قویترین و بهترین سایت نیازمندیهای رایگان کشوری
بروزرسانی: ۳۱ خرداد ۱۴۰۱
تعداد نظرات: 0
ارسال کننده: دکتر سید مجید موسوی
جراحی زیبایی واژن

انواع جراحی زیبایی واژن

باتوجه به اینکه جراحی زیبایی واژن یک عملکردی است که جدیداً معرفی شده و خیلی از افراد ممکن است که اطلاعات کافی از عملکرد واقعی آن نداشته باشند.

به طور کلی دستگاه تناسلی بانوان شامل چند قسمت است یک قسمت مونس پوبيس یا سقف دستگاه تناسلی است. در حقیقت اگر دستگاه تناسلی بانوان مثل یک مثلثی در نظر بگیریم قسمت ضلع فوقانی یا قسمت بالایی رو مونس پوبيس می گویند قسمت دیگر لابیاماژور است دو ضلعی است که این مثلث رو می پوشاند (لب های کوچک به قسمت داخلی دو ضلع می گویند) و غدد بارتولین و کلیتوریس.

مشاوره رایگان

مشاوره رایگان کلیه کلینیک های تخصصی پوست موزیبایی-مشاوره رایگان

دستگاه تناسلی خانم ها در قسمت خارجی سه عملکرد عمده دارد:

۱- ورود اسپرم به بدن توسط این قسمت است که می تواند روانسازی و کمک به باروری کند.

۲- جلوگیری از عفونت به داخل دستگاه تناسلی بدن مثل رحم ، تخمدان و دیگر قسمت ها

۳- در طی مقاربت جنسی باعث می شود خانم ها لذت جنسی کافی و لازم را داشته باشند.

مونس پوبيس

مونس پوبيس ضلع فوقانی مثلث (سقف دستگاه تناسلی) را تشکیل می دهد در حقیقت بافت چربی است که روی استخوان پوبیسم و لگن رو پوشانده و در طی دوره بلوغ هم با موهای زائد پوشیده می شود این قسمت غدد سباسه دارد در نتیجه ترشحات چربی در این قسمت زیاد وجود دارد.

اهمیت مونس پوبيس در جراحی زیبایی زنان

مونس پوبیس از چربی تشکیل شده است که سقف دستگاه تناسلی بدن رو می پوشاند گاهی اوقات در خانم هایی که جراحی زیبایی شکم یا لیزر برای خارج کردن چربی های اضافی شکم انجام داده اند، متاسفانه چربی هایی که داخل مونس پوبیس هست رو برنمی دارند یا اینکه به دنبال چاق شدن چربی ها در آن قسمت انباشته می شود در نتیجه این قسمت برجسته می شود به گونه ای که از روی لباس کاملاً مشخص است و یا اینکه که این قسمت انقدر سنگین می شود که حالت افتادگی پیدا می کند و شکل و زیبایی خود را از دست می دهد و منجر به ناراضی شدن خانم ها می شود

و بهتر است بدانید که خوشبختانه ما می توانیم بر روی قسمت تغییراتی ایجاد کنیم چربی اضافه در این قسمت رو تخلیه کنیم مشابه تخلیه چربی در شکم و بازو و در مواردی که افتادگی زیاد باشد می توان با انجام عمل لیفت واژن، افتادگی این ناحیه را برطرف کرد.

با افزایش سن این قسمت از ناحیه تناسلی چروکیده و یا خیلی استخوانی می شود که می توان با تزریق چربی یا ژل چین و چروک را از بین برد و شادابی و زیبایی از دست رفته را بازگرداند.

لب های بزرگ یا لابیاماژور

دو ضلعی است که دو طرف مثلث رو پوشانده اند. این قسمت نسبتاً بزرگ است چین خوردگی های فراوانی را می توان در این قسمت دید در واقع قسمتی است که در طی بلوغ تیره می شود وخیلی ازخانم ها ناراضی هستند. خوشبختانه با لیزر و دیگر اقدامات می توان این قسمت ها رو روشن و جوانسازی کنیم. از لحاظ آناتومی محل قرار گیری بیضه در آقایان مانند قرار گیری لابیاماژورها در خانم ها است.

لب های بزرگ شامل غدد عرق و غدد سباسه رو شامل می شود که برای روانسازی به هنگام مقاربت جنسی وجود دارد در طی دوران بلوغ می بینیم که این قسمت ها از موهای زائد پر می شود که با لیزر موهای زائد می توانیم موهای زائد رو از بین ببریم.

عملکرد لابیاماژورها در جراحی زیبایی زنان بسیار زیاد است در خانم هایی که خیلی لاغر می شوند و ورزش های سنگین انجام می دهند، دوچرخه سواری می کنند اصطکاک لب ها و تماس زیاد لب های بزرگ مانند پوشیدن لباس تنگ یا دستگاه های ورزشی یا افرادی که مقاربت های زیاد و غیر متعارف دارند لب های بزرگ چروکیده و بیش از حد سیاه و استخوانی و بسیار کوچک می شود و شکل و زیبایی خود را از دست می دهد.

در این موارد ما می توانیم از طریق جراحی کوچک کنیم و جمع کنیم و یا با انجام لیزر باعث روشن شدن پوست شویم و یا برای حجم دهی از تزریق فیلر یا تزریق ژل به واژن استفاده نماییم.

لب های کوچک یا لابیامینور

دو زائده ای است که در داخل لب های بزرگ قرار دارد ممکن است خیلی کوچک باشد یا اندازه اش حدود ۵ الی ۶ سانتیمتر باشد. مواردی که لب های کوچک بزرگ می شود عبارتست از سن بلوغ، نزدیکی زیاد، افزایش سن، زایمان طبیعی و زایمان سزارین و یا ژنتیک که این بزرگی موجب اذیت در خانم ها می شود .

اهمیت لب های کوچک این است که در دستگاه تناسلی ورودی واژن و مجاری ادرار را در حقیقت می پوشاند ولی عملکرد عمده و خاصی ندارد. در بیشتر موارد دیده شده که خانم ها می ترسند با جراحی این قسمت رو کوچک کنند زیرا هراس دارند لذت جنسیشان از دست برود در صورتی که به هیچ وجه جراحی تاثیری بر لذت جنسی ندارد فقط بهتر است بدانید این قسمت توسط عروق وسیعی به رنگ صورتی پوشانده شده که به هنگام مقاربت جنسی ورم پیدا می کنه و به رنگ پررنگ تری تبدیل می شود.

هنگامی که لابیاپلاستی انجام می دهیم در واقع این ناحیه رو متقارن می کنیم و اندازه اش رو کوچک تر می نماییم با این عمل شکل طبیعی و چین خوردگی رو برطرف می کنیم تا خانم ها به هنگام پوشیدن و لباس های تنگ راحت تر باشد و ناحیه جراحی شده زیبا تر شود.

پرینه

ورودی واژن و مقعد است که طول آن حدود ۲٫۵ تا ۵٫۵ است که در افراد مختلف متفاوت است که با افزایش سن، زایمان های مختلف، کاهش و افزایش وزن به صورت پی در پی، مقاربت های زیاد دچار تغییر شکل می شود و چروک خوردگی ایجاد می کند و تیره تر می شود و حالت آویزانی پیدا می کند و تبدیل به پوسته نازک می شود و در حالتی که در زایمان طبیعی بخیه به شکل مناسب زده نشود موجب اذیت شدن بانوان می شود.

برای درمان این قسمت می توانیم به کمک جراحی این قسمت را به راحتی جمع کنیم که درمان هایی که در این قسمت می توان انجام داد عبارتست از : نخ واژن، جراحی ها و لیزر که می توانیم در این ناحیه کار کنیم و قسمت های چروک خوردگی و گشادی و باز این قسمت ها رو برطرف نماییم. بهتر است بدانید قسمت های لب ها بزرگ و پرینه از پوست تشکیل شده و لب های کوچک از غشاء مخاطی کوچک تشکیل شده است به همین دلیل خیلی لزج و روان است.

کلیتوریس

در حقیقت یک برجستگی است که در قسمت بالای لب های کوچک قرار دارد در واقع یک چین خوردگی است که در آقایان همان آلت تناسلی است. کلیتوریس نقش بسیار مهمی در هنگام مقاربت دارد زیرا تحریک آن مهم است و در ارگاسم و اوج لذت جنسی خیلی اهمیت دارد.

در برخی از خانم ها در کلیتوریس تغییراتی ایجاد می شود که به صورت ژنتیک یا تغییرات هورمونی که بزرگ تر از حد نرمال است و موجب اذیت در بانوان می شود در این ناحیه چین خوردگی هایی ایجاد می شود که می توانید با مراجعه به متخصص زنان و زایمان و بکارگیری روش جراحی هودوپلاستی این چین خوردگی ها رو برطرف کرد.

جراحی زیبایی واژن

کلینیک بین المللی پوست موزیبایی آراد-جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن چیست؟

عمل زیبایی واژن روشی موثر در تغییرات واژن است. روش‌های زیادی برای جراحی زیبایی واژن وجود دارد. برخی روش‌ها مربوط به زیبایی واژن بوده و برخی دیگر روش‌های تنگ کردن واژن است. بیماران گاهی به این روش‌ها جراحی زیبایی دستگاه تناسلی زنان، جوانسازی واژن، جراحی جوانسازی دستگاه تناسلی خانم‌ها یا جراحی پلاستیک واژن می‌گویند.

این روش‌ها علاوه بر جوانسازی در بهبود برخی مشکلات مثل بی‌اختیاری ادرار یا کاهش میل جنسی نیز موثر است. قبل از معرفی روش‌های زیبایی واژن بهتر است، با آناتومی دستگاه تناسلی خانم‌ها آشنا شویم.

مراحل و انواع جراحی زیبایی واژن

عمل زیبایی واژن یا جراحی جوانسازی واژن شامل چندین عمل جراحی است. این روش‌ها شکل، اندازه و عملکرد ناحیه تناسلی را بهبود می‌بخشند. ساختارهای بافت نرم که در اثر روند پیری دچار مشکل شده‌اند، با این روش‌ها بازسازی می‌شوند. زیبایی واژن از طریق روش‌های جراحی یا بدون جراحی معمولا با تکنیک‌های زیر انجام می‌شود.

زیبایی واژن با تزریق ژل

زیبایی واژن با تزریق چربی

زیبایی واژن با کربوکسی تراپی

عمل لابیاپلاستی

عمل زیبایی کلیتوریس

عمل لابیاماژورپلاستی

عمل مونس پلاستی

۱- زیبایی واژن با تزریق ژل

تزریق فیلرهای پوستی به خصوص تزریق ژل یکی از بهترین روش‌ها برای بهبود بافت ناحیه تناسلی است. در این روش معمولا از فیلرهای بر پایه اسید هیالورونیک استفاده می‌شود. اسید هیالورونیک به طور طبیعی در بدن وجود داشته و هیچ ضرری ندارد. متخصص ژل را به دیواره داخلی واژن و گاهی به کلیتوریس تزریق می‌کند. نگران درد در هنگام تزریق نباشید. زیرا قبل از تزریق از کرم بی‌حس‌کننده استفاده می‌شود.

این روش می‌تواند به درمان بی‌اختیاری ادرار نیز کمک کند. ایجاد حجم با استفاده از ژل باعث بهبود مجرای ادرار می‌شود. همچنین به کاهش درد در طول رابطه جنسی به دلیل خشکی واژن کمک می‌کند. نتایج این روش بین ۱۲ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارد.

۲- زیبایی واژن با تزریق چربی

این روش نیز همانند روش تزریق ژل است. با این تفاوت که از چربی بدن خود شخص برای حجم‌دهی به ناحیه واژن استفاده می‌شود. برای تزریق چربی ابتدا چربی از یک ناحیه (معمولا شکم یا ران) با لیپوساکشن برداشته شده و به ناحیه مورد نظر تزریق می‌شود. زمانی که لابیا به حجم‌دهی نیاز داشته باشد، جراح از این روش استفاده می‌کند.

برای انجام عمل زیبایی واژن باید به متخصص زنان مراجعه کنید. در دکترتو می‌توانید با بهترین متخصص زنان در شهر خود آشنا شوید، به آنها به‌صورت تلفنی یا آنلاین مشورت کنید و در صورت نیاز برای دریافت نوبت ویزیت حضوری اقدام کنید.

۳- زیبایی واژن با کربوکسی تراپی

این روش غیرتهاجمی و بدون جراحی است. باعث ترمیم و بازسازی بافت واژن می‌شود. در کربوکسی تراپی گاز دی‌اکسید کربن به ناحیه واژن تزریق می‌شود. برای این ناحیه معمولا ۶ تا ۸ تزریق کافی است. پس از تزریق مویرگ‌ها تحریک شده و گردش خون افزایش پیدا می‌کند.

کربوکسی تراپی حدود ۱۵ دقیقه طول می‌کشد. اکثر بیماران هیچ دردی را حس نمی‌کنند. بعد از تزریق ناحیه واژن متورم می‌شود. اما این حالت ۳۰ دقیقه بعد از بین می‌رود. این روش علاوه بر جوانسازی واژن باعث کنترل بی‌اختیاری ادرار و گاهی افزایش ارگاسم می‌شود.

۴- عمل زیبایی واژن لابیاپلاستی

در عمل لابیاپلاستی لبه‌های کوچک واژن اصلاح شده و اندازه آن‌ها کاهش پیدا می‌کند. این جراحی رایج‌ترین عمل زیبایی واژن محسوب می‌شود. طبق مطالعات انجام شده رضایت از این عمل بالای ۹۰% است. خانم‌ها به دلایل مختلفی از جمله درد ناشی از پیچ خوردن و کشیده شدن لابیا‌ها به خصوص هنگام رابطه جنسی یا دوچرخه‌سواری عمل لابیاپلاستی را انجام می‌دهند. همچنین ممکن است، به دلیل عدم تقارن در این لبه‌ها جراحی انجام شود.

هدف از این جراحی کاهش اندازه لبه‌های کوچک است. بعد از عمل، لبه‌های کوچک توسط لبه‌های بزرگ پوشیده شده و دیده نمی‌شوند. عمل زیبایی واژن با بی‌حسی یا تحت بیهوشی انجام می‌شود. کل زمان عمل بین ۱ تا ۲ ساعت طول می‌کشد.

۵- عمل زیبایی کلیتوریس (جراحی هودکتومی یا کلیتورال هود ریداکشن)

چین و چروک‌های اضافی بافت اطراف کلیتوریس را می‌توان با عمل زیبایی کلیتوریس از بین برد. این روش اغلب همزمان با لابیاپلاستی انجام می‌شود. این چین‌ها می‌توانند برآمدگی ایجاد کنند. به خصوص بعد از عمل لابیاپلاستی چین‌ها بیشتر مشخص می‌شوند. انجام این عمل همزمان با عمل لابیاپلاستی ظاهر دستگاه تناسلی را بهتر کرده و تعادل ایجاد می‌کند.

عمل هودکتومی را می‌توان با بی‌حسی موضعی یا تحت بیهوشی انجام داد. میزان بافت اضافی با توجه به آناتومی دستگاه تناسلی فرد مشخص می‌شود. شکل و اندازه چین‌ها تنوع گسترده‌ای دارد. در بیشتر بیماران پس از عمل لابیاپلاستی برشی به شکل Y در ناحیه اطراف کلیتوریس ایجاد می‌شود. این برش‌ها معمولا با بخیه جذبی دوخته می‌شوند.

۶- عمل لابیاماژورپلاستی (عمل لابیاپلاستی ماژور)

بخش بیرونی واژن که دارای مو است، لابیای ماژور یا لبه بزرگ بیرونی نامیده می‌شود. جراحی لابیاماژورپلاستی با هدف کوچک کردن قسمت بیرونی لابیا انجام می‌شود. این عمل برای افرادی که لبه بیرونی ناحیه تناسلی آن‌ها بزرگ است، انجام می‌شود. این خانم‌ها ممکن است، هنگام فعالیت‌هایی مانند دوچرخه‌سواری دچار مشکل شوند. همچنین ممکن است، برخی خانم‌ها هنگام پوشیدن شلوار تنگ یا لباس‌هایی مثل مایو از برجستگی این ناحیه معذب باشند.

این روش نیز همانند روش‌های دیگر عمل زیبایی واژن با بی‌حسی موضعی یا تحت بیهوشی انجام ‍می‌شود. در این جراحی معمولا لابیا‌ها کوچک و سفت می‌شوند. بیمارانی که پوست اضافی دارند، پس از عمل بهبود پیدا کرده و در حالت ایستاده افتادگی مشاهده نمی‌کنند.

روش عمل لابیاماژورپلاستی

در این روش جراح زنان دو برش هلالی در قسمت داخلی هر لبه ایجاد کرده و آن بافت را خارج می‌کند. مقدار خارج شده با توجه به میزان بزرگی لابیای ماژور تعیین می‌شود. در برخی مواقع پزشک پس از انجام عمل لابیاماژورپلاستی در این ناحیه کمبود بافت چربی را تشخیص می‌دهد. در این شرایط با استفاده از لیپوساکشن مقداری چربی از نواحی دیگر بدن برداشته شده و به این ناحیه منتقل می‌شود. در این ناحیه نیز معمولا از بخیه جذبی استفاده می‌شود.

۷- عمل زیبایی واژن مونس پلاستی

این جراحی پلاستیک برای کاهش برآمدگی و رفع افتادگی در ناحیه مونس (قسمت بالایی ناحیه تناسلی که دارای مو است) استفاده می‌شود. برخی از خانم‌ها در ناحیه مونس دچار افتادگی پوست و چربی اضافی هستند. این برآمدگی زمان پوشیدن لباس‌های تنگ یا لباس شنا مشخص‌تر می‌شود.

در این نوع جراحی با توجه به اندازه بافتی که باید برداشته شود، از بی‌حسی موضعی یا بیهوشی استفاده می‌کنند. گاهی در جراحی مونس پلاستی تنها برداشتن پوست اضافی کافی است. اما در برخی خانم‌ها با چربی زیاد، جراح باید لیپوساکشن انجام دهد.

جراحی زیبایی واژن

کلینیک بین المللی پوست موزیبایی آراد-جراحی زیبایی واژن

روش های جراحی زیبایی واژن

بسیاری از افراد با جراحی زیبایی واژن آشنایی دارند. اما تکنیک‌های مورد استفاده در این جراحی را نمی‌شناسند. جراحی زیبایی واژن لابیاپلاستی با سه تکنیک انجام می‌شود.

۱- تکنیک Trim: متداول‌ترین روش لابیاپلاستی روش ترمیمی یا Trim است. در این تکنیک برش عمودی در طول لابیا ایجاد می‌شود. جراح این کار را با استفاده از چاقوی جراحی یا لیزر انجام می‌دهد. پس از ایجاد برش بافت اضافی واژن برداشته شده و پوست بخیه زده می‌شود. معمولا در این روش از بخیه‌های جذبی استفاده می‌شود.

۲- تکنیک Wedge: در این تکنیک بافت از مرکز لابیای داخلی برداشته می‌شود. جراح قسمتی از بافت را از ضخیم‌ترین قسمت لابیا به شکل V بریده و خارج می‌کند. مهم‌ترین مزیت این روش این است، که جای زخم کمتر دیده می‌شود.

۳- تکنیک DE-epithelialization: این تکنیک اولین بار در سال ۲۰۰۰ رایج شد. امروزه همانند دو روش قبلی محبوبیت دارد. جراح در این روش قسمتی از بافت داخلی لابیاها را خارج می‌کند و ناحیه برش را با بخیه می‌بندد. این روش مشابه تکنیک Trim است. با این تفاوت که تنها از قیمت داخلی لابیا، بافت برداشته می‌شود.

را‌ه‌های تنگ کردن واژن

برای تنگ کردن واژن روش‌های مختلفی وجود دارد. برخی روش‌ها بدون جراحی بوده و دوره نقاهتی ندارند. با استفاده از جراحی تنگ کردن واژن نیز می‌توان به نتایج رضایت‌بخشی رسید. به طور کلی روش‌های تنگ کردن واژن عبارتند از:

۱- تنگ کردن واژن با لیزر FemiLift

۲- تنگ کردن واژن با روش ThermiVa

۳- تنگ کردن واژن با روش پی آر پی (پلاسمای غنی از پلاکت)

۴- عمل واژینوپلاستی (کولپورافی خلفی)

۵- عمل تنگ کردن واژن با لیزر

۱- تنگ کردن واژن با لیزر FemiLift

خانم‌هایی که دچار گشادی واژن، کاهش میل جنسی یا بی‌اختیاری ادرار هستند، می‌توانند از روش لیزر استفاده کنند. این نوع لیزر توسط FDA مجوز داشته و برای جوانسازی واژن استفاده می‌شود. روش FemiLift یک روش بدون جراحی است، که با استفاده از آن انرژی لیزر به محیط واژن منتقل می‌شود. لیزر تولید و بازسازی کلاژن را افزایش می‌دهد. واژن به صورت غیرتهاجمی سفت شده و رباط‌های اطراف مثانه و پیشابراه تقویت می‌شوند.

۲- تنگ کردن واژن با روش ThermiVa

این روش غیرتهاجمی بوده و جایگزین خوبی برای عمل جراحی است. این درمان ۳۰ دقیقه زمان می‌برد و در مطب یا کلینیک انجام می‌شود. برای انجام آن نیازی به بیهوشی نیست. متخصص زنان با استفاده از یک الکترود مخصوص انرژی فرکانس رادیویی کنترل ‌شده را به واژن منتقل می‌کند. این انرژی باعث گرم شدن ملایم بافت‌ها می‌شود. بسته به انتظارات بیمار، متخصص می‌تواند از این روش برای ترمیم لابیا، مجرای واژن و یا هر دو استفاده کند.

گرمای تولید شده در این روش باعث انقباض بافت‌ها می‌شود. بافت‌های داخلی و خارجی واژن سفت شده و تولید کلاژن افزایش پیدا می‌کند. برای نتیجه بهتر باید بیمار در طی ۳ ماه تحت ۳ درمان جداگانه قرار بگیرد. در روش ThermiVa بلافاصله می‌توان فعالیت‌های روزمره را از سر گرفت. نیاز به هیچ بخیه‌ای نداشته و فعالیت جنسی مشکلی ایجاد نمی‌کند.

۳- تنگ کردن واژن با روش پی آر پی (پلاسمای غنی از پلاکت)

در این روش از خون خود شخص برای جوانسازی واژن استفاده می‌شود. در روش پی آر پی پلاکت موجود در خون را جدا کرده و به بافت واژن تزریق می‌کنند. پلاکت‌ها و عوامل رشد موجود در خون با استفاده از سانتریفیوژ جدا شده و با استفاده از سوزن بسیار ظریف به بافت واژن تزریق می‌شود.

این فرآیند توسط FDA تایید شده و هیچ مشکلی برای فرد ایجاد نمی‌کند. مدت زمان این روش ۳۰ دقیقه بوده و درد بسیار جزئی احساس خواهید کرد. این روش باعث سفت شدن و تنگ شدن دهانه واژن، حساسیت بیشتر، افزایش میل جنسی، تجربه ارگاسم شدیدتر و درمان بی ‌اختیاری ادرار می‌شود.

۴- عمل واژینوپلاستی (کولپورافی خلفی)

واژینوپلاستی روشی است، که برای سفت و تنگ شدن واژن استفاده می‌شود. خانم‌هایی که گشادی واژن آن‌ها شدید باشد، با روش‌های بدون جراحی مثل استفاده از امواج رادیویی یا لیزر به نتیجه دلخواه خود نمی‎رسند. این افراد کاندید مناسبی برای عمل واژینوپلاستی هستند.

بعد از زایمان معمولا خانم‌ها به دلیل کشیدگی بافت‌ها و جدا شدن ماهیچه‌ها از گشادی واژن شکایت می‌کنند. در برخی مواقع گشادی واژن به حدی است، که تامپون در واژن قرار نمی‌گیرد و مدام می‌افتد. این عارضه می‌تواند در عملکرد جنسی نیز تاثیرگذار باشد. البته نمی‌توان گفت تنگ کردن واژن به خودی خود باعث افزایش میل جنسی می‌شود. زیرا میل جنسی، برانگیختگی و ارگاسم موارد بسیار پیچیده‌ای هستند. این موارد به شرایط احساسی، روحی و رابطه زوجین بستگی دارد.

برای انجام عمل زیبایی واژن باید به متخصص زنان مراجعه کنید. در دکترتو می‌توانید با بهترین متخصص زنان در شهر خود آشنا شوید، به آنها به‌صورت تلفنی یا آنلاین مشورت کنید و در صورت نیاز برای دریافت نوبت ویزیت حضوری اقدام کنید.

۵- عمل زیبایی واژن با لیزر

شاید عمل تنگ کردن واژن با لیزر را شنیده باشید و با خود بگویید، عمل زیبایی واژن با لیزر چگونه است؟ این روش در واقع همان عمل واژینوپلاستی است، که به جای برش با چاقوی جراحی از لیزر استفاده می‌شود. عوارض لیزر کمتر بوده و احتمال خونریزی در این حالت بسیار پایین می‌آید. با فناوری لیزر زخم‌ها زودتر بهبود پیدا کرده و جای آن‌ها از بین می‌رود.

مزایای جراحی زیبایی واژن

۱- جوانسازی واژن

۲- افزایش میزان رطوبت واژن

۳- افزایش کلاژن سازی واژن

۴- درمان مشکل افتادگی واژن

۵- رفع مشکلات بی اختیاری ادرار و مدفوع

۶- رفع مشکلات خشکی واژن

۷- روشن کردن پوست ناحیه تناسلی

۸- افزایش مقاومت و قوام بافت واژن

۹- حجیم سازی لابیاهایی که سایز کوچکی دارند

معایب جراحی زیبایی واژن

علیرغم این که جراحی زیبایی واژن بی خطر است اما ممکن است عوارض کوتاه مدت داشته باشد. منظور از عوارض کوتاه مدت مشکلاتی است که ماندگار نبوده و بعد از چند روز کاملا از بین می روند. عوارض کوتاه مدت عمل لابیاپلاستی عبارتند از:

۱- سوزش: سوزش بعد از ان کاملا طبیعی است و خیلی زود بر طرف خواهد شد.

۲- تورم: تا چند روز ساعت بعد از عمل ناحیه واژن شما دچار تورم خواهد بود. بسته به شدت و نوع عمل، مقدار و زمان متورم بودن هم متفاوت خواهد بود.

۳- خارش: خارش از عوارض کوتاه مدتی است که معمولا اتفاق می افتد و با پماد های مخصوص و دارو های ساده بر طرف می شود.

۴- عفونت: عفونت از موارد نادری است که ممکن است اتفاق بیافتد و حتما باید به پزشک خود اطلاع دهید.

۵- درد: چون عصب های زیادی در ناحیه واژن وجود دارد انتظار می رود بیمار بعد از عمل کمی احساس درد کند که با مسکن از بین خواهد رفت.

جراحی زیبایی واژن

کلینیک بین المللی پوست موزیبایی آراد-جراحی زیبایی واژن

بهترین کاندیدا جراحی زیبایی واژن

۱- زیبا جویانی که لابیاهای آنها نامتقارن بزرگ و تیره می باشد.

۲- زیبا جویانی که لب های واژن آنها دارای چین و چروک باشد.

۳- زیبا جویانی که در ناحیه واژن خود دچار شل شدگی و افتادگی باشند.

۴- زیبا جویانی که دارای مشکلاتی چون انحراف و پخش جریان ادراری می باشند.

۵- زیبا جویانی که در برقراری روابط جنسی خود دچار آزار وناراحتی می شوند.

۶- زیبا جویانی که در هنگام پوشیدن لباس های جذب احساس درد و ناخوشایندی می کنند.

هزینه جراحی زیبایی واژن

به دلیل ظرافت و حساس بودن این جراحی به زیبا جویان عزیز به طور ویژه‎ای تاکید می‎شود که برای انجام این جراحی به پزشکی متخصص و حاذق مراجعه کنند. که در کلینیک بین المللی زیبایی پوست و مو اراد زیر نظر کادری مجرب و متخصص این عمل انجام میگیرد.

ممکن است که هزینه عمل به میزان خیلی کمی تفاوت داشته باشد اما شما می‎توانید مطمئن باشید که عوارض بعد از جراحی نخواهید داشت. در صورتی که پزشک شما در این عمل کارامد نباشد ممکن است مشکلاتی را در آینده تجربه کنید.

مراقبت های قبل از جراحی زیبایی واژن

۱- تست پاپ اسمیر:

در تست پاپ اسمیر برای اینک مشخص شود فرد عفونت در قسمت واژینال خود دارد یانه انجام می شود

بیشتر موارد بعد از تست معلوم میشود که فرد در این قسمت عفونت داشته و قبل از عمل باید عفونت واژینال خود را درمان کند و اگر قبل از درمان اقدام به عمل لابیا کنید ممکن از مشکلاتی برای شما پیش بیاید و نتیجه ی عمل به خوبی پیش نرود .

۲- تبخال تناسلی:

اگر مبتلا به تبخال تناسلی می باشید باید قبل از عمل لابیا به پزشک خود اطلاع دهید

و تا زمانی که این تبخال ها درمان نشده اند نباید اقدام به عمل لابیا پلاستی کنید و تمام این مسائل و پیشگیری ها به نفع خود شخص می باشد.

۳- زگیل تناسلی:

اگر دچار زگیل تناسلی می باشید باید قبل از جراحی اقدام به درمان کنید.

در ایران بسیاری از پزشک ها وجود دارند که به درمان HPV می پردازند و درمان زگیل تناسلی توسط لیزر و کرایوتراپی قابل درمان است.

۴- حساسیت پوستی:

بسیاری از افراد دارای پوست حساسی می باشند به همین علت این اشخاص باید تا یک ماه قبل از عمل لابیا پلاستی از مصرف لوسیون ها و کرم ها و پماد ها در محل واژینال خود  دوری کنند زیرا احتمال حساسیت نسبت به این مواد وجود دارد و باعث ایجاد مشکلاتی برای آنها خواهد شد.

۵- کرم سفید کننده و حاوی هیدروکینون:

بسیاری از بانوان برای سفیدی ناحیه ی تناسلی خود از کرم های حاوی هیدروکینون استفاده می کنند و از عوارض آن خبری ندارند .

قسمت تناسلی افراد یک بخش حساس و ظریف می باشد و باید مراقبت های ویژه ای از این قسمت به عمل بیاید.

پماد ها و کرم هایی که حاوی هیدروکینون هستند باعث میشود پوست بسیار حساس شود

برای همین تا یک ماه قبل از عمل لابیا پلاستی نباید از کرم های حاوی هیدروکینون استفاده کرد

و برخی از صابون ها که ساخت پاکستان و هندی می باشند و باعث التهاب و نازکی پوست می شوند

و باید به هیچ عنوان از این محصولات استفاده نشود و جراحی زیبایی لابیا پلاستی حتما باید بعد از دوره ی عادت ماهیانه انجام گیرد و دقیقا باید ۴ روز از پایان عادت ماهیانه گذشته باشد.

۶- خودداری از مصرف دخانیات:

مصرف دخانیات بر سلامتی و تمیزی خون ما تاثیر دارد به همین دلیل باید مصرف دخانیات را قبل از عمل کنار گذاشت و اگر یک ماه قبل باشد که خیلی بهتر است.

این یک هفته باید از مصرف مواد مخدر ،قلیان، سیگار، پرهیز کرد . پس اگر میخواهید نتیجه عمل رضایت بخش باشد باید همه ی این نکات را که پزشک توصیه کرده است انجام گیرد.

۷- قطع مصرف نوشیدنی هایی که حاوی الکل هستند:

نوشیدنی هایی که حاوی الکی می باشند برای سلامتی بدن مضر هستند به همین دلیل باید یک هفته قبل از عمل  از مصرف هرگونه نوشیدنی که دارای الکل می باشد بخوداری کرد.

۸- مصرف نکردن تعدادی از داروها:

باید برخی داروها که رقیق کننده خون و ضد التهاب هستند مصرف نشود.

داروهایی مانند آسپرین، کلوپیدوگرل ها، پراسوگرل ها، پرزانتین، هپارین ها، زارلتو، پراداکسا، و دیگر داروهایی که باعث رقیق شدن خون می شوند را نباید مصرف کرد.

مصرف این داروها احتمال اینکه حین عمل دچار خونریزی شوید وجود دارد.

همچنین برخی خوراکی ها مانند: زرد چوبه، فلفل قرمز، دارچین، روغن ماهی، روغن زیتون، آووکادو، ویتامین E باید مصرف نکنید حتی دمنوش ها و داروهای گیاهی نیز باید قطع گردد.

۹- جلوگیری از یبوست:

اگر فردی دچار یبوست های مکرر باشد باید قبل از عمل با پزشک خود در میان بگذارد تا با تجویز دارو این مشکل را برای موقت درمان کند و دفع شما آسانتر انجام شود.

۱۰- نداشتن رابطه ی جنسی:

باید یک هفته قبل از عمل هیچ رابطه ی جنسی نداشته باشید تا مشکلی برای شما پیش نیاید.

۱۱- نرفتن به استخر:

باید تا یک هفته قبل از عمل لابیا پلاستی از رفتن به استخر و نشستن در وان خوداری کنید

و باید به صورت مرتب بهداشت ناحیه ی تناسلی خود را چک کرده و تمیز نگه دارید تا هیچ مشکلی پیش نیاید.

۱۲- آزمایش بارداری:

باید قبل از عمل لابیا پلاستی از باردار نبودن خود مطمعن باشید

زیرا هنگام بارداری نمیشود هیچ گونه عملی روی دستگاه تناسلی انجام گیرد زیرا هم برای جنین و هم برای مادر خطر دارد.

زیرا هنگام بارداری تغییراتی در لابیا ها به وجود می آید و میزان گردش خون در این قسمت لگن و اندام های لگنی بسیار بالاست

پس باید حدود ۶ ماه بعد از زایمان عمل لابیا پلاستی قابل اجرا می باشد.

۱۳- آزمایش ادرار:

باید قبل از لابیا پلاستی حداقل ده الی هفت روز قبل از عمل بهتر است فرد آزمایش ادرار دهد تا از سالم بودن وضعیت کلیه ها و ادرار و عفونت ادراری خود اطمینان حاصل کند.

۱۴- آزمایش خون:

آزمایش خون یک آزمایش مهم و حیاطی برای انجام عمل لابیا پلاستی می باشد

زیرا با انجام این آزمایش پزشک نتایج آزمایش را چک کرده و اگر نیاز به درمان باشد قبل عمل درمان می کند. و بهتر است هفت الی ده روز قبل از جراحی لابیا پلاستی آزمایش خون انجام شود.

اکثر پزشکان اعتقاد دارند که باید افراد بالای ۴۰ سال برای انجام جراحی زیباسازی واژن باید آزمایشات قبل عمل را انجام دهند تا از خطراتی که امکان دارد بیماران را تحدید کند پیشگیری شود.

۱۵- حمام کردن شب قبل از جراحی زیبایی واژن بسیار پر اهمیت می باشد زیرا باید لابیا ها تمیز باشند.

۱۶- حتما باید دو سه روز قبل ناحیه ی تناسلی خود را شیو کنید و نباید شیو را درست روز قبل عمل انجام دهید .

۱۷- از مصرف غذاهای چرب و سنگین دوری کنید و غذاهای سبک گزینه ی مناسبی برای فبل عمل می باشد.

به اندازه کافی باید بخوابید و استراحت داشته باشید .

۱۸- از انجام هر عملی که باعث حسایست و تحریک ناحیه ی تناسلی شما می شود باید دوری کنید.

۱۹- استفاده از هرگونه کرم ، پماد و لوسیون در ناحیه ی تناسلی خود جدا خوداری کنید.

۲۰- داروهایی که باید بعد از عمل استفاده کنید را قبل از عمل لیست آن را از پزشک معالج خود درخواست کنید و آن ها را تهیه کنید.

جراحی زیبایی واژن

کلینیک بین المللی پوست موزیبایی آراد-جراحی زیبایی واژن

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی واژن

۱- مصرف داروها: باید کرمها، پمادها، داروهای آنتی بیوتیکی، شیافهای مسکن که پزشک تجویز کرده است را حتما به موقع مصرف کنید.

۲- کمپرس سرد: برای کاهش درد، تورم و سوزش بعد از عمل تنگی واژن می توانید در ۲۴ ساعت اول بعد از جراحی از کیسه یخ پیچیده شده در حوله، طبق دستور پزشک تان استفاده کنید.

 ۳- استحمام: دو تا سه روز بعد از عمل دوش نگیرید و استحمام نکنید. بدون اجازه پزشک و تا بهبودی کامل زخمها نمی توانید از وان، سونا یا استخر استفاده کنید.

 ۴- بخیه ها: بخیه ها و نخ های به کار رفته در جراحی های واژن از نوع جذبی بوده و نیازی به کشیدن ندارند. در صورت استفاده از بهترین نوع نخهای بخیه واژن، جای بخیه نمانده و اسکار ایجاد نمی شود.

 ۵- فعالیت های روزانه بعد از عمل: تا حدود دو ماه نباید شنا کنید یا ورزشهای سنگین انجام دهید. انجام فعالیتهای سنگین و بلند کردن اجسام سنگین نیز تا زمان بهبودی کامل واژن مجاز نیست.

۶- بهداشت واژن: برای جلوگیری از عفونت واژن و بخیه ها فقط باید لباس زیر نخی گشاد بپوشید. برای شستشوی واژن از صابون استفاده نکنید و بعد از هر بار دستشویی، با سشوار محل را خشک کنید.

۷- تغذیه بعد از عمل: رژیم غذایی شما باید سرشار از فیبر، آب و مایعات فراوان باشد تا دچار یبوست نشوید. چون یبوست به بخیه ها فشار آورده و باعث باز شدن بخیه ها می شود.

۶- قاعدگی: در زمان پریودی نباید از تامپون یا کاپ قاعدگی استفاده کنید. نواربهداشتی خود را زود به زود تعویض کنید.

اثرات و نتایج جراحی زیبایی واژن

بد نیست بدانید جراحی زیبای واژن در ابتدا در دهه هفتاد میلادی بعنوان یک عمل درمانی در سطح دنیا مطرح شد. در آن زمان متخصصین زنان با استفاده از یعضی از انواع جراحی زیبایی واژن سعی در از بین بردن مشکلاتی داشتند که خانمهای با لابیای بزرگ با آن مواجه بودند.

۱- امکان خروج ترشحات واژنترشحات واژن یکی از کارکردهای طبیعی و مفید دستگاه تناسلی زنانه است. ترشحات واژن نه تنها موجب تازگی و طراوت کانال واژن می شود بلکه با حل کردن آلودگیها و میکروبها آنها را از محیط واژن خارج می کند. خانمهایی که لابیاهای بزرگی دارند .

معمولا امکان خروج صحیح ترشحات از واژن میسر نیست و همین موضوع یکی از دلایل ابتلا به عفونتهای واژینال می باشد. خانم دکتر صابری در این مورد می گویند در اصل به تجربه دیده شده که این خانمها بسیار دچار عفونتهای مکرر باکتریایی واژن می شوند و بعد از عمل لابیاپلاستی شرایط آنها بسیار بهبود پیدا می کند.

۲- ایجاد سهولت در بهداشت ناحیه تناسلی

بزرگ بودن و دفرمه بودن لبه های مینور واژن یکی از علتهای اصلی سوزش و خارش واژن می باشد. خانمهایی که لبه های واژن بزرگی دارند معمولا در پاکیزگی و نظافت این بخش از بدن خود مشکل دارند. عرق سوز شدن را هم باید به بهداشت پایین ناحیه تناسلی اضافه کرد. ترکیب این دو با هم موجب ایجاد مشکلات پوستی در خانمها می شود که البته با استفاده از لابیاپلاستی این مشکل قابل درمان است.

۳- ساییده نشدن لبه های مینور حین رابطه

درصد بالایی از زنانی که متقاضی لابیاپلاستی هستند از این مساله شکایت دارند که حین روابط زناشویی یه دلیل ساییدگی لابیا مینور، دچار ناراحتی می شوند. حتی در مواردی زخم شدن لابیا مینور هم مشاهده شده که رابطه جنسی را ناممکن می کند. برای درمان این مشکل می توان از عمل لابیاپلاستی با لیزر بهره برد که بسیار موثر است.

۴- انجام راحت ورزشهای هوازی

بزرگ بودن لابیای مینور می تواند در انجام ورزشهای هوازی مثل دویدن، سوارکاری و دوچرخه سواری مشکلاتی را ایجاد کند. ساییده شدن و زخم شدن لابیای مینور مهمترین مشکل خانمهای شرکت کننده در این ورزشهاست. با انجام عمل زیبایی واژن می توان این مشکل را بخوبی حل کرد.

۵- بهبود روابط زناشویی

بهبود روابط زناشویی یکی از مزایای اصلی لابیاپلاستی است که در این مورد در انتهای مقاله به طور کامل صحبت کرده ایم.

دوره نقاهت جراحی زیبایی واژن

دوره نقاهت بستگی به این دارد که با چه روشی انجام شود. اگر روشهای بدون جراحی مثل لیزر لیدی لیفت یا آر اف واژن را  زیبا جویان عزیز انجام دهید، این روشها بدلیل غیر تهاجمی بودن به مراقبت خاصی نیاز ندارند و دوره نقاهت آنها بسیار کوتاه است و از همان روز می توانید به زندگی عادی برگردید.
دوره نقاهت در روشهای جراحی تنگ کردن کانال واژن یا دهانه واژن مثل عمل تنگ کردن کانال واژن با جراحی واژینوپلاستی و پرینورافی ۳ تا ۵ روز است و تا پایان بهبودی کامل باید مراقبتهای بعد از واژینوپلاستی را جدی بگیرید.

تعداد جلسات جراحی زیبایی واژن

تعداد جلسات جهت جراحی زیبایی واژن به تشخیص پزشکان و متخصصان کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی آراد بعد از مشاوره و ویزیت زیبا جویان عزیز انجام می گردد. و به اطلاع زیبا جوی عزیز می رسد.

شاید این مطلب هم برای شما جذاب باشد:

https://clinicarad.com/%d9%87%d8%b2%db%8c%d9%86%d9%87-%d8%b9%d9%85%d9%84-%d9%84%d8%a7%d8%a8%db%8c%d8%a7%d9%be%d9%84%d8%a7%d8%b3%d8%aa%db%8c-2/

https://clinicarad.com/%d9%84%d8%a7%d8%a8%db%8c%d8%a7%d9%be%d9%84%d8%a7%d8%b3%d8%aa%db%8c-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%9f/

https://clinicarad.com/%d9%84%d8%a7%d8%a8%db%8c%d8%a7%d9%be%d9%84%d8%a7%d8%b3%d8%aa%db%8c-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%9f-2/

 

نتیجه گیری

خانم های عزیز توجه داشته باشند که واژن آنها مهم ترین و اساسی ترین عضو بدن آنهاست از آن جهت که بالاترین تاثیر را در کیفیت رابطه جنسی شان دارد. اگر به هر دلیلی کوچک ترین اهمال کاری و عدم مهارت پزشک بتواند مشکلی برای واژن آنها پیش بیاورد ممکن است عواقب جبران ناپذیری داشته باشد.

به همین جهت توصیه اکید ما به زیبا جویان  عزیز این است که حتما مراحل تحقیقاتی را در جهت پیدا کردن دکتر متخصص و با تجربه را به درستی طی کنند. در ضمن باید زیبا جویان عزیز بدانند که جراحی زیبایی واژن جز انکه می تواند در زیبایی واژن که باعث بالا رفتن روحیه و اعتماد بنفس زیبا جویان عزیز کمک کند، می تواند راه درمانی برای بسیاری از مشکلات انان باشد که در این مقاله به انها اشاره شد.

خوش بختانه تعداد پزشکانی که در این زمینه در حال فعالیت هستند کم نیست و روز به روز با توجه به افزایش اقبال عمومی که برای انجام این اعمال شاهد هستیم، متخصصین با حساسیت بیشتر به انجام چنین اعمالی مبادرت می ورزند.

زیبا جویان عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر به  کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی اراد با کادری مجرب و متخصص مراجعه نمایید.

مشاوره رایگان

مشاوره رایگان کلیه کلینیک های تخصصی پوست موزیبایی-مشاوره رایگان

کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی آراد اصفهان با کسب برترین رتبه رضایتمندی مرجع جهانی گوگل ۵ ستاره درخدمت زیباجویان عزیزمی باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره رایگان و واتساپ می توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:

۰۹۱۳۰۳۲۳۲۹۲

دریافت مشاوره رایگان با ارسال عدد ۱ به سامانه ۱۰۰۰۵۸۴۸

جهت دریافت کد تخفیف و هدایای ویژه کلینیک ، حتما پیج ما را فالو کنید و علاوه بر دریافت کد های تخفیف در قرعه کشی یک عدد ۲۰۶ هم شرکت کنید:

آیدی اینستاگرام:

https://instagram.com/clinic.arad

ارائه خدمات زیبایی در کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی آراد اصفهان توسط کادرحرفه ای انجام می‌شود که میتوانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر از طریق لینک زیر استفاده کنید :

clinicarad.com

سایت تخفیفات پزشکی جهت دریافت تخفیف:

 https://takhfifannet.com

سایت انجمن جهت پاسخ به سوالات زیبایی شما توسط برترین متخصصین زیبایی کشور:

 https://harfhayetazeh.com

لینک کوتاه:

لینک آپارات: https://www.aparat.com/clinic.arad

لینک نماشا: https://www.namasha.com/clinic.arad

ویکی پدیا: https://fa.wikipedia.org

فیسبوک:  https://www.facebook.com

تویتر: https://twitter.com

لینک یوتیوب: https://www.youtube.com

تلگرام: https://telegram.org

 • کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی آراد-هایفوی واژینال

  هایفوی واژینال چیه

  با در 10 دسامبر 2023 - 0 نظرات

  هایفوی واژینال چیه هایفوتراپی (High-Intensity Focused Ultrasound) یک فناوری جدید در زمینه بهبود و جوانسازی بافت‌های مختلف بدن است، از جمله عضلات واژن. این تکنولوژی از امواج فوکوس شده اولتراسونیک برای ایجاد گرما در عمق بافت‌ها و ایجاد تنش در سلول‌ها استفاده می‌کند. در صورتی که به دنبال بهبود و تقویت عضلات واژن هستید، هایفوتراپی […]

 • هایفو صورت

  مدت زمان هایفو صورت

  با در 29 نوامبر 2023 - 0 نظرات

  مدت زمان هایفو صورت هایفوتراپی یک فناوری روز به روز محبوب‌تر در زمینه جوانسازی پوست است. این تکنولوژی، از امواج صوتی با فرکانس بالا برای انجام مداخلات غیرجراحی بر روی پوست استفاده می‌کند. نام “هایفو” از عبارت High-Intensity Focused Ultrasound گرفته شده است. در زیر، با اصول و کاربردهای هایفوتراپی در جوانسازی پوست آشنا می‌شوید: […]

 • مشاوره هایفو اصفهان

  مشاوره هایفو اصفهان

  با در 23 نوامبر 2023 - 0 نظرات

  مشاوره هایفو اصفهان هایفوتراپی یک روش غیرجراحی برای بهبود ظاهر پوست و کاهش علائم پیری است. این فناوری از امواج فوکوس شده های فراصوتی برای تحریک تولید کلاژن و افزایش کلاژن موجود در پوست استفاده می‌کند. در ادامه، به جزئیات بیشتری در مورد هایفوتراپی زیبایی پرداخته خواهد شد: ### ۱٫ **چگونگی عملکرد:**    – **امواج […]

 • پاسخ به سوالات و ابهامات درباره زیبایی

  مرکز مشاوره زیبایی آراد

  با در 25 دسامبر 2023 - 0 نظرات

  مرکز مشاوره زیبایی آراد جراحی‌های زیبایی، انواع مختلفی دارند و بسته به نیازها و تمایلات هر فرد ممکن است انجام شوند. مشاورین ما در کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی آراد به هرگونه سوال و ابهامات شما، درباره جراحی زیبایی که به آن نیاز دارید و هزینه های آن، به صورت رایگان پاسخ میدهند. انواع […]

 • عکس دختری در حال تزریق فیلر اروپایی

  روش اروپایی

  با در 31 دسامبر 2023 - 0 نظرات

  تزریق فیلر به روش اروپایی (اصفهان) فیلرها و پرکننده‌های پوستی یکی از روش‌های متداول در زمینه جراحی زیبایی است که برای بهبود ظاهر و جوانسازی چهره مورد استفاده قرار می‌گیرد. – ترکیبات اصلی: فیلرها از موادی مانند اسید هیالورونیک، کلاژن، و رادیس می‌توانند تشکیل شده باشند. – عملکرد: این مواد به عنوان پرکننده‌های طبیعی عمل […]

استخدام بانک ملی استخدام مدیریت یک مجموعه (کاوه) انواع جراحی زیبایی واژن بانک ملی بلفاروپلاستی بهترین جراح لیفت صورت بهترین زمان بریا عمل زیبایی واژن تزریق چربی تزریق چربی به صورت لاغر تزریق چربی فریز شده به صورت تزریق ژل جراحی بینی جراحی پلک جراحی پلک چشم در اصفهان جوانسازی پوست زیبایی بینی عوارض بلفاروپلاستی عوارض لیفت صورت عوارض هایفو عوارض هایفوتراپی فواید لیفت صورت فیلم گونه گذاری قیمت تزریق چربی به صورت قیمت لیفت بینی دائمی قیمت لیفت بینی گوشتی قیمت لیفت صورت قیمت گونه گذاری لیفت صورت لیفت صورت با جراحی لیفت صورت با نخ لیفت صورت بدون جراحی لیفت صورت فواید ماندگاری تزریق چربی به صورت مراقبت و تقویت مو مزایای بلفاروپلاستی هایفوتراپی چیست هزینه تزریق فیلر هزینه تزریق چربی هزینه عمل بلفاروپلاستی هزینه عمل بینی هزینه کاشت ابرو هزینه ی عمل جراحی زیبایی واژن پرسش و پاسخ در مورد کاشت ابرو کاشت ابرو بعد از یکسال گونه گذاری طبیعی