8%db%8c%d9%86%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%d8%aa%d8%b2%d8%b1%db%8c%d9%82-%da%98%d9%84-%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%9f/

https://clinicarad.ir/%d9%82%db%8c%d9%85%d8%aa-%d9%84%db%8c%d9%81%d8%aa-%d8%a8%db%8c%d9%86%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%d9%86%d8%ae-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d8%b5%d9%81%d9%87%d8%a7%d9%86/

https://clinicarad.ir/%d9%87%d9%85%d9%87-%da%86%db%8c%d8%b2-%d8%af%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d9%87-%d9%84%db%8c%d9%81%d8%aa-%d8%a8%db%8c%d9%86%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%d9%86%d8%ae-%d8%af%d8%b1-%da%a9%d9%84%db%8c%d9%86%db%8c%da%a9/

نتیجه گیری

اول از همه، باید بدانید که لیفت بینی با نخ نمی‌تواند ساختار یا شکل بینی را تغییر دهد. بلکه تنها قادر به تغییر بافت بینی است. در واقع، این روش فقط کاری می‌کند که قسمت‌های خاصی از بینی شما، باریک‌تر یا سر بالاتر به نظر برسد. در نتیجه، ماندگاری لیفت بینی با نخ زیاد نیست.

در این روش، جراح با محدودیت‌های بسیاری مواجه است. چرا که بینی، یک عضو نسبتاً سنگین صورت محسوب می‌شود. به همین دلیل، با بخیه‌های کوچک و قابل جذب، خیلی قابل تغییر نیست. بنابراین، انتظار نداشته باشید که ماندگاری لیفت بینی با نخ طولانی‌مدت باشد یا این‌که نتایج این روش، تغییر چشمگیری در صورت شما ایجاد کند.

زیبایی بینی یکی از مسائلی است که امروزه زن و مرد را درگیر کرده ولی اکثر افراد بدلیل هزینه‌های بالای عمل‌های جراحی بینی یا عوارض و دوره نقاهت طولانی آن‌ها، بدنبال راه‌های طبیعی و بدون دردسر برای لیفت و فرم دهی بینی خود هستند. روش توضیح داده شده در این مقاله یکی از روش های فرم دهی و لیفت بینی بطور طبیعی با نرخ بازدهی و رضایت ۹۵ درصدی مراجعان است.

این درمان ممکن است هیچ عوارض جانبی نداشته باشد فقط شاید عفونتی ایجاد شود که بندرت اتفاق می‌افتد. از این گذشته، شما هرگز نمی‌دانید که سیستم شما بدن چه واکنشی نسبت به جسم خارجی که یک نخ بینی می‌باشد نشان می‌دهد. با استفاده از تکنیک‌های استریل در طی عمل و استفاده از آنتی بیوتیک ها بعد از آن می‌توان از بروز عفونت جلوگیری کرد.

شاید بزرگ‌ترین چالشی که پیش رو خواهید داشت، تخصص پزشک انتخابی‌تان باشد. اگر پزشک هیچ تجربه‌ای در انجام این عمل را نداشته باشد یا به اندازه کافی واجد شرایط نباشد، ممکن است نخ‌ها را در جایی و به روشی نادرست قرار دهد. ازاین‌رو نتیجه همان‌طور که انتظار می‌رفت نخواهد بود و از نتایج کار بسیار ناراضی خواهید بود.

بزرگ ‌ترین مشکلی که در این زمینه وجود دارد این است که خارج کردن و برداشتن نخ ها دشوار است و باید منتظر ماند تا آن‌ها به خودی خود حل شوند. دو سال سر کردن با یک بینی بدفرم حتماً آن چیزی نیست که هنگام تصمیم ‌گیری برای این عمل تصور می‌کردید.

کلینیک آراد

کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی آراد-کلینیک آراد

کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی آراد اصفهان با کسب برترین رتبه رضایتمندی مرجع جهانی گوگل ۵ ستاره درخدمت زیباجویان عزیز می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره رایگان و واتساپ می توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:

۰۹۱۳۰۳۲۳۲۹۲

دریافت مشاوره رایگان با ارسال عدد ۱ به سامانه ۱۰۰۰۵۸۴۸

جهت دریافت کد تخفیف و هدایای ویژه کلینیک ، حتما پیج ما را فالو کنید و علاوه بر دریافت کد های تخفیف در قرعه کشی یک عدد ۲۰۶ هم شرکت کنید:

آیدی اینستاگرام:

https://instagram.com/clinic.arad

ارائه مراقبت های مربوط به خدمات زیبایی در کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی آراد اصفهان توسط کادرحرفه ای انجام می‌شود که میتوانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر از طریق لینک زیر استفاده کنید :

clinicarad.com/مراقبت-ها/

سایت تخفیفات پزشکی جهت دریافت تخفیف:

 https://takhfifannet.com

سایت انجمن جهت پاسخ به سوالات زیبایی شما توسط برترین متخصصین زیبایی کشور:

 https://harfhayetazeh.com

لینک کوتاه:

لینک آپارات:https://aparat.com/v/h8Q9J

لینک نماشا:https://www.namasha.com/v/wsMBej2X

ویکی پدیا: https://fa.wikipedia.org

فیسبوک:  https://www.facebook.com

تویتر: https://twitter.com

لینک یوتیوب: https://www.youtube.com

تلگرام: https://telegram.org

 • کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی آراد-هایفوی واژینال

  هایفوی واژینال چیه

  با در 10 دسامبر 2023 - 0 نظرات

  هایفوی واژینال چیه هایفوتراپی (High-Intensity Focused Ultrasound) یک فناوری جدید در زمینه بهبود و جوانسازی بافت‌های مختلف بدن است، از جمله عضلات واژن. این تکنولوژی از امواج فوکوس شده اولتراسونیک برای ایجاد گرما در عمق بافت‌ها و ایجاد تنش در سلول‌ها استفاده می‌کند. در صورتی که به دنبال بهبود و تقویت عضلات واژن هستید، هایفوتراپی […]

 • هایفو صورت

  مدت زمان هایفو صورت

  با در 29 نوامبر 2023 - 0 نظرات

  مدت زمان هایفو صورت هایفوتراپی یک فناوری روز به روز محبوب‌تر در زمینه جوانسازی پوست است. این تکنولوژی، از امواج صوتی با فرکانس بالا برای انجام مداخلات غیرجراحی بر روی پوست استفاده می‌کند. نام “هایفو” از عبارت High-Intensity Focused Ultrasound گرفته شده است. در زیر، با اصول و کاربردهای هایفوتراپی در جوانسازی پوست آشنا می‌شوید: […]

 • مشاوره هایفو اصفهان

  مشاوره هایفو اصفهان

  با در 23 نوامبر 2023 - 0 نظرات

  مشاوره هایفو اصفهان هایفوتراپی یک روش غیرجراحی برای بهبود ظاهر پوست و کاهش علائم پیری است. این فناوری از امواج فوکوس شده های فراصوتی برای تحریک تولید کلاژن و افزایش کلاژن موجود در پوست استفاده می‌کند. در ادامه، به جزئیات بیشتری در مورد هایفوتراپی زیبایی پرداخته خواهد شد: ### ۱٫ **چگونگی عملکرد:**    – **امواج […]

 • پاسخ به سوالات و ابهامات درباره زیبایی

  مرکز مشاوره زیبایی آراد

  با در 25 دسامبر 2023 - 0 نظرات

  مرکز مشاوره زیبایی آراد جراحی‌های زیبایی، انواع مختلفی دارند و بسته به نیازها و تمایلات هر فرد ممکن است انجام شوند. مشاورین ما در کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی آراد به هرگونه سوال و ابهامات شما، درباره جراحی زیبایی که به آن نیاز دارید و هزینه های آن، به صورت رایگان پاسخ میدهند. انواع […]

 • عکس دختری در حال تزریق فیلر اروپایی

  روش اروپایی

  با در 31 دسامبر 2023 - 0 نظرات

  تزریق فیلر به روش اروپایی (اصفهان) فیلرها و پرکننده‌های پوستی یکی از روش‌های متداول در زمینه جراحی زیبایی است که برای بهبود ظاهر و جوانسازی چهره مورد استفاده قرار می‌گیرد. – ترکیبات اصلی: فیلرها از موادی مانند اسید هیالورونیک، کلاژن، و رادیس می‌توانند تشکیل شده باشند. – عملکرد: این مواد به عنوان پرکننده‌های طبیعی عمل […]

استخدام بانک ملی استخدام مدیریت یک مجموعه (کاوه) انواع جراحی زیبایی واژن بانک ملی بلفاروپلاستی بهترین جراح لیفت صورت بهترین زمان بریا عمل زیبایی واژن تزریق چربی تزریق چربی به صورت لاغر تزریق چربی فریز شده به صورت تزریق ژل جراحی بینی جراحی پلک جراحی پلک چشم در اصفهان جوانسازی پوست زیبایی بینی عوارض بلفاروپلاستی عوارض لیفت صورت عوارض هایفو عوارض هایفوتراپی فواید لیفت صورت فیلم گونه گذاری قیمت تزریق چربی به صورت قیمت لیفت بینی دائمی قیمت لیفت بینی گوشتی قیمت لیفت صورت قیمت گونه گذاری لیفت صورت لیفت صورت با جراحی لیفت صورت با نخ لیفت صورت بدون جراحی لیفت صورت فواید ماندگاری تزریق چربی به صورت مراقبت و تقویت مو مزایای بلفاروپلاستی هایفوتراپی چیست هزینه تزریق فیلر هزینه تزریق چربی هزینه عمل بلفاروپلاستی هزینه عمل بینی هزینه کاشت ابرو هزینه ی عمل جراحی زیبایی واژن پرسش و پاسخ در مورد کاشت ابرو کاشت ابرو بعد از یکسال گونه گذاری طبیعی