قویترین و بهترین سایت نیازمندیهای رایگان کشوری
بروزرسانی: ۹ شهریور ۱۴۰۱
تعداد نظرات: 0
ارسال کننده: دکتر سید مجید موسوی
لیفت بینی

هزینه لیفت بینی چقدر است؟

بینی عضوی است که در صورت بسیار مهم تلقی میشود و برای زیبایی چهره عضوی مهم است .بینی های بزرگ ، قوز دار و افتاده برای هیچ فردی خوشایند نیست و زیبایی صورت فرد را خدشه دار میکنند .بسیاری از شخاص به سمت عمل جراحی بینی رفتند که عده ی کثیری از آنان با نتیجه ی خوبی مقابل نشدند و اصلا رضایت بخش نبود،عمل جراحی بینی روشی است که بیهوشی کامل باید صورت گیرد و این امر برای انسان کاملا خطرناک است که متاستفانه در این روش وجود دارد.

از دیگر معایب این روش مراقبت های سخت و طولانی مدت آن است و نتیجه ی عمل خیلی دیر مشخص میشود .اما خوشبختانه ، با به وجود آمدن روش های بدون عمل جراحی از تعداد مخاطبان روش جراحی کم و به تعداد روش های بدون جراحی زیاد شد.از مهم ترین روش های بدون نیاز به جراحی بینی روش لیفت بینی است.لیفت بینی یک روش کامل و پر مزیت برای افرادی که بینی های بزرگ با پره های بزرگ و قوز دار دارند.

زیبایی بینی و ترمیم آن هم مانند سایر روشهای زیبایی سیر تکاملی خاصی را پیموده است. در حدود سال های آخر قرن نوزدهم جراحی بینی به وجود آمد و در همان زمان ترمیم فرورفتگی های بینی ماند بینی زینی شکل با تزریق پارافین مطرح شد.

از آنجایی که بینی ساختار ظریفی دارد و پوستی نازک این ساختار را احاطه کرده است لذا اجسام مصنوعی مانند پلاستیک و پارافین و فلزات معمولاً حتی اگر سال ها بماند باعث ایجاد عفونت می شوند و خارج می شوند.

با شروع جنگ جهانی اول در سه کشور آلمان، آمریکا و انگلستان همزمان سه جراح معروف به صورت جداگانه اقدام به ترمیم و بازسازی بینی کردند و تزریق پارافین به بینی به فراموشی سپرده شد.

قدیمی ترین تاریخچه جراحی بینی به سالیان دور در هند باستان باز می گردد که سوشروتا از پوست پیشانی برای ترمیم بینی استفاده می کرد. عمل زیبایی  بینی به صورت مدرن توسط جان اورلاندو (پدر عمل زیبایی ) در اواخر قرن نوزدهم در نیویورک انجام گرفت. او متخصص گوش، حلق و بینی بود و جراحی بینی را برای اولین بار به صورت بسته انجام داد.

نخستین کسی که در عصر جدید تحت عمل جراحی زیبایی بینی قرار گرفت ویلیام اسپرکلی، افسر جنگل بانان در شروود انگلستان بود. او در سال ۱۹۱۷ در جنگ جهانی اول در اثر شلیک گلوله بینی خود را از دست داد.

دکتر هارولد جیلیس جراح ارتش انگلستان و از پایه گذاران جراحی مدرن پلاستیک در جهان وی را تحت ترمیم با فلاپ پیشانی قرار داد.

تکنیکی که امروزه ً توسط جراحان گوش و حلق و بینی نیز  استفاده می شود. و پس از چند ماه بینی وی کاملاً ترمیم شد. این اولین جراحی مدرن ثبت شده زیبایی بینی در عصر مدرن است.

کلینیک زیبایی الهیه

کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی الهیه-کلینیک زیبایی الهیه

انواع روش های لیفت بینی

با روی کار آمدن تکنیک‌های نوین، دیگر داشتن بینی زیبا و متناسب با فرم صورت یک رویا نیست. راهکارهای متعددی پیشنهاد شده‌اند که هر یک برای گروهی از افراد مناسب هستند. بنا به آنچه بیان شد، تکنیک‌های لیفت بینی را به دو دسته تقسیم می‌کنند که در ادامه، معرفی کلی از هر یک ارائه خواهیم داد.

جراحی لیفت بینی : این جراحی گزینه‌ای ایده‌آل برای افرادی است که قصد دارند تغییرات قابل توجهی را در صورت خود ایجاد کنند. به کمک این تکنیک، شاهد تغییر دائمی اندازه، شکل و عملکرد بینی خواهیم بود. اگرچه این جراحی بیشتر با هدف زیبایی انجام می‌شود، این روش می‌تواند به اصلاح مشکلات تنفسی نیز کمک کند. به کمک این تکنیک، حتی آسیب‌های وارد شده به بینی که در اثر ورزش یا تصادف اتفاق افتاده‌اند نیز قابل اصلاح هستند.

تکنیک‌های غیرجراحی لیفت بینی : روش‌های غیرجراحی که تحت عنوان تکنیک‌های غیرتهاجمی نیز شناخته می‌شوند، گزینه‌ای مناسب برای افرادی است که از زیر تیغ رفتن هراس دارند. به کمک این روش اصلاح برخی از ناهنجاری‌های بینی مانند برجستگی‌ها و ناهمواری‌ها امکان‌پذیر است.تغییر نوک بینی و رفع سایر نواقص آن نیز به کمک این تکنیک ممکن به نظر می‌رسد.

خبر خوش درباره این تکنیک‌ها، نتایج آنی و فوری آن هاست. با این وجود باید بدانید که تکنیک‌های غیرتهاجمی ماندگاری طولانی مدتی ندارند و معمولاً نیاز به تکرار آنها وجود دارد.

دو تکنیک مطرح شده، یعنی جراحی لیفت بینی و تکنیک‌های غیرتهاجمی از پروسه کار گرفته تا نتایج نهایی، تفاوت‌های عمده‌ای با یکدیگر دارند. جراحی بینی معمولاً ۱ تا ۳ ساعت طول می‌کشد، در حالی که تکنیک غیرتهاجمی تنها ۳۰ تا ۴۵ دقیقه به طول می‌انجامد.

بهبودی بعد از جراحی بینی و امکان مشاهده نتایج نهایی ممکن است بین ۶ تا ۸ هفته طول بکشد. در حالی که به کمک تکنیک‌های غیرتهاجمی، فوراً به زندگی روزمره خود باز می‌گردید. از طرفی نتایج حاصل از این تکنیک در مدت زمان کوتاهی قابل مشاهده هستند.

در آخرین بخش مقایسه این دو تکنیک به هزینه نهایی این دو روش می‌رسیم. هزینه روش‌های غیرتهاجمی در مقایسه با روش‌های جراحی بسیار کمتر است. با این حال با انجام روش‌های غیرجراحی هر چند وقت یک بار باید به فکر ترمیم باشید.

روش های غیر تهاجمی لیفت بینی

یکی از ساده‌ترین راهکارهای لیفت بینی، فرم دهی بینی با فیلر به حساب می‌آید. به کمک این تکنیک، انواع مختلفی از ناهنجاری‌های بینی قابل اصلاح هستند. رفع برجستگی، اصلاح نوک بینی و لیفت آن، برجسته کردن قسمت‌هایی از بینی و هموار کردن پل بینی از جمله کاربردهای تزریق ژل به شمار می‌آید.

با وجود کاربردهای متعدد این تکنیک، تزریق ژل برای همه افراد مناسب نیست. به عنوان مثال اگر مایل هستید که بینی شما کمی کوچکتر به نظر برسد یا غوز بینی برداشته شود، بهتر است به سراغ روش‌های دیگر بروید. در این تکنیک از انواع ژل ها به منظور اصلاح فرم بینی استفاده می‌شود که برخی از مشهورترین آنها شامل موارد زیر می‌شود:

هیالورونیک اسید

پلی اتیل متیل اکریلات

ژل پلی آکریل آمید

هیدروکسی لاپاتیت کلسیم

پیش از تصمیم‌گیری در خصوص این تکنیک، بیایید نگاهی به معایب و مزایای آن بیندازیم.

مزایا و معایب تزریق فیلر به بینی

آنچه باید در رابطه با تزریق ژل به بینی بدانید، موقتی بودن این راهکار است. ماندگاری فیلرهای مورد استفاده در این روش بین چند ماه تا دو سال تخمین زده شده است. بعد از این مدت، به منظور اصلاح و ترمیم مجدد، باید نزد پزشک مراجعه کنید.

مهم‌ترین مزیت لیفت بینی به کمک این تکنیک را باید قابلیت اصلاح آن دانست. به این معنی که اگر از نتایج نهایی تزریق ژل رضایت نداشتید، این امکان وجود دارد که در جلسات بعدی فرم آن را اصلاح کرد.

مزیت دیگر این روش را باید هزینه نسبتاً معقول آن بدانیم؛ تزریق فیلر نسبت به سایر تکنیک‌ها هزینه پایین‌تری دارد و نتایج نهایی حاصل از آن، بعد از نهایتاً یک هفته قابل مشاهده خواهد بود.

در نهایت نمی‌توان عوارض ناچیز این تکنیک را نادیده گرفت. بعد از تزریق ژل، معمولاً با کبودی و تورم خفیف مواجه خواهید شد که در مقایسه عوارض سایر تکنیک‌ها می‌توان از آن چشم‌پوشی کرد.

در رابطه با تزریق فیلر برای لیفت بینی، باید انتظارات خود را در حد معقول نگه دارید و از این تکنیک، انتظار معجزه نداشته باشید.

لیفت بینی

کلینیک بین المللی پوست موزیبایی الهیه-لیفت بینی

لیفت بینی با نخ

لیفت بینی به کمک نخ، تکنیکی به‌روز است که این روزها طرفداران بی‌شماری پیدا کرده است. این تکنیک غیرتهاجمی برای لیفت نوک بینی کاربرد دارد. جالب است بدانید که در این روش از نخ‌هایی استفاده می‌شود که بعد از مدت زمان کوتاهی جذب می‌شوند. اما لیفت بینی با نخ چگونه انجام می‌شود؟

برای شروع فرایند، ابتدا بی‌حسی موضعی اعمال می‌شود. در ادامه پزشک نخ را از قسمت فوقانی، وارد بینی کرده و آن را از نوک بینی خارج می‌کند. شاید تصور کنید که بعد از جذب نخ، این احتمال وجود دارد که بینی به حالت اولیه خود بازگردد، اما این اتفاق نمی‌افتد.

درواقع نخ مورد استفاده در این تکنیک، سلول‌های پوستی را تحریک به تولید کلاژن می‌کند. به این ترتیب ماندگاری این روش افزایش پیدا خواهد کرد.

نگاهی به مزایای لیفت بینی با نخ

حتماً شما هم بارها درباره لیفت بینی به کمک نخ و محبوبیت آن شنیده‌اید، اما مگر این تکنیک چه مزایایی برای ما به دنبال دارد؟

این تکنیک، آسیب زیادی به بافت بینی و عروق آن وارد نمی‌کند؛

نتایج حاصل از لیفت بینی با نخ به مدت دو سال ماندگار است؛

نخ‌های مورد استفاده در این تکنیک، سبب بروز آلرژی یا حساسیت نمی‌شوند؛

امکان تنظیم نوک بینی با توجه به سلیقه شما وجود دارد؛

فرایند لیفت با نخ تنها به مدت ۱۵ دقیقه به طول می‌انجامد؛

عوارض ناشی از انجام این تکنیک، ناچیز و کوتاه مدت هستند.

پلاسماجت بینی

در روش پلاسماجت بینی هیچ گونه برش و یا جراحی استفاده نمی شود در واقع پوست بینی چربی های اضافه سوزانده می‌شود و باعث جمع شدن لایه های زیرین پوست میشود.

در روش پلاسماجت هیچ گونه عارضه جانبی به وجود نمی آید و هزینه بسیار کمتری نسبت به سایر روش های دیگر دارد و همینطور دوره نقاهت کمتری دارد و طی چند جلسه نتیجه دلخواه را مشاهده می کنید.

پلاسما جت بینی قبل و بعد

پس از آنکه پلاسماجت انجام دادید، در لحظه متوجه جمع شدن پوست خود می شوید. معمولا چند روز تورم و قرمزی روی بینی خود خواهید داشت. پس از رفع آن، متوجه تغییر بینی خود و جمع شدن و کوچک شدن آن می شوید.

تزریق آنزیم برای زیبایی بینی

کوچک کردن بینی با آنزیم:

آیا می دانید چکونه می توان بینی گوشتی را بدون جراحی کوچک نمود؟

برای جمع شدن و کوچک کردن بینی روش های مختلفی وجود دارد اما یکی از روش های جدید و پرطرفداری که بیشتر برای بینی های گوشتی کاربرد دارد تزریق آنزیم است. توجه داشته باشید که تزریق آنزیم با تزریق کورتن متفاوت است

یکی از راه های مدرن و امن برای کوچک کردن بینی گوشتی، تزریق آنزیم هیالاز و بلورهای هیدروکسی آپاتیت کلسیم است. تزریق آنزیم نیازی به بیهوشی عمومی ندارد و بی‌حسی موضعی برای آرامش بیمار و برطرف کردن درد کفایت می کند.

روند تزریق آنزیم با ضدعفونی ناحیه تحت درمان شروع می شود سپس دوز مشخصی آنزیم تزریق می شود. در این تزریق با توجه به نیاز بیمار و نتیجه درخواستی، بین ۲ تا ۶ جلسه انجام می شود که در فواصل ۱ تا زمان  ۲ هفته برنامه ریزی می‌شوند. البته در جلسه اولیه مشاوره و معاینه، تعداد تزریق های مورد نیاز توسط پزشک متخصص تعیین می شوند.

تزریق آنزیم برای کوچک کردن بینی گوشتی نتیجه دائمی دارد مگر اینکه بر اثر بارداری یا چاقی، بینی به فرم اولیه خود بازگردد که شانس این اتفاق ۲۰ درصد است و با انجام فقط یک جلسه تزریق مجدد آنزیم، بینی دوباره کوچک می شود.

انواع  مدلهای عمل لیفت بینی

لیفت بینی کاهشی

همان‌طور که از نام آن پیداست، در این روش سایز بینی کاهش می‌یابد. در طی این عمل می‌توان کل سایز بینی را کم کرد یا سایز بخش‌های خاصی از آن از قبیل نوک، کناره‌ها یا تیغه را کاهش داد. برای رسیدن به این هدف، بخشی از غضروف یا استخوان‌های بینی برداشته می‌شوند.

قبل از انجام عمل، با دکتر مشورت کرده تا مشخص شود که چه بخش‌هایی از بینی‌تان را دوست دارید، چه بخش‌هایی را دوست ندارید و چه بخش‌هایی را می‌خواهید تغییر دهید. در طول جلسه‌ی پیش از درمان، دکتر بینی و بخش‌های مختلف صورت را بررسی کرده تا بهترین تصمیم را برای جراحی لیفت بینی اتخاذ کند.

همه‌ی عمل‌های لیفت بینی با ایجاد برش‌هایی در داخل یا خارج بینی انجام می‌شوند. صرفنظر از اینکه برش‌ها در کدام بخش بینی انجام شوند، قسمتی از  غضروف و استخوان برای کاهش اندازه‌ی آن برداشته می‌شود. البته باید اشاره کنیم که با کاهش اندازه‌ی بینی، پوست آن جدا نمی‌شود بلکه به مرور زمان متناسب با اندازه‌ی بینی جمع خواهد شد. اندازه‌ی بینی بعد از عمل زیبایی لیفت بینی  با سایر بخش‌های صورت تناسب خواهد داشت.

لیفت بینی افزایشی

در طول عمل لیفت بینی افزایشی، دکتر بافت یا استخوان بینی را پیوند می‌زند. برای این کار از غضروف دیگر بخش‌های بینی مثل تیغه‌ی آن استفاده می‌شود. اگر بافت کافی برای پیوند وجود نداشته باشد می‌توان از ایمپلنت‌های مصنوعی، ایمپلنت‌های طبیعی و سلول‌درمانی استفاده کرد. اگر اندازه‌ی بینی بسیار کوچک باشد، می‌توان از پیوند پوست برای افزایش حجم بینی استفاده کرد.

لیفت بینی آسیب‌دیده

ساختار بینی از بخش‌هایی ظریف و کوچک ساخته شده است. هنگامی‌که بینی ضربه می‌خورد، آسیب‌های فراوانی از قبیل، شکستگی استخوان، غضروف، انحرافات داخلی، عدم تقارن داخل و خارج از بینی و حتی مشکلات تنفسی به وجود آید.

خونریزی ایجاد شده در اثر ضربه، جریان خون را متوقف کرده و  موجب مرگ سلول‌های بافت غضروف می‌شود. همچنین این اتفاق، جریان هوا در بینی را مختل می‌سازد و در نهایت، بینی تغییر فرم پیدا خواهد کرد. عمل لیفت بینی، جراحاتی که منجر به تخریب جریان هوا در بینی شده‌اند را نیز مورد هدف قرار می‌دهد.

لیفت بینی ترمیمی

این عمل جراحی پس از برداشتن بافت سرطانی یا برای جبران بافت از دست رفته‌ی بینی انجام می‌شود. در واقع در طی این عمل، آن بخش از بافت بینی که از بین رفته یا آسیب دیده، ترمیم خواهد شد. در لیفت بینی ترمیمی از بافت‌های قسمت‌های دیگر بدن برای پیوند، استفاده می‌شود.

باتوجه به ماهیت پیچیده‌ی این روش، افراد ممکن است چندین عمل جراحی را در طی چند ماه نیاز داشته باشند. از آنجایی‌که جراحی لیفت بینی بازسازی کاملاً تخصصی است داوطلبان باید به‌دنبال جراحانی باشند که تجربه‌ی فراوان در این زمینه دارند.

لیفت بینی اصلاحی

نارضایتی در مورد نوک بینی یکی از دلایل اصلی لیفت بینی اصلاحی است. از آنجایی‌که برآمده‌‎ترین بخش صورت، نوک بینی است، شکل و شمایل آن بسیار مهم است.

لیفت بینی اصلاحی یک روش منحصر به فرد است که به حفظ ویژگی‌های صورت افراد بسیار کمک می‌کند. از آنجایی‌که شکل نوک بینی تکمیل کننده‌ی ویژگی‌های اصلی صورت است برای اصلاح آن، تکنیک‌های مختلفی در نظر گرفته شده است. برای رسیدن به این هدف، جراح ممکن است بافت‌هایی را از نوک بینی کم کرده یا به آن اضافه کند تا ظاهر آن زیبا شود.

قبل از شروع جراحی به داوطلبان آرام‌بخش تزریق شده یا از بیهوشی عمومی استفاده می‌شود. قبل از لیفت بینی، دکتر ساختار داخلی بینی را با استفاده از دوربین سه بعدی مورد بررسی قرار می‌دهد. با توجه به نیاز افراد، بافت چربی حذف یا جابه جا خواهد شد. ممکن است دکتر، ایمپلنت‌هایی را برای تقویت کردن ساختار غضروف و تغییر شکل آن استفاده کند.

در برخی موارد برای اصلاح نوک بینی از پیوند بافت هم استفاده می‌شود. همچنین تمام برش‌ها با استفاده از نخ قابل جذب، بخیه می‌شوند. به یاد داشته باشید که اطلاعات مورد نیاز در مورد میزان هزینه‌ی عمل زیبایی بینی را از دکتر سوال کنید تا برنامه‌ریزی مناسب برای انجام آن داشته باشید.

لیفت بینی نژادی

با استفاده از این روش، شکل بینی متناسب با ویژگی‌های صورت، متقارن و زیبا می‌شود، بدون اینکه ویژگی‌های نژادی داوطلب از بین برود.

لیفت بازبینی

فرم و عملکرد بینی برخی از  داوطلبان، بعد از عمل جراحی تغییر می‌کند. برای اصلاح این مشکل می‌توان از لیفت بازبینی استفاده کرد. همچنین پس از جراحی بینی، برخی داوطلبان مشکل تنفس دارند یا از ظاهر آن راضی نیستند؛ برای رفع این مشکل نیز از لیفت بازبینی استفاده می‌شود.

خوشبختانه با استفاده از تکنولوژی‌های جدید می‌توان بینی را بدون عمل جراحی لیفت کرد. در این روش از نخ‌هایی قابل جذب، به‌نام PDO (پلی‌دی‌اوکسانن) استفاده می‌شود. لیفت بینی با استفاده از این نخ‌ها کمتر از یک ساعت طول می‌کشد. از آنجایی‌که دوره نقاهت بعد از این عمل بسیار کوتاه است داوطلبان می‌توانند بلافاصله فعالیت‌های روزمره را شروع کنند/

پس از آنکه بینی به‌طور موضعی بی‌حس شد، دکتر نخ‌های PDO را به موازات تیغه‌ی بینی و از داخل عبور داده و بینی را لیفت می‌کند. نخ‌های لیفت، زیر پوست قرار گرفته، تیغه و نوک بینی را لیفت کرده و با تحریک رشد کلاژن موجب ماندگاری نتایج عمل می‌شوند.

تعداد نخ‌های مورد نیاز برای داوطلبان مختلف، متفاوت است. برگزاری یک جلسه‌ی مشاوره با دکتر قبل از لیفت بینی بسیار ضروری است زیرا در طی این جلسه شکل نهایی بینی و تعداد نخ‌های مورد نیاز مشخص می‌شود. نتایج لیفت بینی با نخ بلافاصله بعد از عمل، قابل مشاهده است.

لیفت بینی چیست؟

لیفت بینی روشی است که برای برطرف کردن ایرادهای ظاهری بینی یا برخی مشکلات پزشکی نظیر انحراف و مشکلات تنفسی استفاده می‌شود. با استفاده از این روش می‌توان در بخش‌های مختلف بینی تغییر ایجاد کرده و تناسب میان بینی و دیگر اجزای صورت را بیشتر کرد. نکته مهم این است که این روش برای رفع برخی مشکلات مادرزادی یا آسیب‌های ورزشی نیز قابل‌استفاده است.

این عمل با روش‌های مختلفی انجام می‌شود که بیشتر آن‌ها نیاز به جراحی ندارند. اما ممکن است با توجه به شرایط شما پزشک در برخی موارد لیفت با جراحی را به شما توصیه کند. در ادامه مطلب درباره هریک از این روش‌ها بیشتر توضیح خواهیم داد.

تفاوت لیفت بینی با عمل جراحی

لیفت بینی روشی جدید برای عمل بینی است که بدون جراحی انجام می شود. بینی به وسیله ی نخ مخصوص لیفت بینی و یا روش های دیگر لیفت مثل تزریق ژل، پلاسما جت و…  فرم داده می شودکه بدون بیهوشی و جراحی و برش و شکستگی بینی، بیمار به بینی مورد دلخواه خود می رسد. این روش ها نیاز به استراحت و مراقبت طولانی مدت نخواهد داشت.

روش جراحی و یا لیفت بینی تقریباً برای همه ی افراد امکان پذیر می باشد و محدودیتی برای افراد ندارد اما لیفت بینی با نخ روشی است که نامزد مخصوص به خود را خواهد داشت.

در عمل جراحی پزشک مربوطه حتماً باید بیمار را بیهوش کند و سپس بینی او را مورد جراحی قرار دهد اما این در حالی است که در لیفت بینی نیازی نیست که بیمار بیهوش شود و با یک بی حسی موضعی عمل در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می شود.

زمان مراقبت و استراحت در عمل جراحی زیاد است و امکان دارد چند هفته و یا چند ماه به طول بیانجامد در صورتی که عمل لیفت بینی نیازی به استراحت طولانی ندارد و شخص می تواند خیلی سریع به زندگی روزمره خود برسد.

عمل جراحی روشی است که در آن استخوان بینی شکسته می شود تا بینی فرم داده و زیبا شود اما در لیفت بینی نیازی به شکستن استخوان بینی نیست و تنها با استفاده از نخ مخصوص و یا روش های دیگر که بعداً به آن اشاره خواهد شد، انجام می شود.

لیفت بینی روشی موقتی و کوتاه مدت به حساب می آید که پس از چند ماه و نهایتاً دو سال به حالت اولیه باز می گردد اما روش در جراحی، اگر بینی پس از عمل برایش مشکلی ایجاد نشود که از فرم خارج نشود تا نیاز به ترمیم داشته باشد، روشی دائمی محسوب می شود.

تا اینجا مقاله به طور مختصر با انواع لیفت بینی اشنا شدید اما در ادامه لیفت بینی با تزریق ژل را به شکل کامل و جامع توضیح داده می شود. در ضمن زیبا جویان عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می توان با حضور یا عدم حضور و فقط به صورت تلفنی با کارشناسان کلینیک بین المللی پوست ، مو و زیبایی الهیه تماس داشته باشند تا اطلاعات لازم را در این زمینه کسب کنند.

لیفت بینی با تزریق ژل چیست؟

تزریق ژل بینی یک روش بدون جراحی است، که به ایجاد زیبایی در بینی کمک می‌کند. متخصص با تزریق دقیق ژل به بینی می‌تواند، نوک بینی را بالا ببرد و انحنای تیغه بینی را صاف کند. اصلاح فرم بینی با فیلر روش دائمی نبوده و در صورت عدم رضایت پس از چند ماه بینی به حالت قبل بازمی‌گردد.

اگر دارای قوز بینی هستید، این روش می‌تواند مشکل شما را برطرف کند. فیلر با ایجاد حجم در نواحی اطراف برجستگی، سطح آن را یکنواخت می‌کند. همچنین افرادی که تیغه بینی آن‌ها مقعر و فرورفته است، با تزریق ژل به نتیجه خوبی می‌رسند.

انواع ژل بینی

دو مورد از موثرترین ترکیبات مورد استفاده در فیلرها، اسید هیالورونیک و کلسیم هیدروکسی لپاتیت است. هر دو فیلر برای اصلاح فرم بینی استفاده می‌شوند. این مواد تولید کلاژن و الاستین را افزایش می‌دهند. کلاژن و الاستین بلوک‌های سازنده پوست هستند. بنابراین با از بین رفتن فیلر طی چند ماه هنوز نتایج حاصل از آن قابل مشاهده است. امروزه فیلرها در برندهای زیادی موجود هستند. برخی برندها بهتر عمل کرده و متخصصان بیشتر از آن‌ها استفاده می‌کنند.

ژل بینی حاوی اسید هیالورونیک

اسید هیالورونیک باعث حفظ رطوبت در زیر پوست شده و هیدراتاسیون (آبرسانی) را بهبود می‌بخشد. از ژل هیالورونیک می‌توان برای کاهش فرورفتگی در قسمت‌های مختلف صورت استفاده کرد. برای از بین بردن جای جوش، افزایش حجم گونه، رفع خط اخم و خطوط پنجه کلاغی، رفع خط لبخند و لیفت بینی از این نوع ژل استفاده می‌شود. اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی بوده و در بدن یافت می‌شود. این نوع ژل در حال حاضر به یکی از محبوب‌ترین فیلرها تبدیل شده است.

برندهای تجاری مطرح که بر پایه اسید هیالورونیک هستند، در لیست زیر معرفی شده‌اند.

Captique

Estielis

Elevess

Hylaform

Juvederm

Perlane

Prevelle

Puragen

Restylane

ژل حاوی کلسیم هیدروکسی لپاتیت

کلسیم هیدروکسی لپاتیت به طور طبیعی در استخوان‌ها وجود دارد. یک ترکیب شبه معدنی است و معمولا برای رفع چین و چروک‌های متوسط تا شدید مثل خطوط روی بینی و برای حجم‌دهی در نواحی مختلف صورت استفاده می‌شود.

این ژل‌ها به صورت بیوسنتتیک تولید می‌شوند. به این معنی که از هیچ‌گونه فرآورده حیوانی استفاده نمی‌شود. در نتیجه امکان ایجاد واکنش آلرژیک کاهش پیدا می‌کند. معتبرترین برند تجاری بر پایه کلسیم هیدروکسی لپاتیت برند Radiesse است.

برند Radiesse برای لیفت بینی و اصلاح فرم آن استفاده می‌شود.

لیفت بینی

کلینیک بین المللی پوست موزیبایی الهیه-لیفت بینی

تزریق ژل دائمی به بینی

بیشتر متخصصان از ژل‌های موقت برای اصلاح فرم بینی استفاده می‌کنند. اما ژلی به نام بلافیل وجود دارد، که ماندگاری آن بسیار زیاد است. این نوع ژل حاوی کلاژن و دانه‌های ریز پلی متیل متاکریلات است. بلافیل در سال ۲۰۰۶ برای رفع چین و چروک بینی از سازمان FDA تاییدیه دریافت کرد. در سال ۲۰۱۴ از بلافیل برای درمان اسکارهای آکنه استفاده شد.

این روش به طور کلی بی‌خطر است. اما بهتر است، قبل از تزریق آزمایش پوستی انجام شود. ژل بلافیل برای افراد زیر ۲۱ سال، افراد مبتلا به آلرژی شدید و دارای حساسیت به کلاژن گاوی توصیه نمی‌شود.

ژل بینی استخوانی

افرادی که بینی استخوانی دارند، کاندید مناسب‌تری برای تزریق ژل هستند. این افراد معمولا از قوز بینی خود ناراضی هستند. پزشک با تزریق فیلر در بالا و پایین برآمدگی آن را برطرف کرده و تیغه را صاف می‌کند. برخی بینی‌های استخوانی حالت افتاده داشته و با تزریق ژل در نوک بینی می‌توان خطای دید ایجاد کرد.

ممکن است، دکتر پوست پس از معاینه بینی در کنار فیلر استفاده از نخ را نیز پیشنهاد دهد. نخ برای لیفت بینی و رفع افتادگی آن تاثیر بهتری ایجاد می‌کند. فیلر نیز قوز بینی را از بین می‌برد. در روش لیفت با نخ پزشک نخ مخصوص را زیر پوست قرار داده و به سمت بالا می‌کشد

ژل بینی گوشتی

ژل بینی در بسیاری از مدل‌های بینی کاربرد دارد. فرم بینی‌های گوشتی با تزریق درست ژل اصلاح می‌شود. البته کلیه روش‌های غیرجراحی تغییرات جزئی ایجاد می‌کنند. برای تغییرات چشمگیر پزشک روش جراحی بینی را پیشنهاد می‌دهد. افرادی که بینی بسیار بزرگ و گوشتی دارند، با تزریق فیلر به نتیجه دلخواه نمی‌رسند. اما در مورد بینی‌های کوچک‌تر پزشک با تزریق فیلر در تیغه و نوک بینی حالت کشیده ایجاد می‌کند.

افراد با بینی گوشتی بهتر است، به جای فیلر از روش‌های کوچک‌کننده بینی مانند آمپول کوچک کننده بینی استفاده کنند. این آمپول حاوی آنزیم هیالاز بوده و با بی‌حسی تزریق می‌شود. معمولا برای این روش یک جلسه کافی نبوده و پزشک با توجه به سایز بینی بین ۲ تا ۶ جلسه درمان تجویز می‌کند.

برای کوچک شدن بینی محصولاتی به نام ژل کوچک‌کننده بینی یا کرم کوچک‌کننده بینی نیز وجود دارد. این نوع محصول با قرارگیری روی پوست باعث افزایش تنفس سلولی و چربی سوزی می‌شود. کرم کوچک‌کننده طی چند ماه بینی را کوچک می‌کند. بهتر است، قبل از استفاده از این کرم‌ها با متخصص پوست مشورت کنید. برخی از برندهای این نوع ژل که در بازار موجود است، عبارتند از:

ژل بینی گامنو

ژل بینی لارا

ژل بینی آگوستا

ژل بینی الیزا

مراحل انجام لیفت بینی با تزریق ژل

فرایند تزریق ژل به بینی، علی رغم اینکه پروسه ای کم خطر می باشد و عوارض جدی را به دنبال نخواهد داشت، اما دارای تکنیک های جزئی، حساس و تخصصی می باشد که برای انجام آن ها دقت و تخصص قابل قبولی الزامی خواهد بود. در مرحله ی ابتدایی قبل از تزریق فیلر به بینی، یک نقشه ی راه ترسیم می شود.

این برنامه ریزی به این صورت خواهد بود که پزشک با بررسی انتظارات بیمار از فرایند تزریق ژل به بینی و بررسی نتیجه ی رضایت بخش او، نقشه ی راه را برای تزریق فیلر تعیین کرده و یک نمای کلی از نتیجه ی به دست آمده را ترسیم خواهد کرد. پس از تایید این برنامه ریزی، فرایند بی حسی موضعی با استفاده از داروهای مسکن و بیهوش کننده ی موضعی انجام می شود.

سپس با توجه به نقشه ی ترسیم شده، تزریق مقادیر جزئی از ژل در نقاط مختلف بینی توسط سرنگ هایی بسیار ظریف و نازک انجام می شود. تعداد تزریق ها به بینی و مقدار کل ژل تزریق شده در یک جلسه تزریق ژل به بینی، به ساختار اولیه ی بینی فرد و نتیجه ی ایده آل مورد نظر بستگی خواهد داشت.

تزریق ژل به بینی یکی از روش‌های غیرتهاجمی زیبایی است. به این معنا که بدون بی‌هوشی و ایجاد برش در بینی و تنها با تزریق ژل به نواحی خاصی از آن می‌توان به یک بینی خوش فرم و زیبا دست یافت. به این صورت که ابتدا پزشک فرم بینی و انتظاراتی که کاندید تزریق ژل به بینی استخوانی و یا بینی گوشتی دارد را مورد بررسی قرار می‌دهد.

سپس با توجه به صلاح‌دید خود میزان حجم مورد نیاز برای تزریق ژل و همچنین نواحی که باید تزریق انجام گیرد را مشخص می‌کند. بعد از آن نواحی تزریق ژل آماده‌سازی می‌شوند. منظور از آماده‌سازی استریل کردن و اعمال ماده بی‌حسی به آن است. بعد از پشت سر گذاشتن تمامی این مراحل توسط سرنگ‌های مخصوصی عملیات تزریق شروع می‌شود و بدون احساس درد و خونریزی فرم ایده‌آل بینی به دست می‌آید.

مزایای لیفت بینی با تزریق ژل

تزریق ژل به بینی یک پیشنهاد بسیار عالی به افرادی است که در انجام عمل جراحی تردید دارند و یا به دلایل مالی یا جسمی، امکان عمل جراحی برای آن‌ها وجود ندارد. انجام این کار مزیت‌هایی را در پی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

به دست آوردن نتایج آنی و نیمه ماندگار

یکی از بزرگترین مزیت‌های تزریق ژل در ناحیه بینی این است که شما می‌توانید بلافاصله پس از انجام این کار نتیجه آن را مشاهده کنید. هرچند این نتیجه نهایی نیست؛ با این حال تغییرات در چهره شما قابل مشاهده هستند.

علاوه بر این نتیجه به دست آمده از تزریق ژل مدت زیادی ماندگاری دارند و در صورت نیاز می‌توان به سادگی آن‌ها را ترمیم کرده و یا تغییر داد. در نتیجه اگر از عوارض عمل جراحی، سختی‌های پس از آن، خونریزی و هزینه عمل بینی نگران هستید؛ تزریق ژل در ناحیه بینی می‌تواند نتیجه مشابهی را برای شما به ارمغان آورد.

اگر مشکلاتی از قبیل پولیپ بینی دارید؛ با استفاده از تزریق ژل نمی‌توانید آن‌ها را برطرف کنید. برای این کار نیاز به عمل جراحی خواهید داشت.

پرداخت هزینه کمتر

عمل جراحی بینی با در نظر گرفتن هزینه معاینه‌های قبل و مراقبت‌های پس از آن، یک عمل بسیار پرهزینه محسوب می‌شود. هرچند مقدار پولی که باید برای این کار بپردازید بسته به پزشک و بیمارستان متفاوت خواهد بود؛ با این حال پزشکان حاذق در این زمینه دستمزد کمی را دریافت نمی‌کنند. این در حالی است که تزریق ژل به بینی بسیار کم‌هزینه‌تر است.

مدت ریکاوری کوتاه مدت

شما می‌توانید در زمان استراحت پس از یک روز کاری و یا حتی در زمانی که مرخصی ساعتی از محل کار خود گرفته‌اید؛ برای تزریق ژل به بینی مراجعه کنید. زیرا انجام این کار هیچ نیازی به دوره ریکاوری ندارد و شما می‌توانید بلافاصله پس از اتمام جلسه و تزریق، به محل کار خود برگردید.

یکی از بزرگترین مزیت‌های عمل بینی بدون جراحی این است که هیچ آثاری از کبودی پس از تزریق در ناحیه اطراف بینی و زیر چشم‌ها وجود نخواهد داشت و نیازی به پانسمان آن نیست. البته داشتن مقدار کمی درد و تورم پس از تزریق طبیعی است که هیچ اختلالی را در کارهای روزانه شما به وجود نخواهد آورد.

غیر تهاجمی بودن

یکی دیگر از مزیت‌های بزرگ تزریق پرکننده‌های بینی، غیر تهاجمی بودن آن است؛ از این نظر می‌توان گفت که تزریق ژل به طور ۱۰۰ درصد از حالت تهاجمی بودن دور است. زیرا این کار تنها با تزریق چند سوزن بسیار نازک انجام می‌شود و نیازی به بیهوشی عمومی نخواهد داشت.

بنابراین اگر شما فردی هستید که به دلیل شرایط جسمانی خود نباید تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرید؛ می‌توانید از تزریق ژل برای بهبود شکل ظاهری بینی خود استفاده کنید.

عدم وجود آثار زخم یا بخیه بر روی بینی

یکی از مشکلات اصلی افرادی که عمل جراحی بینی انجام می‌دهند؛ باقی ماندن جای بخیه در اطراف پره‌های بینی و زیر آن است که در برخی از موارد ممکن است قرمز شده و یا ملتهب شود. این موضوع می‌تواند تا حد زیادی زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار دهد. تزریق ژل در ناحیه بینی چنین عارضه‌ای را به دنبال نخواهد داشت؛ زیرا سوزن‌هایی که برای این کار استفاده می‌شوند بسیار ظریف هستند و هیچ جایی از خود باقی نمی‌گذارند.

معایب لیفت بینی با تزریق ژل

معایب تزریق ژل در ناحیه بینی  بسیار کم است و از این نظر اصلا با عمل جراحی بینی قابل مقایسه نیست. پس از تزریق ممکن است یک تورم بسیار خفیف در این ناحیه ایجاد شده و یا مقدار بسیار کمی کبودی و قرمزی در آن دیده شود. که این معایب کاملا موقتی هستند و ظرف یک یا دو روز از بین خواهند رفت.

علاوه بر این دردی که در اثر تزریق ژل در ناحیه بینی ایجاد می‌شود؛ بسیار اندک است و احساس ناراحتی زیادی را به وجود نخواهد آورد. این درد با استفاده از داروها یا کرم‌های بی‌حس‌کننده موضعی به طور کامل برطرف می‌شود.

احساس سفتی یا برآمدگی بر روی بینی تا ۲ هفته طبیعی است؛ اما در صورتی که احساس کردید ژل‌ها در یک ناحیه جمع شده‌اند، از ماساژ دادن آن یا فشار دادن بر روی این قسمت خودداری کنید. برای برطرف کردن این مشکل باید نزد پزشک خود بروید تا با ماساژ، به صورت تدریجی و آهسته این مشکل را برطرف کند.

البته باید دقت کنید که خفیف بودن این عوارض و شدت آن‌ها در گرو مراجعه به یک کلینیک معتبر است؛ زیرا مهارت پزشک هم در نتیجه کار و هم در عوارض ایجادشده در اثر آن بسیار تاثیرگذار خواهد بود. ما در کلینیک بین المللی پوست ، مو و زیبایی الهیه در تلاش هستیم تا با استفاده از نیروهای متخصص و آموزش‌دیده و مواد باکیفیت، به شما در کسب نتایج دلخواه کمک کنیم.

یکی از معایب بسیار نادری که در اثر تزریق ژل به بینی به وجود می‌آید؛ انسداد شریان‌های خونی و توقف جریان خون در آن‌ها است. این عارضه زمانی ایجاد می‌شود که پزشک از مهارت کافی برای تزریق برخوردار نباشد؛ در نتیجه پر کننده به طور مستقیم وارد شریان خواهد شد و یا بر روی آن فشار وارد خواهد کرد. هر دوی این موضوعات در صورت مراجعه به یک کلینیک معتبر قابل پیشگیری هستند.

کاندیدا مناسب لیفت بینی با ژل

همه افرادی که بینی طبیعی دارند و یا عمل جراحی بینی انجام داده‌اند می‌توانند از روش تزریق ژل بینی برای اصلاح عیوب ظاهری استفاده کنند. بنابراین کاندیداها و افراد واجد شرایط برای انجام تزریق ژل به بینی از قرار زیر هستند:

افرادی که دارای برجستگی‌های کوچک بر روی بینی هستند و قصد رفع آن‌ها را دارند.

افرادی که دارای گودی، ناهمواری یا فرورفتگی بر روی بینی هستند.

افرادی که بینی آن‌ها ظاهر نامتقارنی دارد.

افرادی که دارای بینی تختی هستند و می‌خواهند یک پل یا برجستگی را بر روی بینی خود ایجاد کنند.

افرادی که در ناحیه نوک بینی دارای افتادگی هستند و می‌خواهند این قسمت را لیفت کنند یا بالا ببرند.

هزینه های لیفت بینی با تزریق ژل

بعد از اینکه با تمامی جزئیات تزریق ژل به بینی آشنا شدیم نوبت به هزینه های مربوط به آن می‌رسد. در مورد قیمت تزریق ژل به بینی باید بگوییم که عوامل مختلف بسیاری دخیل هستند. در نتیجه نمی‌توان قیمت واحدی را برای آن بیان کرد. یکی از مهم‌ترین مواردی نوع و برند ژلی است که با هدف تزریق به بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. هم اکنون انواع ژل‌های مختلفی با قیمت‌های مختلف در بازار موجود هستند که افراد می‌توانند با توجه به سلیقه خود آن‌ها را تهیه و استفاده کنند.

از طرفی دیگر خدمات ارائه شده در کلینیک و دستمزدی که پزشک برای خود در نظر گرفته تاثیر زیادی در هزینه نهایی شما خواهد داشت. آخرین و مهم‌ترین مورد شرایط و میزان شکایتی است که کاندید تزریق ژل از بینی خود دارد. به این معنا که میزان حجم مورد نیاز ژل در هر فردی متفاوت بوده و در تعیین قیمت نهایی بسیار مهم است.

مراقبت های قبل از لیفت بینی با تزریق ژل

توجه به نکات و مراقبت‌های توصیه شده قبل از انجام فرایند تزریق ژل ببینی برای داشتن بهترین نتیجه الزامی است. موارد زیر، بخشی از مراقبت‌های لازم در روزهای قبل از پروسه تزریق پرکننده می‌باشد:

برای جلوگیری از ایجاد کبودی‌های وسیع و یا خونریزی‌های احتمالی حین و پس از تزریق ژل، مصرف هرگونه مسکن‌ و رقیق کننده‌های خون نظیر آسپرین را یک هفته قبل از انجام تزریق ژل (تحت نظر پزشکتان) قطع کنید.

در صورت ابتلا به بیماری‌های ویروسی مختلف در روزهای منتهی به انجام تزریق ژل، به پزشک خود اطلاع دهید و درمان‌های مخصوص ویروس‌ها را دریافت کنید.

استفاده از هرگونه مواد جوان کننده پوست نظیر کرم‌ها و یا لوسیون‌های جوان کننده و جلوگیری کننده از پیری پوست را در روزهای منتهی به انجام تزریق فیلر قطع کنید.

دو هفته قبل از انجام تزریق ژل برای هیچگونه عمل جراحی نظیر جراحی‌های دندان، تاتو و دیگر موارد این چنینی اقدام نکنید.

برای جلوگیری از ایجاد درد و تورم‌های سنگین پس از تزریق ژل، از مصرف الکل، کافئین و غذاهای پرچرب، پر نمک و پرکربوهیدرات ۱ الی ۲ روز قبل از جلسه تزریق ژل نوک بینی خودداری نمایید.

در دوران شیردهی و یا بارداری، از تزریق ژل پرهیز کنید.

در هفته منتهی به فرایند تزریق ژل از هرگونه درمان پوستی نظیر عکسبرداری با اشعه، انواع لیزرها و یا سایر اقدامات شیمیایی روی پوست خودداری کنید.

در صورت سابقه ابتلا به بیماری‌های آلرژیک و یا استعداد بروز حساسیت به مواد خارجی مختلف، چند روز قبل از تزریق ژل به پزشک خود اطلاع دهید تا اقدامات لازم برای جلوگیری از بروز انواع واکنش‌های حساسیتی را انجام دهد.

مراقبت های بعد از لیفت بینی با ژل

توصیه های مراقبتی و دستورالعمل های لازم که بعد از اتمام جلسه ی تزریق پر کننده به بینی،از طرف پزشک به شما گفته می شود، نکات مهمی هستند که یادآوری و توجه به آن ها در طول روزهای ابتدایی پس از فرایند تزریق ژل الزامی خواهد بود.

لازم به ذکر است که فرایند تزریق فیلر به بینی، پروسه ی سنگینی نمی باشد و نیاز به دوران نقاهت طولانی مدت و مراقبت های سنگین پس از تزریق پرکننده نخواهد داشت. با این وجود، همچنان نکاتی وجود دارد که عمل کردن به آن ها برای هرچه بهتری سپری شدن روز های ابتدایی پس از تزریق پر کننده و عدم بروز هیچ گونه آسیب و التهاب ثانویه توصیه می شود.

توجه داشته باشید که فرایند تزریق ژل به گونه ای نیست که بعد از آن شما مجوز هیچگونه فعالیت را نداشته باشید و هفته ها را در استراحت مطبق سپری کنید، اما توصیه می شود در هفته ی اول سبک زندگی خود را به سبک ترین حالت ممکن تبدیل کنید. در نظر داشته باشید که بهتر است هیچ گونه فشاری به بینی شما در هفته ی اول پس از تزریق ژل وارد نشود. در هفته ی اول دوران ترمیم فرایند Filler injection از ماساژ دادن بینی، استفاده از عینک، دست کاری بینی با دست و یا هر اقدام دیگری که فشاری هرچند ناچیز به بینی وارد خواهد کرد، اجتناب کنید.

در این یک هفته مراقبت نحوه ی خوابیدن خود نیز باشید، از خوابیدن روی صورت خود در روز های ابتدایی پس از تزریق ژل به بینی پرهیز کنید. در صورت احساس درد و یا تورم در روز های اولیه پس از تزریق فیلر، می توانید از کمپرس سرد برای بهبود این علائم استفاده کنید. پس از گذشت این یک هفته از تزریق ژل شما می توانید به زندگی روزمره ی خود برگردید و انجام تمامی کار ها برای شما بدون مانع خواهد بود.

اثرات و نتایج لیفت بینی با ژل

فرایند تزریق پر کننده به بینی، یکی از اقداماتی است که امروزه در میان فرایند های متعدد دنیای جراحی های زیبایی، طرفداران فراوانی را به خود اختصاص داده است. علت محبوبیت روزافزون پروسه ی تزریق ژل به بینی، موفقیت تزریق فیلر در اصلاح عیوب بینی و فرم دهی به بینی در کم ترین زمان ممکن و با بی خطر ترین روش ممکن می باشد.

تا زمان های نه چندان دور تنها راه تغییر حالت و فرم بینی و از بین بردن نقص های ساختاری آن، بهره بردن از جراحی زیبایی بینی بود که معایب و آسیب های متعددی را به دنبال داشت. اما با ظهور پروسه ی تزریق پر کننده به بینی و رواج تزریق ژل به بینی به عنوان یک روش موثر در ترمیم عیوب ساختاری بینی و به دست آوردن یک بینی ایده آل، تغییرات گسترده ای در دنیای جراحی های زیبایی ایجاد شد.

امکان تزریق ژل به بینی، روشی میانبر بودن که به افراد می کرد در مقایسه با جراحی زیبایی بینی، در مدت زمانی کوتاه تر، بدون آسیب های پوستی جدی و بدون عوارض بیهوشی های دائمی به نتیجه ی مطلوب خود از تغییرات بینی دست یابند. با انتخاب فرایند زیبایی تزریق فیلر به بینی می توانید هر نوع بینی اعم از بینی های گوشتی استخوانی و یا عقابی را دستخوش تغییر قرار دهید و جزئیات و یا حتی ساختار های نسبتا کلی بینی خود را بدون آسیب های جدی تغییر دهید.

دوره نقاهت لیفت بینی با ژل

فرایند تزریق ژل به بینی یکی از کم خطر ترین و در عین حال موثر ترین روش های اصلاح عیوب ساختاری بینی می باشد. نمی توان برای پروسه ی تزریق فیلر به بینی عوارض جانبی و یا آسیب های احتمالی زیادی در نظر گرفت، چرا که در دسته بندی اقدامات مختلف در دنیای عمل های زیبایی، تزریق فیلر به بینی به عنوان یکی از سازگارترین و کم خطرترین فرایند ها تایید می شود.

البته که بعد از اتمام فرایند تزریق فیلر به بینی و با شروع دوران ترمیم این پروسه، علائم و عارضه هایی بروز پیدا خواهند کرد که می توان آن ها را پاسخ طبیعی بدن در مسیر ترمیم خود دانست.

تورم و التهاب پوستی، پوسته پوسته شدن ناحیه ی بینی، قرمزی و کبودی از جمله عارضه هایی است که ممکن است بعد از انجام تزریق پر کننده به بینی مشاهده شوند. البته که عادات های افراد در دوران ترمیم فرایند تزریق فیلر به بینی و میزان رعایت نکات مراقبتی و دوری از موارد آسیب رسان در این دوره می تواند تا حد زیادی در کم خطر و سلامت بودن مسیر بهبودی فرایند تزریق ژل به بینی موثر باشد.

البته که در نظر داشته باشید میزان مهارت و تخصص پزشک در انجام تکنیک های تزریق ژل به بینی و میان کیفیت و معتبر بودن خدمات و ابزار های ارائه شده توسط کلینیک پزشکی و یا زیبایی، تا حد زیادی می توان علائم و عارضه های جانبی به وجود آمده در دوران نقاهت فرایند تزریق فیلر به بینی را به حداقل برساند.

تعداد جلسات لازم برای لیفت بینی با تزریق ژل

یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های تزریق ژل به بینی یا لیفت بینی بدون جراحی، کم بودن زمان مورد نیاز برای انجام آن است. جلسه‌هایی که برای تزریق ژل در این ناحیه انجام می‌شوند؛ معمولا کمتر از یک ساعت طول می‌کشند. بنابراین شما می‌توانید در عرض ۳۰ تا ۴۰ دقیقه به فرم دلخواه خود در ناحیه بینی برسید.

نکته مهم اینجا است که بسته به نیاز و تشخیص پزشک ممکن است که نیاز به تمدید ژل در فاصله‌های زمانی مشخص پیدا کنید. بنابراین در ابتدای کار باید یک برنامه زمانی را از پزشک خود دریافت کنید تا با استفاده از آن بتوانید در زمان مقرر برای تمدید مراجعه کنید.

ماندگاری لیفت بینی با تزریق ژل

بیشتر فیلرهایی که در تزریق ژل به بینی مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ موقتی هستند. به عبارت بهتر توصیه بسیاری از پزشکان و متخصصان این است که هرگز نباید از گزینه‌های دائمی استفاده کنید؛ زیرا این روش‌ها عوارض زیادی را در پی خواهند داشت.

پرکننده‌های بینی به مرور زمان توسط بدن جذب شده یا اینکه حل می‌شوند؛ به همین دلیل ماندگاری نتایج به دست آمده از تزریق ژل بینی از حدود ۳ ماه تا ۲ سال متفاوت است. البته اگر از نتیجه این تزریق رضایت نداشتید؛ می‌توانید ژل را از بینی خارج کرده و از روش لیفت بینی با ژل معکوس استفاده نمایید.

همچنین می‌توانید تا زمان جذب ژل‌ها توسط بدن صبر کرده و سپس برای تمدید تزریق ژل به کلینیک‌های معتبر مراجعه کنید. همین ماهیت موقتی بودن تزریق ژل در ناحیه بینی یکی از دلایل استفاده از اسید هیالورونیک در این روش است. زیرا در صورت نیاز می‌توان با استفاده از هیالورونید این ژل را حل کرده و آثار به وجود آمده در اثر ژل را برطرف کرد.

مشاوره

کلینیک بین المللی پوست ، مو و زیبایی الهیه با کادری مجرب و متخصص در هر نوع زیباسازی و جوانسازی به صورت حضوری و در صورت عدم امکان زیبا جویان عزیز برای مشاوره حضوری همه ساعت می تواند به زیبا جویان عزیز مشاوره تلفنی را ارایه کند.

شاید این مطلب هم برای شما جذاب باشد:

https://clinicelahieh.com/%d8%b9%d9%88%d8%a7%d8%b1%d8%b6-%d9%84%db%8c%d9%81%d8%aa-%d8%a8%db%8c%d9%86%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%d9%86%d8%ae-%d8%af%d8%b1-%d8%aa%d9%87%d8%b1%d8%a7%d9%86/

https://clinicelahieh.com/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%af%da%a9%d8%aa%d8%b1-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%84%db%8c%d9%81%d8%aa-%d8%a8%db%8c%d9%86%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%aa%d9%87%d8%b1%d8%a7%d9%86-2/

https://clinicelahieh.com/%d8%a2%d8%b4%d9%86%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b9-%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%84%db%8c%d9%81%d8%aa-%d8%a8%db%8c%d9%86%db%8c-%d8%a8%d8%af%d9%88%d9%86-%d8%ac/

نتیجه گیری

تا چند سال پیش تنها راه برای رفع مواردی مانند قوز بینی و یا افتادگی نوک بینی انجام عمل جراحی زیبایی و ترمیمی (رینوپلاستی) بود که به نوبه خود با مزایا و عوارض خاصی همراه می‌شد. اما در سال‌های اخیر شاهد پیشرفت‌های گسترده‌ای در زمینه امور مراقبت از زیبایی بوده‌ایم و به جرات می‌توانیم بگوییم که دیگر عمل جراحی بینی تنها راه حل تغییر ساختار بینی نمی‌باشد. احتمالا تا به الان مطالب مختلفی را در مورد فیلرها یا همان ژل‌های تزریقی شنیده‌اید که برای حجم دهی و یا زاویه سازی مناطق مختلف صورت مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در حالت کلی آن دسته از خانم‌ها و آقایانی که به هر دلیلی علاقه‌ای به انجام جراحی‌های پلاستیک ترمیمی یا زیبایی ندارند و در عین حال به دنبال ایجاد تغییر در فرم بینی خود می‌باشند، کاندیدهای مناسبی برای تزریق ژل در نوک بینی هستند.

اساس تزریق پرکننده (فیلر) به بینی، همانند فرایند تزریق آن‌ها به سایر نقاط صورت مانند لب‌ها است و از هیالورونیک اسید برای شکل دهی و تغییر فرم بینی استفاده می‌شود. تزریق فیلر راهی است که در کمترین زمان ممکن شما را به طور موقت به فرم ایده آل بینی خود می‌رساند.

امروزه تزریق ژل به بینی طرفداران زیادی را در سراسر دنیا به ویژه ایران به خود اختصاص داده است و علت این محبوبیت به یمن وجود ایمن بودن تزریق برای سلامتی انسان و سرعت عمل فرایند تزریق فیلر در مقایسه با جراحی‌های پلاستیک می‌باشد. از طرفی ترمیم و یا تغییر ساختار بینی بوسیله جراحی‌های پلاستیک بسیار دشوار، ریسکی و پرهزینه می‌باشد اما طی تزریق ژل به علت موقتی بودن نتیجه حاصل از آن، امکان ایجاد تغییر در فرم ایجاد شده توسط ژل به راحتی وجود دارد.

تزریق ژل به بینی با اهداف گسترده زیبایی، یک روش کم خطر و آسان و بدون درد می‌باشد که می‌تواند عیوب ساختاری نوک بینی را رفع کند؛ البته در بعضی از افراد که دارای بینی‌های بزرگ و گوشتی هستند، تزریق ژل شاید نتواند در کوچک و خوش فرم کردن اندازه و شکل آن‌ها موفقیت آمیز باشد. افرادی که بین جراحی و فیلر، تزریق ژل را انتخاب می‌کنند لازم است که کلینیک‌های معتبری را انتخاب کنند که علاوه بر داشتن پزشک با تجربه، از برندهای استاندارد و با کیفیت فیلرها استفاده کنند تا بهترین نتیجه را پس از تزریق داشته باشند.

کلینیک زیبایی الهیه

کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی الهیه-کلینیک زیبایی الهیه

کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی الهیه تهران با کسب برترین رتبه رضایتمندی مرجع جهانی گوگل ۵ ستاره درخدمت زیباجویان عزیز  می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره رایگان و واتساپ می توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:

۰۹۱۲۰۰۴۳۶۳۰

۰۲۱۹۱۰۱۲۷۵۶

دریافت مشاوره رایگان با ارسال عدد ۲ به سامانه ۱۰۰۰۵۸۴۸

جهت دریافت کد تخفیف و هدایای ویژه کلینیک ، حتما پیج ما را فالو کنید و علاوه بر دریافت کد های تخفیف در قرعه کشی یک عدد ۲۰۶ هم شرکت کنید:

آیدی اینستاگرام:

https://instagram.com/clinicelahieh

ارائه مراقبت های مربوط به خدمات زیبایی در کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی الهیه تهران توسط کادرحرفه ای انجام می‌شود که میتوانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر از طریق لینک زیر استفاده کنید :

clinicelahieh.com/#

سایت تخفیفات پزشکی جهت دریافت تخفیف:

 https://takhfifannet.com

 سایت انجمن جهت پاسخ به سوالات زیبایی شما توسط برترین متخصصین زیبایی کشور:

 https://harfhayetazeh.com

لینک کوتاه:

لینک آپارات:https://aparat.com/v/SPRFI

لینک نماشا:https://www.namasha.com/v/jMmaN3QL

ویکی پدیا: https://fa.wikipedia.org

فیسبوک:  https://www.facebook.com

تویتر: https://twitter.com

لینک یوتیوب: https://www.youtube.com

تلگرام: https://telegram.org

 • استخدام بانک ملی  در سال ۱۴۰۱

  با در 13 مارس 2023 - 0 نظرات

  استخدام بانک ملی  در سال ۱۴۰۱ بانک ملی ایران برای ی تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود طبق مفاد قانون مدیریت خدمات کشوری و در چارچوب دستورالعمل شماره  ۲۴۵۱۰مورخ ۱۰/۰۵/۱۴۰۱نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای بکارگیری افراد در دستگاههای اجرایی، از محل مجوز شماره۲۸۸۹۱مورخ۲۹/۰۴/۱۴۰۱سازمان اداری و استخدامی کشور، تعداد۱۷۳۲ نفر از افراد واجد شرایط […]

 • استخدام بانک پاسارگاد

  با در 4 آوریل 2023 - 0 نظرات

  بانک پاسارگاد به منظور تامین و تکمیل سرمایه انسانی مورد نیاز شعبه‌های خود از واجدین شرایط پس از ثبت نام الکترونیکی و بر اساس اولویت‌های مورد نیاز، دعوت به مصاحبه می‌نماید. شرایط ثبت نام سلامت کامل جسم و روان بنا به تشخیص پزشکان معتمد بانک. نداشتن سوء پیشینه کیفری. بومی و ساکن شهر مورد تقاضا. […]

 • استخدام مدیریت یک مجموعه (کاوه)

  با در 11 آوریل 2023 - 0 نظرات

  استخدام مدیریت یک مجموعه (کاوه)  اصفهان، تیران نوع همکاری سایر نیاز به سابقه حداقل ۵ سال شیوهٔ پرداخت ماهانه بیمه دارد توضیحات استخدام یک نفر خانم جهت مدیریت یک مجموعه با حداقل ۵ سال سابقه کاری منظم و دقیق دارای هوش بالا ساعت کاری روزانه ۷ ساعت به دلخواه (به صورت یک روز در میان […]

 • جراحی پلک چشم در اصفهان

  جراحی پلک چشم در اصفهان

  با در 21 مارس 2023 - 0 نظرات

  جراحی پلک چشم در اصفهان چشم ها به عنوان یکی از مهمترین اعضای صورت همیشه نشان دهنده حالات انسان می‌باشند. چشم ها می توانند خوشحالی ،شادی و ناراحتی و غم را به طور کامل بروز دهند. چشم ها به عنوان مهمترین عضو در چهره حتی سن شخص را نیز نشان  می دهند . وقتی با […]

 • کاشت ابرو

  مراقبت های بعد از کاشت ابرو:

  با در 15 آوریل 2023 - 0 نظرات

  مراقبت های بعد از کاشت ابرو: دلایل مختلفی مانند افزایش سن، بیماری، برداشتن بیش از اندازه ابروها در جوانی و سایر مشکلات پزشکی می تواند سبب ریزش در ابروها شود به همین دلیل خیلی از افراد کاشت ابرو را به عنوان راهکاری مطمئن در نظر می گیرند.  شاید تصورش را نکنید اما ابروها تاثیر بسیار […]

استخدام بانک ملی استخدام مدیریت یک مجموعه (کاوه) انواع جراحی زیبایی واژن بانک ملی بلفاروپلاستی بهترین جراح لیفت صورت بهترین زمان بریا عمل زیبایی واژن تزریق چربی تزریق چربی به دستگاه تناسلی تزریق چربی به صورت لاغر تزریق چربی به لابیا تزریق چربی فریز شده به صورت تزریق ژل جراحی بینی جراحی پلک جراحی پلک چشم در اصفهان جوانسازی پوست زیبایی بینی عوارض بلفاروپلاستی عوارض هایفو عوارض هایفوتراپی فواید لیفت صورت فیلم گونه گذاری قیمت تزریق چربی به صورت قیمت لیفت بینی دائمی قیمت لیفت بینی گوشتی قیمت لیفت صورت قیمت گونه گذاری لابیاپلاستی لیفت صورت لیفت صورت بدون جراحی لیفت صورت فواید ماندگاری تزریق چربی به صورت مراقبت و تقویت مو مزایای بلفاروپلاستی هایفوتراپی چیست هزینه تزریق چربی هزینه عمل بلفاروپلاستی هزینه عمل بینی هزینه هایفوتراپی هزینه کاشت ابرو هزینه ی عمل جراحی زیبایی واژن پرسش و پاسخ در مورد کاشت ابرو کاشت ابرو بعد از یکسال گونه گذاری طبیعی