قویترین و بهترین سایت نیازمندیهای رایگان کشوری
بروزرسانی: ۲ شهریور ۱۴۰۱
تعداد نظرات: 0
ارسال کننده: دکتر سید مجید موسوی
هیدرودرم ابریژن

راهنمای کامل هیدرودرم ابریژن

هیدرودرم ابریژن یکی از روش‌های نوین جوانسازی پوست است. این روش بر پایه‌ی میکرودرم ابریژن بنا شده ولی تفاوت‌های زیادی با هم دارند. در واقع این روش از ترکیب میکرودرم ابریژن الماسی، ماساژ کششی و سیستم آبرسانی بسیار قوی به پوست ساخته شده است. این سه در کنار هم یک درمان بسیار موثر برای جوانسازی پوست را می‌سازند. امروز می‌خواهیم هیدرودرم ابریژن را به طول کامل بررسی کنیم.

اجرای کارهای پوست با هیدرودرمی با استفاده از آب و اکسیژن، که باعث داشتن پوستی مرطوب، هموار و سالم می‌شود.

آبرسانی به پوست به وسیله پاشش اکسیژن که تحت فشاردستگاه با سرعت مافوق صوت برای استرلیزه کردن آب از طریق نازل دستی کوچک انجام می‌شود. روشهای حرفه ای روز دنیا به طورحتم با این روش اجرای بهترین لایه برداری و حجم دهندگی به پوست که تاکنون داشته‌اید

را تجربه خواهید کرد و از همه مهم‌تر که در این روش هیدرودرم پوست مواد شیمیایی و کریستالی استفاده نمی‌شود. هیدرودرم آبری‍‍ژن شامل لایه‌برداری نهایی، آب‌رسانی و پاک‌سازی عمیق تر پوست نسبت به میکرودرم آبریژن رایج است و باعث احساس طراوت و تازگی به‌جای یک احساس خشن آزاردهنده است.

هیدودرم آبریژن ظاهر خطوط ریز، چین‌وچروک‌ها، تغییر رنگ پوست مانند لکه‌های قهوه‌ای ناشی از افزایش سن،منافذ متراکم و بزرگ را بهبود می‌بخشد.

کلینیک آراد

کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی آراد-کلینیک آراد

هیدرودرم ابریژن چیست؟

هیدرودرم ابریژن روشی مناسب برای پاکسازی پوست و آبرسانی به پوست است که با استفاده از دستگاه هیدرودرم ( یا همان دستگاه بیوهیدرودرمی ) انجام می شود . هیدرودرم به نام های دیگری از جمله فیوژن صورت، آکوادرم ابریژن، هیدراته کردن صورت و یا میکرودرم ابریژن مرطوب نیز بین عموم مردم شناخته شده است.
در این درمان غیرتهاجمی از هیدروتکنولوژی برای لایه‌برداری، سم‌زدایی، جوانسازی، آبرسانی و تحویل مواد مغذی به پوست استفاده می‌شود. هیدرودرم آبریژن نتایجی آنی را بدون تحمیل ناراحتی، تحریک یا نیاز به استراحت به دست می‌دهد. در این روش از خاصیت طبیعی آب و اکسیژن برای لایه‌برداری سطحی پوست استفاده می‌شود. در این روش از ساینده‌های سخت کریستالی استفاده نمی‌شود بنابراین درد ندارد.

در دستگاه بیوهیدرودرم از هیچ ماده شیمیایی استفاده نمی‌شود و حتی نسبت به روش استاندارد پیلینگ صورت، دارای عوارض جانبی کمتری است. حتی الماسه دستگاه نیز با دقت بیشتری عمل کرده و نتایج ظریف‌تری بر جای می‌گذارد. درنتیجه کنترل دستگاه نیز راحت‌تر و دقیق‌تر است. در این روش از اکسیژن با فشار بالا استفاده می‌شود تا آب استریل شده را با سرعت فراصوت به پوست منتقل کند. این کار باعث ایجاد قطرات بسیار ریز آب می‌شود که به پوست برخورد کرده و به‌راحتی سلول‌های مرده‌ی پوست را از سطح پوست جدا می‌کنند.
در این لحظه جریان خون پوست بهبودیافته، رطوبت رسانی به عمق پوست انجام می‌شود و درنتیجه سطح ایده آلی از رطوبت برای تقویت پوست به دست می‌آید.

این مخلوط فوق اشباع دو ماده‌ی اصلی طبیعت، آب و اکسیژن، برای رشد و ترمیم سلولی، تحریک رشد کلاژن و استحکام و انعطاف‌پذیری پوست ضروری است. هنگامی‌که پوست شما در حال هیدرودرمی است اکسیژن به سطح پوست تزریق می‌شود تا سلول‌های پوست را احیا کند و درنتیجه به بدن کمک کند که به‌منظور جوان‌سازی مؤثر پوست، کلاژن جدید تولید کند.
اکسیژن یک ماده‌ی اثبات‌شده برای بهبود و ترمیم پوست است، باکتری‌های غیر هوازی پوست را از بین می‌برد، جریان خون در بافت پوست را افزایش می‌دهد و درنتیجه پوستی سالم‌تر ایجاد می‌کند.

هیدرودرم ابریژن

کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی آراد-هیدرودرم ابریژن

مراحل انجام هیدرودرم ابریژن

هیدوردرم ابریژن بر پایه‌ی تکنیکی بسیار پیشرفته به نام «افیوژن پوستی همزمان» بنا شده است. یعنی همزمان با لایه برداری، موادی را به پوست وارد می‌کنیم که خاصیت جوانسازی و درمانی دارند. در عین حال اساس مراحل درمانی بسیار ساده‌اند و در ۶ مرحله بسیار مفید برای پوست انجام می‌شوند.

سم‌زدایی

در این مرحله به کمک روش‌هایی سیستم لنفاوی پوست را تخلیه می‌کنیم. این کار به سم‌زدایی پوست معروف است و باعث خونرسانی بهتر به پوست صورت و گردن می‌شود. مرحله‌ی سم‌زدایی به ما کمک می‌کند که آبرسانی و بازآوری رطوبت پوست را به نحو احسنت انجام دهیم و از آن مهم‌تر، کاری می‌کند که اثرات درمانی برای مدت طولانی‌تر پایدار بماند.

پاکسازی

در مرحله دوم، لایه‌ای از پوست که دارای سلول‌های مرده است برداشته می‌شود. این کار به لایه برداری یا اکسفولیاسیون معروف است. لایه برداری در هیدرودرم ابریژن به شکلی طراحی شده که فقط لایه‌ی استراتوم کورنیوم پوست برداشته شود. این لایه خارجی‌ترین لایه روپوست است که از آلودگی‌ها و سلول های مرده ساخته شده و بدن شما به صورت طبیعی تلاش می‌کند که از شر آن‌ها خلاص شود.

لایه برداری در روش قدیمی‌تر میکرودرم ابریژن به کمک کریستال‌ها یا دستی نوک الماسی انجام می‌شد. تفاوت کلیدی این دو روش با کاربرد درمانی یکسان در این است که در هیدرودرم ابریژن قبل از لایه برداری، پوست را پاکسازی و تغذیه می‌کنیم.

دستی دستگاه هیدرودرم به سیستم پنوماتیک یا هوای فشرده مجهز است. این سیستم سرم یا محلولی را روی پوست شما می‌پاشد که حاوی گلوکوزامین، لاکتیک اسید و  عصاره‌های گیاهی بسیار مفید برای پوست است. این سرم باعث جدا شدن سلول‌های مرده و آلودگی‌های پوست می‌شود. پس تا اینجای کار پوست را پاکسازی کرده و موادی مفید به آن رسانده‌ایم. همزمان سلول‌های مرده و آلودگی‌های پوست را نیز جدا کرده‌ایم.

افزودن مواد شفاف کننده

خوب تا اینجا لایه‌های مرده و آلوده پوست کنده شده‌اند. در مرحله سوم تلاش می‌کنیم تا با استفاده از اسیدهای ملایم و ضعیفی مثل سالیسیلیک اسید و گلیکولیک اسید پوست شما درخشان و شفاف کنیم. این اسیدها مواد به جا مانده در منافذ پوستی مسدود را شل می‌کنند که برای درمان پوست‌های چرب و پوست‌های متسعد آکنه و جوش بسیار مفید است. پس می‌بینید که هیدرودرم ابریژن فقط روشی برای جوانسازی پوست نیست، بلکه به شکل موثری باعث ارتقای سلامت پوست شما می‌شود.

استخراج

در این مرحله باز هم پوست را پاکسازی می‌کنیم. سرم و اسیدی که در مراحل قبل استفاده کردیم، لایه برداری خود را انجام داده‌اند و از این جا به بعد باید لایه‌های جدا شده را برداشت کنیم. سیستم پنوماتیک پیشرفته‌ی دستگاه در این مرحله به شکل یک ساکشن یا مکنده‌ی بسیار قدرتمند عمل می‌کند. مکنده‌ی هیدرودرم منافذ بسته پوستی را باز کرده و لایه‌های برداشت شده از پوست را جمع آوری می‌کند. حتی می‌توانید در آمدن جوش‌های سرسیاه خود را ببینید. ساکشن همزمان با این کارها، پوست شما را ماساژ داده و خونرسانی را بهبود می‌بخشد.

آبرسانی

در این مرحله از درمان تمامی مواد کلیدی مورد نیاز پوست را به شکل سرم یا محلولی ویژه به پوست می‌رسانیم. سرم آبرسان سرشار از مواد آنتی‌اکسیدانی است که پوست شما را شفاف و درخشان می‌کند. اثرات درمانی این سرم حتی پس از یک جلسه نمایان می‌شود. در این مرحله می‌توان از سرم درمابیلدر استفاده کرد که یک ماده‌ی پروتئینی ضد پیری است و باعث افزایش کلاژن سازی و بهبود چین و چروک‌های عمقی پوست می‌شود. سرم هیجان انگیز دیگری که در درمان استفاده می‌شود، بریتنول است که برای درمان لکه‌های پوستی معجزه می‌کند.

جوانسازی پایانی

در این مرحله از نوردرمانی استفاده می‌کنیم. لامپ‌های LED قرمز و مادون قرمز باعث جوانسازی پوست می‌شوند و همچنین قرمزی پوست را کاهش داده و شروع کلاژن سازی را تحریک می‌کنند. برای کسانی که پوست مستعد آکنه و جوش دارند، از LED آبی استفاده می‌کنیم که باکتری‌های عامل آکنه را می‌کشد.

مزایای هیدرودرم ابریژن

پاکسازی پوست از سلول های مرده، علت تیرگی و کدری پوست وجود همین سلول های مرده است.

بستن منافذ باز پوست، بسته شدن منافذ پوست یکی از مهم ترین عوامل یک دست و زیبا به نظر رسیدن پوست است.

اکسیژن رسانی به لایه های زیرین پوست.

کاهش و رفع چین و چروک پوست.

درمان جوش ها و آکنه های روی پوست.

درمان اسکار ها و کلوئید ها.

جوان و شاداب شدن پوست .

تقویت جریان خود در پوست.

آبرسانی و رفع خشکی پوست.

بدون درد و غیر تهاجمی است.

نیاز به دوران نقاهت و بستری شدن ندارد.

روش نوین و جدیدی است.

معایب هیدرودرم ابریژن

درمان هیدرودرم‌ابریژن یک روش ایمن و بدون عوارض جانبی ماندگار است. بر خلاف روش میکرو درم ابریزن که معمولا با قرمزی، تورم و کبودی پوست همراه بود، در هیدرودرم ابریژن بسیاری از این عوارض وجود ندارد و یا بسیار کاهش یافته است.

البته دقت داشته باشید که به دلیل حساسیت پوست بعد از انجام درم ابریژن، تا چند روز بدون ضد آفتاب (حداقل SPF 30) جلوی نور خورشید نروید. همچنین از مواد آرایشی و بهداشتی که موجب حساس شدن پوست می‌شود، استفاده نکنید. همچنین سعی کنید با لباس و کلاه از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنید.

کاندیدا مناسب هیدرودرم ابریژن

هیدرودرم آبریژن مناسب افرادی می باشد که در پوست صورت علائمی مانند:

جوش سرسیاه

گرفتگی پوست

منافذ باز در صورت

خطوط ایجاد شده در پوست صورت به علت افزایش سن

پوست های چرب و مستعد جوش

پوست های تغییر رنگ

زخم و آکنه

لکه های تیره و قهوه ای

هیدرودرم آبریژن مناسب تمام پوست ها می باشد اما برای پوست های خشک بسیار مفید و موثر می باشد زیرا باعث نرمی و لطافت پوست می شود که انعطاف پذیرتر می شود. هم چنین این روش مناسب پوست های چرب می باشد که چربی پوست را گرفته و حفره های پوستی کاهش پیدا می کند. باید گفت آبی که در هیدرودرم آبریژن استفاده می شود ، عبارتند از:

آب مقطر

آب نمک

ترکیب آب با مواد معدنی و ویتامین ها

هیدرودرم ابریژن

کلینیک بین المللی پوست موزیبایی آراد-هیدرودرم ابریژن

هزینه های هیدرودرم ابریژن

هزینه جوانسازی پوست با هیدرودرم، بسته به نوع پوست و هدف از انجام درمان، متفاوت است. گاهی اوقات این روش با روشهای دیگر ترکیب شده و در یک جلسه انجام میشوند. در نتیجه نمیتوان برای این درمان یک هزینه ثابت تعیین کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد میتوانید در یک جلسه مشاوره رایگان شرکت کنید. در این جلسه با بررسی وضعیت پوست شما و درمانی که به آن نیاز دارید، از هزینه ها مطلع خواهید شد.

مراقبت های قبل از هیدرودرم ابریژن

افرادی که طی ۶-۱۲ ماه گذشته تحت درمان آکنه شدید و یا روش های لایه برداری بوده اند کاندیدای مناسبی نیستند.

با پوستی تمیز و بدون آرایش به کلینیک مراجعه نمایید.

۴۸ ساعت پیش از انجام این درمان از مصرف هر نوع مواد شیمیایی که سبب ایجاد حساسیت پوستی در فرد می‎شود مانند وکس، باید اجتناب شود.

بعد از درما استفاده از کرم‎های ضدآفتاب ضروری است. تا حد امکان بیمار نباید در معرض پرتو آفتاب قرار گیرد اما در صورت لزوم می‎تواند به کمک ضدآفتاب، کلاه و عینک از پوست خود مراقبت نماید.

افرادی که به بیماری‎های عفونی پوستی مبتلا هستند نمی‎توانند این درمان را انجام دهند زیرا سبب گسترش ویروس در پوست آن‎ها می‎شود.

بیمار تا ۱۲ ماه پیش از انجام هیدرودرم ابریژن نباید مورد درمان ایزوترتینوئین جهت از بین بردن آکنه شدید قرار گرفته باشد.

مراقبت های بعد از هیدرودرم ابرژن

آب زیاد بنوشید: سعی کنید روزی ۸ لیوان آب مورد نیاز بدن خود را برسانید.

از مرطوب کننده های غنی با دستور پزشک استفاده کنید.

از پاک کننده های ملایم استفاده کنید و همیشه برای شست وشو از آب خنک استفاده کنید.

پوست خود را بادست زیاد لمس نکنید و از اینکه خراشی رو پوست ایجاد کنید دوری داشته باشید.

از قرار گرفتن در معرض آفتاب تا حد امکان جلوگیری کنید.

تا دو روز بهتر است پوست خود را آرایش نکنید.

افرادی بعد از یک جلسه هیدرودرم آبریژن آثار را بر روی پوست خود مشاهده خواهند کرد ولی کسانی که جنبه درمانی این روش را برای درمان آکنه انتخاب کرده اند بهتر است هر ۶ هفته یکبار انجام دهند تا آثار آن را مشاهده کنند.

البته تعداد جلسات بستگی به مشکلات پوستی شما دارد و با توجه به شرایط بیمار دکتر تعداد جلسات هیدرودرم آبریژن را تجویز خواهد کرد.

با رعایت نکات اشاره شده و انتخاب مرکز معتبر و پزشک ماهر از زیبایی خود لذت خواهید برد.

اثرات و نتایح هیدرودرم ابریژن

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم هیدرودرم ابریژن برای آبرسانی به هر نوع پوستی مناسب است. افراد با هر سن و جنسیتی و همچنین هر نوع پوستی که دارند می توانند از هیدرودرم ابریژن استفاده کنند. با وجود اینکه انجام هیدرودرم ابریژن محدودیت سنی ندارد اما معمولا این روش برای افراد بالای ۱۲ سال و افراد کمتر از ۶۵ سال توصیه می شود. در کل موارد استفاده از هیدرودرم ابریژن در موارد زیر است:

درمان چین و چروک ایجاد شده روی پوست.

درمان جوش و آکنه.

درمان لکه های های قهوه ای روی پوست.

لکه های ناشی از آفتاب سوختگی را از بین می برد.

هموار کردن و هیدراته کردن پوست صورت.

سختی پوست را از بین می برد.

شادابی و روشن کردن پوست.

جلوگیری از پیری زودرس.

ایجاد بافت هایی سالم تر در پوست.

دوره نقاهت هیدرودرم ابریژن

این مراقبت پوستی نیاز به استراحت ندارد و شما میتوانید به راحتی به فعالیت های روزانه خود ادامه دهید.

تعداد جلسات هیدرودرم ابریژن

هر جلسه حدود نیم ساعت زمان نیاز دارد. برای تکمیل درمان باید بین ۵ تا ۱۰ جلسه هیدرودرم ابریژن را سپری کنید. البته این تعداد جلسات به میزان مشکلات پوستی و تشخیص پزشک شما بستگی دارد. نتایج این روش از اولین جلسه به خوبی خود را نشان خواهد داد. پس از پایان هر جلسه، شما می‌توانید فعالیت‌های روزانه خود را شروع کنید. معمولا بین هر دو جلسه بین یک هفته تا ۱۰ روز فاصله وجود دارد تا پوست خود را آماده کند.

هیدرودرم ابریژن چه تفاوتی با میکرودرم ابریژن دارد؟

در درمان میکرودرم ابریژن با الماس از سری‌های ساینده و لایه‌بردار برای برداشتن سطحی‌ترین لایه پوست استفاده می‌شود، در واقع قدرتمندترین لایه‌برداری فیزیکی در این روش انجام می‌شود. میکرودرم ابریژن بهترین روش برای پوست‌های زبر، دچار ضایعات رنگدانه‌ای شدید، دارای اسکارهای فرورفته یا پوستی است که انبوه سلول‌های مرده آن را ضخیم ساخته است. اما در درمان هیدرودرم آبریژن از آب نمک و سرم‌های دیگر برای لایه‌برداری و پاکسازی متوسط پوست استفاده می‌شود.

هیدرودرم آبریژن ملایم‌تر از میکرودرم ابریژن است و برای افرادی با پوست حساس مناسب‌تر است. همان طور که سلول‌های پوستی مرده در طول درمان لایه‌برداری می‌شود و جوش‌های سرسیاه بیرون کشیده می‌شود، پوست همزمان با سرم‌های درمانی پوشانده می‌شود تا تحریک کمتر شود. پوست این سرم را به راحتی جذب می‌کند و به این ترتیب رطوبت و مواد مغذی ضروری برای پوست تامین می‌شود. هیدرودرم ابریژن برخلاف میکرودرم ابریژن پوست را گرم یا ملتهب نمی‌کند، بنابراین هیدرودرم ابریژن روشی ایمن و بدون درد برای درمان پوست‌های مستعد جوش، لایه‌برداری روزاسه و دیگر عارضه‌های پوست‌های حساس است.

تفاوت میکرودرم و هیدرودرم

تفاوت میکرودرم و هیدرودرم در روش های درمانی آنها می باشد.

هیدرودرم ابریژن

هیدرودرم یک روش درمانی چند مرحله ای است که برای نشاط بخشی به پوست استفاده می شود و برخی آسیب های ناشی از آفتاب و پیری را برطرف می کند. این روش جوانسازی پوست صورت برای درمان مشکلات پوستی مانند بزرگ شدن یا مسدود شدن منافذ پوست ، خطوط ریز ، چین و چروک ، لکه های تیره ، خشکی پوست ، آکنه خفیف و سلول های مرده پوست بکار می رود. این روش ایمن ، ملایم و در تسکین ، رطوبت و احیای پوست کاربرد دارد.

هیدرودرم (هیدروفیشیال) شامل پاکسازی و لایه برداری پوست است. در این روش متخصص با استفاده از ابزار مخصوص ناخالصی های ناخواسته و جوش های سرسیاه را از روی پوست پاک و استخراج می کند.

پس از این مرحله ، یک سرم عمیق استفاده می شود و آنتی اکسیدان ها برای آبرسانی و نرم شدن به خورد پوست می رود. این ترکیب بدون درد تولید کلاژن را تحریک می کند و در نتیجه با درمان مشکلات پوستی نامطلوب ، پوست با طراوت تری را می بخشد.

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن روش دیگری است که برای جوانسازی صورت استفاده می شود. این روش بیماری های پوستی مانند آکنه خفیف ، خطوط ریز ، چربی پوست و منافذ بزرگ پوست را هدف قرار می دهد. با استفاده از این روش درمانی ، اپیدرم یا لایه بالایی پوست با استفاده از یک ابزار به منظور لایه برداری از سطح پوست برداشته می شود ، در حالی که همزمان سلولهای ازبین رفته را از سطح پوست با ابزار دیگری پاک می کنند.

میکرودرم ابریژن متشکل از روش های درمانی است که از ابزاری با سایندگی کم برای ساییدن سطح پوست استفاده می کند. این ابزار لایه ضخیم خارجی پوست شما را از بین می برد و تولید کلاژن را تحریک می کند. کلاژن برای داشتن ظاهری سالم کلیدی است و قدرت و خاصیت ارتجاعی ایجاد می کند تا پوست صاف به نظر برسد و نرم شود.

بسیاری از افراد طبیعت غیرتهاجمی هیدروفیشیال را مفید می دانند زیرا کمترین زمان برای بهبودی را لازم دارد. اگرچه برخی ممکن است قرمزی جزئی یا احساس گرفتگی داشته باشند ، اما این علائم به طور معمول بیش از یک ساعت طول نمی کشد و به شما امکان می دهد زندگی روزمره خود را طبق روال عادی ادامه دهید.

میکرودرم ابریژن یک روش کم تهاجمی در نظر گرفته می شود. بنابراین ، ممکن است عوارض جانبی بیشتری نسبت به هیدروفیشیال داشته باشد. اگر پوست حساسی دارید ، میکرودرم ممکن است قرمزی ایجاد کند  شبیه آفتاب سوختگی که بسته به عمق درمان شما ممکن است چند ساعت یا بیشتر طول بکشد. همچنین احتمال واکنش های دیگری مانند کبودی جزئی در اطراف چشم ، خشکی پوست و حساسیت به آفتاب وجود دارد.

در حالی که هر دو روش میکرودرم و هیدرودرم لایه برداری پوست را هدف قرار می دهند ، کسانی که به دنبال از بین بردن جوش های سرسیاه هستند متوجه می شوند که هیدروفیشیال در این مورد دقیق تر است.

در سالهای اخیر مردان نیز به سمت مراقبت های زیبایی مانند لیزر موهای زائد آقایان گرایش پیدا کرده اند باید گفت یکی از بهترین گزینه ها برای مراقبت از پوست صورت آقایان هیدرودرم و میکروردم می باشد که بنا به شرایط پوستی آنها توسط متخصص یکی از روشها انتخاب می شود.

هیدرودرم ابریژن

کلینیک بین المللی پوست موزیبایی آراد-هیدرودرم ابریژن

مشکلات قابل درمان با هیدرودرم ابریژن و میکرودرم ابریژن

میکرودرم و هیدرودرم می توانند مشکلات زیر را بهبود بخشند:

رنگ و بافت ناهموار پوست

جای جوش

لکه های تیره و قهوه ای

خطوط جزئی و ریز

منافذ مسدود شده

جوش های سرسیاه

تفاوت میکرودرم و هیدرودرم خیلی زیاد نمی باشد اما هر دو روش برای گرفتن نتایج مطلوب باید در یک کلینیک زیبایی معتبر با کادر درمان متخصص انجام شود. اگر چه انجام این دو روش همزمان با روش های دیگر زیبایی روی پوست صورت توصیه نمی شود اما اگر در حال انجام عمل های زیبایی روی دیگر مناطق بدن خود مانند لیزر بیکینی هستید ، هیچ تداخلی با هم ندارند.

هیدرودرم ابریژن بهتر است یا میکرودرم ابریژن؟

تا به اینجا با تفاوت میکرودرم و هیدرودرم آشنا شدید و حال پاسخ این سوال که برای مشکلات پوستی از کدام روش باید استفاده کرد پرداخته ایم.  استفاده از هیدرودرم و یا میکرودرم به مشکلات منحصر به فرد پوستی هر فرد بستگی دارد. افرادی که پوست حساس دارند ممکن است برایشان روش نرمتر هیدرودرم مناسب تر باشد.

همچنین ، برخی از شرایط پوستی مانند آکنه و لکه های پوستی می تواند با میکرودرم ابریژن بدتر شود ، در این صورت هیدرودرم ترجیح داده می شود. با این حال ، میکرودرم نیز درمانی بی خطر و بدون درد برای افرادی است که تمایل به داشتن پوستی صاف و شاداب دارند.

انتخاب روش هیدروفیشیال یا میکرودرم ابریژن به شرایط پوست ، اهداف مراقبت از پوست و ترجیحات شخصی شما بستگی دارد. مهم نیست که کدام گزینه را امتحان کنید ، متخصصی که درمان را انجام می دهد فشار ، مکش و جریان را متناسب با پوست شما تنظیم می کند.

مراقبت های بعد از میکرودرم و هیدرودرم

از آنجا که هر دو روش شامل مقداری سطح لایه برداری است ، پس از دریافت درمان باید از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم نور خورشید خودداری کنید. همچنین باید از پاک کننده ها و مرطوب کننده های ملایم استفاده کنید ، مقدار زیادی آب بنوشید و در صورت بروز قرمزی یا تحریک طولانی مدت مراقب باشید.

از انجام این عمل همزمان با دیگر روش های زیبایی مانند بوتاکس پیشانی و یا لیزر موهای زائد خودداری کنید. و اگر در حال انجام آنها هستید حتما یک فاصله زمانی بین آنها ایجاد کنید و نیز به پزشک خود اطلاع دهید.

برخی از افراد برای دستیابی به بهترین نتیجه ممکن است به چندین جلسه درمان احتیاج داشته باشند. اگر در تصمیم گیری بین این دو روش مردد هستید و تفاوت میکرودرم و هیدرودرم را نمی دانید، مشاوره با یک متخصص پوست به شما کمک می کند تا راه حل ایده آل برای نیازهای منحصر به فرد خود را شناسایی کنید.

اگر به دنبال پوستی زیبا و درخشان هستید ، با متخصصان ترمیم پوست در کلینیک بین المللی زیبایی پوست و مو آراد ارتباط برقرار کنید. با ایجاد یک برنامه روزمره مراقبت از پوست ، از جمله استفاده منظم از ضد آفتاب ، پاک کننده ها و محصولات مرطوب کننده ، شروع کنید.

مشاوره

کلینیک بین المللی زیبایی پوست و مو آراد با کادری مجرب و متخصص در هر نوع زیباسازی و جوانسازی به صورت حضوری و در صورت عدم امکان زیبا جویان عزیز برای مشاوره حضوری همه ساعت می تواند به زیبا جویان عزیز مشاوره تلفنی را ارایه کند.

شاید این مطلب هم برای شما جذاب باشد:

https://clinicarad.ir/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%da%a9%d9%84%db%8c%d9%86%db%8c%da%a9-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%87%db%8c%d8%af%d8%b1%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%85-%d8%a2%d8%a8%d8%b1%db%8c%da%98%d9%86-%da%a9%d8%ac/

https://clinicarad.ir/%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%d8%af%d9%87%d8%a7-%d9%88-%d9%81%d9%88%d8%a7%db%8c%d8%af-%d9%85%db%8c%da%a9%d8%b1%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%85-%d8%a7%d8%a8%d8%b1%db%8c%da%98%d9%86/

https://clinicarad.ir/%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%ad%d9%82%db%8c%d9%82%db%8c/

نتیجه گیری

امروزه همه ما به دنبال یک روش بدون عوارض و راحت برای جوانسازی پوست خود هستیم. در این میان، راه های بسیاری برای زیباسازی پوست وجود دارد که می توان از آن ها استفاده کرد. اما ممکن است که پوست ما با این روش ها سازگار نبوده و نتیجه دلخواه را به همراه نداشته باشد. یکی از روش هایی که با اکثر انواع پوست سازگار بوده و می توانید از آن برای جوانسازی پوستتان بهره ببرید، هیدرودرم ابریژن نام دارد

هیدرودرم ابریژن یکی از جدیدترین متد های جوانسازی پوست است که در حال حاضر در صنعت زیبایی رواج یافته است. این درمان شگفت‌انگیز بهترین فناوری را برای حذف سلول‌های خشک و مرده پوست از لایه های بیرونی ارائه می‌کند.

با توجه به اینکه هیدرودرم ابریژن درمانی غیر تهاجمی است و لایه برداری خیلی آرام انجام میشود، پوست به طور کامل هیدارته و آبرسانی میشود. سرم درمانی که در حین درمان به پوست تزریق میشود، کاملا وارد لایه اپیدرم پوست شده و با از بین بردن خطوطر ریز و حالت کسل و افتاده پوست جلوه ویژه ای به آن میبخشد.

لایه برداری ملایم سطح پوست را صیقل داده و با از بین بردن مواد باقی مانده در سلولهای پوستی منجر به عملکرد بهتر و دفع سبوم می شود. با انجام این درمان اکسیژن بیشتری به پوست رسیده و در نتیجه خون رسانی با کیفیت بهتری انجام میشود. تنها چند روز بعد از درمان متوجه حال خوب پوستتان خواهید شد.

در برخی موارد در حین درمان از نورهای LEDمخصوص هم استفاده میشود. نورهایی که به تولید کلاژن و الاستین کمک میکنند. این دو ماده باعث سفت شدن پوست می شوند تا ظاهر خطوط و چین و چروک های ظریف را کاهش دهد.

کلینیک آراد

کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی آراد-کلینیک آراد

کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی آراد اصفهان با کسب برترین رتبه رضایتمندی مرجع جهانی گوگل ۵ ستاره درخدمت زیباجویان عزیز می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره رایگان و واتساپ می توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:

۰۹۱۳۰۳۲۳۲۹۲

دریافت مشاوره رایگان با ارسال عدد ۱ به سامانه ۱۰۰۰۵۸۴۸

جهت دریافت کد تخفیف و هدایای ویژه کلینیک ، حتما پیج ما را فالو کنید و علاوه بر دریافت کد های تخفیف در قرعه کشی یک عدد ۲۰۶ هم شرکت کنید:

آیدی اینستاگرام:

https://instagram.com/clinic.arad

ارائه مراقبت های مربوط به خدمات زیبایی در کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی آراد اصفهان توسط کادرحرفه ای انجام می‌شود که میتوانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر از طریق لینک زیر استفاده کنید :

clinicarad.com/مراقبت-ها/

سایت تخفیفات پزشکی جهت دریافت تخفیف:

 https://takhfifannet.com

سایت انجمن جهت پاسخ به سوالات زیبایی شما توسط برترین متخصصین زیبایی کشور:

 https://harfhayetazeh.com

لینک کوتاه:

لینک آپارات:https://aparat.com/v/Dztrm

لینک نماشا:https://www.namasha.com/v/LOXue4fC

ویکی پدیا: https://fa.wikipedia.org

فیسبوک:  https://www.facebook.com

تویتر: https://twitter.com

لینک یوتیوب: https://www.youtube.com

تلگرام: https://telegram.org

 • آقایان

  بهداشت فردی آقایان

  با در 24 اکتبر 2023 - 0 نظرات

  بهداشت فردی آقایان بهداشت فردی آقایان شامل یک مجموعه از عملیات و رویه‌هایی است که به منظور حفظ و ارتقاء سلامت و راحتی فیزیکی و روانی آقایان انجام می‌شود. در زیر تعدادی از مهم‌ترین نکات بهداشت فردی آقایان آمده است: ۱٫ **شستشوی دوره‌ای**: حمام روزانه با استفاده از صابون و آب گرم به تمیزی و […]

 • بزرگ کردن آلت

  روشهای بزرگ کردن آلت با طب سنتی قدیم

  با در 27 سپتامبر 2023 - 0 نظرات

  روشهای بزرگ کردن آلت با طب سنتی قدیم کاهش اعتماد به نفس به دلایل مختلفی می‌تواند رخ دهد و یکی از این دلایل ممکن است تورم و اندازه کوچک آلت تناسلی باشد. در این موارد، مهم است که بدانید اعتماد و احترام به شما به هیچ عنوان به اندازه فیزیکی آلت تناسلی شما مربوط نیست. […]

 • جراحی پلک

  جراحی پلک پایین با لیزر

  با در 4 اکتبر 2023 - 0 نظرات

  جراحی پلک پایین با لیزر پف چشم به وضعیتی گفته می‌شود که پوست حول چشم‌ها به‌طور ناگهانی و بدون هیچ زخم یا آسیب آشنا، ضخیم و پفکی شود. این ممکن است برای تمامی چشم یا فقط در یک چشم اتفاق بیفتد. در زیر تعدادی از علل متداول برای پف چشم آمده است: **آب‌گرم و یا […]

 • آلت تناسلی

  بهداشت آلت تناسلی مردانه

  با در 30 اکتبر 2023 - 0 نظرات

  بهداشت آلت تناسلی مردانه آلت تناسلی مردان، معمولاً به عنوان  آلت تناسلی خارجی نیز شناخته می‌شود. این اعضا برای تولید و انتقال اسپرم و همچنین ادرار و منی (مایع که در هنگام انزال از بدن خارج می‌شود) مسئولیت دارند. در ادامه به بررسی بخش‌های مختلف آلت تناسلی مردان پرداخته خواهد شد: **پروستات**: پروستات یک غده  […]

 • هایفوتراپی

  ژل مخصوص هایفوتراپی

  با در 6 نوامبر 2023 - 0 نظرات

  ژل مخصوص هایفوتراپی هایفوتراپی از امواج اولترا ساوند برای کلاژن سازی بخش  میانی پوست (درم) استفاده میشود و به انقباض فاسیای عضلات صورت کمک می کند. انقباض فاسیای عضلات پوست به لیفت سریع پوست صورت کمک می کند. کلاژن سازی، ناشی از اولترا سوند باعث جوانسازی پوست در فاصله ۲ تا ۶ ماه بعد از […]

استخدام بانک ملی استخدام مدیریت یک مجموعه (کاوه) انواع جراحی زیبایی واژن بانک ملی بلفاروپلاستی بهترین جراح لیفت صورت بهترین زمان بریا عمل زیبایی واژن تزریق چربی تزریق چربی به صورت لاغر تزریق چربی به لابیا تزریق چربی فریز شده به صورت تزریق ژل جراحی بینی جراحی پلک جراحی پلک چشم در اصفهان جوانسازی پوست زیبایی بینی عوارض بلفاروپلاستی عوارض لیفت صورت عوارض هایفو عوارض هایفوتراپی فواید لیفت صورت فیلم گونه گذاری قیمت تزریق چربی به صورت قیمت لیفت بینی دائمی قیمت لیفت بینی گوشتی قیمت لیفت صورت قیمت گونه گذاری لیفت صورت لیفت صورت با جراحی لیفت صورت با نخ لیفت صورت بدون جراحی لیفت صورت فواید ماندگاری تزریق چربی به صورت مراقبت و تقویت مو مزایای بلفاروپلاستی هایفوتراپی چیست هزینه تزریق چربی هزینه عمل بلفاروپلاستی هزینه عمل بینی هزینه کاشت ابرو هزینه ی عمل جراحی زیبایی واژن پرسش و پاسخ در مورد کاشت ابرو کاشت ابرو بعد از یکسال گونه گذاری طبیعی