قویترین و بهترین سایت نیازمندیهای رایگان کشوری
بروزرسانی: ۸ مرداد ۱۴۰۱
تعداد نظرات: 0
ارسال کننده: دکتر سید مجید موسوی
انواع باسن

انواع باسن در کلینیک زیبایی آراد اصفهان

می توان تاثیر اندام زیبا بر روی زیبایی، جذابیت و حتی محبوبیت یک فرد را نادیده گرفت. این شاید عمده ترین دلیل توجه روزافزون به انواع خدمات زیبایی باشد. اما ممکن نیست به خدمات و جراحی های زیبایی فکر کرد اما نگران عوارض و هزینه های آن نبود.

در طول سال‌های اخیر محبوبیت روش‌های غیر جراحی برای این که افراد بتوانند اندام دلخواه خود را بدون نیاز به عمل‌های جراحی سنگین و دارای عوارض جانبی به دست آورند، بسیار افزایش پیدا کرده است. این روش‌های غیر تهاجمی با حداقل عوارض و خطرات از کار افتادگی بدن به طور فزاینده ای مورد تقاضا قرار گرفته اند و به همین علت شاهد پیشرفت‌های زیادی در نتایج این روش‌ها هستیم.

ژل باسن یا فیلر باسن یکی از انواع این روش‌های غیر تهاجمی است که به صورت مستقیم به انواع باسن تزریق می‌شود و جایگزین ارزان تری نسبت به سایر روش‌ها می‌باشد. با کمک تزریق فیلر باسن می‌توان درمانی ایمن و موثر داشت، مشروط بر اینکه متخصص تزریق ژل به باسن دانش و مهارت کافی را داشته باشد. به شما پیشنهاد می کنم برای آشنایی بیشتر با فیار های متفاوت از مزو رویتاکیر شروع کنید که بسیار پر طرفدار است.

در دنیای مدرن این روز ها زنان به آگاهی های لازم دست یافته اند و ترجیح داده اند که بر خلاف دوران های پیشین به خصوصیات زنانه ی خود اهمیت بیشتری بدهند و آن ها را بیش از پیش تقویت نمایند. یکی از خصوصیات زنانه برخوردار بودن از باسن منحنی، برجسته و خوش فرم است. برخورداری از این آیتم می تواند ظاهر زنانه تری برای خانوم ها به ارمغاان بیاورد. این امر به عنوان یکی از استانداردهای زیبایی بدن و خوش فرمی و خوش هیکلی برای بانوان به حساب می آید.

این روز ها برای دست یابی به این ویژگی نیازی به انجام ورزش های سخت و طاقت فرسا و در پی گرفتن رژیم های غذایی خاص نیست. افراد می توانند به راحتی با تزریق ژل در کوتاه ترین زمان به اندام ایده آل خود دست پیدا کنند و از آن لذت ببرند. تزریق ژل برای بزرگ کردن باسن این روز ها یکی از پر طرف دارترین عمل های زیبایی بدون نیاز به جراحی به حساب می رود و یکی از عمده ترین دلایل آن نیز این است که افراد می توانند تنها در یک جلسه به صورت سر پایی این عمل را انجام دهند.

و در مدت زمان بسیار کوتاهی به نتیجه ی مورد نظر دست پیدا کنند و دوران نقاهت بسیار کمی هم دارد. هم چنین هزینه ای که این عمل می تواند در برداشته باشد نسبت به سایر موارد کم تر می باشد. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که قصد انجام چنین عملی را دارید بهتر است این مقاله را که با عنوان تزریق ژل به باسن در کلینیک بین المللی زیبایی پوست و آراد در پیش روی شما قرار گرفته است مطالعه نمایید.

کلینیک آراد

کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی آراد-کلینیک آراد

تزریق ژل به باسن چیست؟

مسئله زیبایی اندام موضوع  بسیار مهمی هم برای خانمها و هم برای آقایان محسوب می‌شود.

و تمامی قسمتهای بدن و ماهیچه های موجود با استفاده از ورزش کردن و با استفاده از روش های زیبایی که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرند تقویت می‌شوند و با افزایش حجم و فرم دهی مناسب باعث زیبایی اندام شما می شود.

در نواحی مختلف بدن عضلات باسن هم نیاز به فرم دهی مناسب دارند و یکی از راه های متداول که متخصصین برای فرم دهی باسن و رسیدن به فرم ایده‌ آل پیشنهاد می‌کنند انجام تزریق ژل به باسن می باشد.

البته بسیاری از متخصصین در وهله اول به مراجعه‌کنندگان خود ورزش کردن را پیشنهاد می‌کنند،  اما افراد زیادی هستند که تایم مناسبی برای ورزش ندارند پس ناگزیر به استفاده از این روش هستند.

در واقع تزریق ژل به باسن یک روش درمانی آرایشی است که به افراد کمک می‌کند تا به فرم و اندازه باسن ایده آل و خود برسند.

ماده ای که در زمان تزریق ژل به باسن تزریق می شود باعث افزایش حجم و قوس مناسب در ناحیه باسن می شود و می‌توان این مواد را در هر نقطه که نیاز به حجم گرفتن دارد تزریق کرد.

اگر بخواهیم واضح تر توضیح دهیم باید بگوییم که فیلر که به ناحیه باسن تزریق می شود در واقع یک ماده پر کننده است که البته در نواحی مختلف مانند صورت و رفع چین و چروک های صورت و رفع گودی چشم هم تزریق می شود.

این فیلر همان ماده ای است که در دیگر روش ها مانند تزریق ژل لب هم از آن استفاده می شود.

و می توان از آن برای فرم دهی باسن هم استفاده کرد.

انواع فرم باسن

بسیار مهم است که شکل باسن خود را که اندازه گیری می کنید درک کنید، زیرا حتی با اندازه گیری تقریباً یکسان برای دور باسن یا دور کمر، بدن می تواند اشکال مختلفی داشته باشد.

شکل باسن شکل A

در این نوع باسن، انحناهای بدن به تدریج و بدون خطوط تیز یا برآمدگی از خط کمر تا باسن و ران ها به صورت شکلA شیب می شوند. پشت و شکم به خوبی گرد و بدون بیرون زدگی هستند.

باسن مربعی شکل

این یک شکل ستونی با سطح متوسط باسن است. خط بیرونی پا عمود بر زمین است و مستقیماً تا کمر می رود. ناحیه باسن به دلیل استخوان لگن پهن یا به دلیل ضخیم تر بودن کمر، تقریباً با ناحیه لگن مطابقت دارد. در این نوع بدن، نسبت دور کمر به باسن باید تقریباً برابر باشد. اگر فرم باسن شما این گونه باشد، ممکن است متوجه شوید که تقریباً در همه لباس‌ها صاف به نظر می‌رسید، نه زیبا و منحنی.

ممکن است بخواهید این ناحیه را با بالاپوش های بلند و یا لباس هایی که پایین آن ها تیره رنگ است و… استتار کنید.

باسن قلبی شکل

این شکل دارای یک کمر متوسط و یک باسن باریک با بیرون زدگی زیاد می باشد. لگن به طور ناگهانی (تقریباً به صورت مورب) از روی استخوان لگن منحنی می شود تا دوباره به صورت مورب به سمت لگن باریک پیش میرود. این نوع باسن معمولا با پاهای باریک همراه است. شاید این شکل را به عنوان باسن نوع V نیز شنیده باشید.

شلوار/شلوار جین با کمر کوتاه برای این فرم باسن توصیه نمی شود.

باسن مثلثی شکل

در این نوع لگن، یک کمر باریک یا متوسط به یک باسن پهن یا ران‌های پهن پیش می‌رود. ممکن است یک پیشروی تقریباً مورب انحناها از کمر تا لگن بسیار پهن‌تر وجود داشته باشد.

باسن باریک

در این نوع، کل ناحیه لگن در مقایسه با بقیه بدن کاملاً باریک است. می توانید سعی کنید با مدل های کمر کوتاه و شلوار/شلوار جین انحنادار فرم به باسن خود بدهید. شما باید با لباس‌هایی که در قسمت پایینی گشاد و یا تزیینات دارند تعادل را با بقیه بدن برقرار کنید . شلوارهای گشاد، دامن‌های جمع‌شده و… برای شما مناسب اند.

باسن گرد

این یک باسن بسیار خمیده با پشتی تقریباً بیرون زده است. می‌توانید با پوشیدن لباس‌های پایین تیره و تاپ‌های بلند جلوه را کاهش دهید (اگر این همان چیزی است که می‌خواهید). از مدل های کمر کوتاه خودداری کنید.

انواع باسن

کلینیک بین المللی پوست موزیبایی آراد-انواع باسن

موادی که برای تزریق ژل به باسن استفاده می شود

این نوع ژل از انواع مدل های تزریق ژل است که مانند هر روش زیبایی دیگری، انواع مختلف دارد که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم.

ژل باسن Aquafilling

یکی از بهترین مارک‌های ژل باسن، Aquafilling است. نتایج حاصل از این ژل حدود ۵ تا ۸ سال ماندگاری دارد. از این ژل نه تنها برای تزریق به باسن استفاده می‌شود، بلکه در تزریق ژل سینه و ران هم کاربرد دارد. میزان کلرید سدیم این ژل حدود ۹۷ درصد و میزان پلی‌آمید آن حدود ۲ تا ۳ درصد می‌باشد.

ژل اسکالپترا

لیفت باسن با ژل باسن اسکالپترا برای تحریک تولید کلاژن در لایه‌‌‌های عمیق‌‌‌‌تر پوست استفاده می‌کند. این روش خطر زیادی ندارد، اما خطر ایجاد عفونت وجود دارد. مانند دیگر انواع ژل‌های پوستی، لیفت باسن اسکالپترا ایمن‌‌‌‌تر از جایگزین‌‌‌های جراحی آن است.

لیفت باسن اسکالپترا به‌سرعت و معمولا در مطب پزشک انجام می‌شود. همان‌طور که پیش‌تر گفتیم یافتن یک پزشک دارای مجوز و آموزش‌دیده مهم‌ترین بخش این فرایند است. بسیاری از افراد از این روش درمانی راضی هستند و می‌گویند که اسکالپترا یک روش کم‌خطر برای داشتن باسن گرد و برجسته‌‌‌‌تر است.

‌‌‌‌اسکالپترا یک نوع ژل پوستی است، بنابراین برای انجام این درمان، باید از سلامت کافی برخوردار باشید. اگر سیگار نمی‌کشید، از نظر جسمی سالم هستید و اهداف واقع‌بینانه‌ای از تزریق این ژل دارید، می‌توانید از مزایای انجام این روش برخوردار شوید.

به‌طورکلی لیفت باسن اسکالپترا متفاوت از سایر انواع ژل‌های پوستی عمل می‌کند. لیفت باسن ‌‌‌‌اسکالپترا باسن و ناحیه گلوتئال شما را هدف قرار می‌دهد. برخلاف سایر روش‌‌‌هایی که چربی را از طریق لیپوساکشن جمع‌آوری می‌کند، این روش فقط روی ناحیه باسن تأثیر می‌گذارد.

‌‌‌‌اسکالپترا به‌جای افزودن حجم با موادی مانند اسید هیالورونیک، ماده‌ای به نام پلی ال – لاکتیک اسید را به لایه پوستی شما می‌افزاید. این ماده مکانیسم تولید کلاژن طبیعی در بدن را تحریک می‌کند.

ازآنجایی‌که کلاژن پروتئینی است که به پوست شما ساختار و شکل می‌دهد، تزریق ژل اسکالپترا، ناحیه زیر باسن را با انحنایی پر می‌کند که طبیعی به نظر می‌رسد و متناسب با نوع بدن شما است.

ساخت کلاژن چند هفته تا چند ماه زمان می‌برد. این بدان معناست که به‌احتمال زیاد برای بهبود حجم و شکل باسن به چندین مرحله تزریق نیاز خواهید داشت.

در حال حاضر ژل پوستی اسکالپترا مجوز استفاده در تقریبا هیچ قسمتی از بدن (به جز صورت) را ندارد. در نتیجه تزریق اسکالپترا در باسن مورد تأیید سازمان بهداشت نیست؛ بنابراین اطلاعات بالینی زیادی در مورد نتایج مورد انتظار آن وجود ندارد. اما همان‌طور که گفته شد بسیاری از افرادی که این درمان را دریافت کرده‌اند از نتایج آن راضی هستند.

عوارض ژل اسکالپترا

با انجام این روش برخی از خطرات و عوارض جانبی شما را تهدید می‌کند. عوارض جانبی این ژل شدید چندان شایع نیست. پس از لیفت باسن اسکالپترا، ممکن است علائم زیر را تجربه کنید:

کبودی یا قرمزی

نتایج نامتقارن

توده‌‌‌ها یا برجستگی‌‌‌هایی که ممکن است به‌مرور زمان برطرف شوند

خونریزی در محل تزریق

جوش موقت در محل تزریق

خارش.

برخی از افراد بعد از تزریق اسکالپترا در محل تزریق متوجه کبودی یا گره‌‌‌هایی در زیر پوست خود می‌شوند. در برخی موارد، ژل‌های پوستی می‌توانند باعث عفونت شوند. در صورت مشاهده هر یک از موارد زیر با پزشک خود تماس بگیرید:

ترشحات سبز یا زرد در محل تزریق

تب

خستگی

حالت تهوع

سرگیجه.

ریکاوری و مراقبت‌های پس از تزریق اسکالپچرا

زمان بهبودی بعد از این روش چندان زیاد نیست. پس از تزریق دستورالعمل‌‌‌هایی از طرف پزشک داده می‌شود و ممکن است از شما خواسته شود که تا یک یا دو روز پس از تزریق از نوشیدن الکل و انجام ورزش شدید خودداری کنید.

در این روش نتایج لیفت باسن خود را به‌سرعت مشاهده نخواهید کرد. ۴ تا ۶ ماه طول می‌کشد تا نتایج به طور کامل آشکار شود، زیرا تزریق، به‌آرامی باعث افزایش تولید کلاژن در بدن شما می‌شود.

نتایج این روش دائمی نیست. بعد از چند ماه رفته‌رفته اسکالپترا حل می‌شود و ظرف ۲ سال پس از عمل به طور کامل جذب بدن خواهد شد.

قبل از انجام این روش، ارائه‌دهنده دستورالعمل‌‌‌هایی را در مورد نحوه آماده‌سازی ارائه می‌دهد. این دستورالعمل‌‌‌ها را بادقت دنبال کنید. ممکن است به شما گفته شود که:

سیگار نکشید.

به مدت ۲ هفته قبل از تزریق از مصرف داروهای رقیق‌کننده خون و مکمل‌‌‌های گیاهی خودداری کنید.

به مدت ۴۸ ساعت قبل از تزریق از مصرف الکل خودداری کنید.

سابقه سلامتی خود و نام داروهای مصرفی را در اختیار پزشک قرار دهید.

ژل اسید هیالورونیک

با کمک ژل اسید هیالورونیک، می‌توانید به‌راحتی، در کمتر از ۴۵ دقیقه و همراه با کمترین درد و عوارض به باسن خود حجم دهید. ژل‌های بدن اسید هیالورونیک می‌توانند یک درمان ایمن و موثر برای فرم‌دهی به بدن باشند، البته اگر توسط متخصص پوست با تجربه انجام شود.

پروتکل اصلاح شکل بدن توسط تزریق ژل اسید هیالورونیک بیشتر شبیه ژل‌های پوستی مخصوص صورت است. نامزدهای ایده‌آل که به دنبال حجم دادن به باسن خود هستند ممکن است دارای شرایط زیر باشند:

باسن آن‌‌‌ها از نظر ژنتیکی کوچک است.

به دلیل افزایش سن یا کاهش وزن، باسن انحنای طبیعی خود را ازدست‌داده است.

یا تنها می‌خواهند تا باسنشان گردتر و برجسته‌‌‌‌تر شود.

معمولا پیش از انجام این روش، متخصص پوست با بیمار خود صحبت می‌کند تا جزئیات مربوط به این روش، نوع محصولی که استفاده می‌کند و انتظارات بیمار و پزشک در طول درمان و بعد از آن را برای بیمار شفاف‌سازی کند. در جلسات مشاوره پزشک در مورد مدت‌زمان تأثیرگذاری و بهبود، خطرات و عوارض جانبی احتمالی هم با بیمار صحبت می‌کند.

برای اینکه بهترین نتیجه را از این روش به‌دست بیاورید، باید معیارهای لازم برای تزریق این ژل را داشته باشید. اگر کاندیدای مناسبی نباشید، احتمالا بهترین نتیجه را از این روش نخواهید گرفت. اما به‌طورکلی مهم‌ترین نکته برای گرفتن بهترین نتیجه انتخاب بهتری پزشک است. پزشک باید نحوه تزریق محصول را به‌درستی بداند و تجربه کافی داشته باشد. از همه مهم‌تر از عوارض اطلاع داشته و نحوه مقابله با آن‌‌‌ها را بداند.

در حالت ایده‌آل و به‌خصوص در اولین تجربه بیمار، تزریق بیش از ۳۰-۴۰ سی‌سی ژل هیالورونیک اسید برای هر باسن و به طور کل بیش از ۱۰۰ سی‌سی در هر جلسه توصیه نمی‌شود. همچنین معمولا تزریق در لایه عمیق زیرپوستی و چربی زیرجلدی در عمق حدود ۳-۴ سانتی‌متری از سطح پوست انجام می‌شود.

پس از تزریق، توزیع یکنواخت ژل در زیر پوست بررسی شده و در صورت لزوم محل تزریق به‌آرامی از پایین‌به‌بالا ماساژ داده می‌شود. بعد از عمل، پانسمان نقاط تزریق شده با مواد ضدعفونی‌کننده بسیار مهم است.

بلافاصله پس از انجام این روش درمانی، بیماران ممکن است کمی تورم در محل تزریق را تجربه کنند. می‌توان با استفاده از پاراستامول این مشکل را حل کرد. همچنین پس از عمل از بیماران خواسته می‌شود که تا مدتی ورزش‌‌‌های سنگین انجام ندهند، مقدار زیادی الکل مصرف نکنند و خود را در معرض دمای شدید قرار دهند.

برای برطرف سازی کبودی، مکمل‌‌‌های آرنیکا تجویز می‌شود. نتیجه نهایی بلافاصله قابل مشاهده نیست، اما در حدود دو تا سه هفته بعد از اینکه تورم و قرمزی کاهش پیدا کرد، نتایج تزریق ژل باسن قابل رویت هستند.

تزریق سیلیکون نرم به باسن

سیلیکون نرم محصولی است که معمولا برای تزریق به بدن به‌منظور حجم‌دهی استفاده می‌شود، اما ایمن نیست و توسط FDA تأیید نشده است. طبیعت نرم آن باعث می‌شود که نتواند به یک نقطه بچسبد و هنگامی که به باسن تزریق می‌شود، می‌تواند از طریق رگ‌های خونی به قسمت‌‌‌های دیگر بدن منتقل شده و باعث گرانولوم و سایر عوارض جانبی جدی شود.

اکثر افراد از روی ناآگاهی تزریق سیلیکون نرم را انتخاب می‌کنند. برخی از افراد خطر استفاده از تزریق سیلیکون را نمی‌دانند و تنها به این واقعیت توجه می‌کنند که این روش ساده، ارزان، بدون درد و دارای زمان بهبودی سریع است.

کلینیک‌‌‌های نامعتبر ممکن است با تزریق سیلیکون‌‌‌های بی کیفیت، وضعیت را بدتر کنند. به‌طورکلی یافتن مکانی که به‌منظور تزریق از سیلیکون‌‌‌های پزشکی استاندارد استفاده کند، آسان نیست.

عوارض سیلیکون نرم

علاوه بر ایجاد توده‌‌‌های سخت در قسمت‌‌‌های مختلف بدن (گرانولوم)، اگر سیلیکون مستقیما به جریان خون تزریق شود، می‌تواند به قلب برسد که این امر منجر به مشکلات زیر می‌شود:

حمله قلبی

سکته مغزی

آمبولی

مرگ ناگهانی.

سیلیکون نرم می‌تواند عوارض دیگری مانند تغییر شکل (ممکن است نیاز به جراحی برای حذف از بدن داشته باشد)، ایجاد زخم، خونریزی، مشکلات بهبودی و عفونت را در پی داشته باشد.

تزریق هیدروژل برای بزرگ کردن باسن

تزریق هیدروژل یکی از خطرناک‌‌‌‌ترین تکنیک‌‌‌های افزایش حجم باسن است. این فرمول عمدتاً از پلیمر پلی‌اکریل‌آمید جاذب آب و مقداری آب تشکیل شده است. چیزی که هیدروژل را برای افزایش حجم باسن مطلوب می‌کند، طبیعت یکدست و تجزیه‌ناپذیر آن است. این روش تزریق از نظر روش انجام مشابه ژل‌های ایمن توصیه شده توسط پزشکان است، بااین‌حال هنگامی که در میزان و غلظت بسیار زیاد تزریق شود، می‌تواند منجر به عوارض جدی شود.

درحالی‌که FDA استفاده از ‌‌‌‌‌‌ژل‌های پوستی مشابه هیدروژل را تأیید کرده، اما فقط تزریق چربی و کاشت ایمپلنت را به‌منظور افزایش حجم باسن تأیید کرده است. تزریق هیدروژل برای برجسته‌سازی باسن توسط هیچ متخصص معتبری قابل تأیید نیست. بیایید نگاهی به برخی از عوارض جانبی هیدروژل بیندازیم. توجه داشته باشید که علائم ممکن است بلافاصله پس از تزریق و یا سال‌‌‌ها بعد نمایان شوند.

عوارض تزریق هیدروژل به باسن

سخت‌شدگی زیر پوست که می‌تواند ناشی از گرانولوم یا توده‌‌‌های بافتی باشد. این سخت‌شدگی به دلیل وجود یک ماده خارجی، عفونت یا التهاب ایجاد می‌شود. هنگامی که هیدروژل در دوزهای ناایمن تجویز شود، می‌تواند باعث حمله بدن به این ماده و تشکیل بافت سفت شود.

زخم‌‌‌های باز زمانی ایجاد می‌شوند که محل برش‌‌‌ها عفونی شوند. تزریق این ماده خارجی هم می‌تواند منجر به عفونت شود.

مشکل در تنفس یکی از شایع‌‌‌‌ترین علائم تزریق هیدروژل به باسن است.

اگر مواد از باسن به قسمت‌‌‌های دیگر بدن منتقل شوند، می‌تواند باعث واکنش‌‌‌های آلرژیک، درد مفاصل و خستگی شود.

نتایج ناهنجار از جمله برآمدگی و همچنین تغییر رنگ، از عوارض رایج انجام این روش درمانی است.

مشکلات مزمن سلامتی، مانند نارسایی مزمن تنفسی، التهاب مزمن، سردردهای مزمن، درد مزمن و سایر بیماری‌های سلامتی دائمی می‌تواند از عوارض نهایی این روش باشد.

مرگ می تواند به دلیل مشکلات تنفسی و نارسایی کلیه در هنگام انتقال ماده خارجی به دیگر نقاط بدن رخ دهد. مثال‌های زیادی از افرادی وجود دارد که ناآگاهانه به بدن خود سیلیکون تزریق کرده‌اند و فکر کرده‌اند که ماده ایمنی است، اما پس از درمان جان خود را ازدست‌داده‌اند.

مهم‌ترین نکته‌ای که در مورد تزریق هیدروژل باسن باید در نظر داشت این است که هیچ پزشک متخصصی آن را تجویز نمی‌کند. هرگز در هر مرکزی غیر از مرکز پزشکی هیچ‌گونه عمل جراحی یا زیبایی انجام ندهید. حتما قبل از انجام هرگونه عمل زیبایی، اطلاعات لازم در مورد آن کسب کنید و حداقل با یک پزشک در مورد آن مشورت کنید. سعی کنید بهترین مارک ژل باسن را انتخاب کنید تا عوارض احتمالی کاهش یابد.

مراحل انجام تزریق ژل به باسن

معمولا زمانی که تصمیم به انجام تزریق ژل به باسن می‌گیرید، باید به دنبال پیدا کردن بهترین پزشک متخصص در این کار باشید تا نتیجه تزریق ژل برای‌تان رضایت‌بخش باشد. بعد از این مرحله و دریافت وقت تزریق ژل، به مطب متخصص مراجعه می‌کنید و با استفاده از پمادهای بی‌حسی موضعی، ناحیه موردنظر برای تزریق را بی‌حس می‌کنید. بعد از این مرحله پزشک متخصص با نشان دادن جعبه‌های ژل و اخذ تاییدیه از شما در خصوص برند ژل‌های تزریقی، حدود ۱۵۰ سی سی الی ۲۰۰ سی سی ژل برای هر باسن تزریق می‌کند.

مدت زمان تزریق حدودا یک ساعت است. معمولا بعد از تزریق، ناحیه موردنظر ماساژ داده می‌شود تا ژل‌ها در محل دقیق خود قرار گیرند.

این تزریق هیچ برش و زخمی ندارد؛ بدیهی است که پس از انجام آن می‌توانید به‌راحتی به فعالیت‌های روزمره‌تان بپردازید. هر چند، رعایت مراقبت‌های بعد از تزریق ژل به باسن، در نتیجه کار اثرگذاری مستقیم دارد و باید به دقت پیگیری شود.

مزایای تزریق ژل به باسن

بهتر است قبل از اینکه برای حجم دادن و فرمدهی به باسن، روشی را انتخاب کنید، ابتدا با مزایای تزریق ژل نسبت به سایر روش ها مثل جراحی آشنا شوید و سپس در این باره تصمیم بگیرید. در اینجا به برخی از این مزایا اشاره کرده ایم:

هزینه مقرون به صرفه تری نسبت به عمل جراحی دارد.

یک روش غیرتهاجمی است و نیازی به جراحی و بخیه ندارد.

تعداد جلسات درمانی کمتر است و به سرعت انجام می شود.

دوره ی نقاهت کمتری نسبت به عمل جراحی دارد.

تغییرات حاصل شده بلافاصله بعد از تزریق قابل مشاهده است.

امکان قرینه سازی فرم و حجم باسن وجود دارد.

نیازی به بستری شدن ندارد.

معایب تزریق ژل به باسن

سخت‌شدگی زیر پوست که می‌تواند ناشی از گرانولوم یا توده‌‌‌های بافتی باشد. این سخت‌شدگی به دلیل وجود یک ماده خارجی، عفونت یا التهاب ایجاد می‌شود. هنگامی که هیدروژل در دوزهای ناایمن تجویز شود، می‌تواند باعث حمله بدن به این ماده و تشکیل بافت سفت شود.

زخم‌‌‌های باز زمانی ایجاد می‌شوند که محل برش‌‌‌ها عفونی شوند. تزریق این ماده خارجی هم می‌تواند منجر به عفونت شود.

مشکل در تنفس یکی از شایع‌‌‌‌ترین علائم تزریق هیدروژل به باسن است.

اگر مواد از باسن به قسمت‌‌‌های دیگر بدن منتقل شوند، می‌تواند باعث واکنش‌‌‌های آلرژیک، درد مفاصل و خستگی شود.

نتایج ناهنجار از جمله برآمدگی و همچنین تغییر رنگ، از عوارض رایج انجام این روش درمانی است.

مشکلات مزمن سلامتی، مانند نارسایی مزمن تنفسی، التهاب مزمن، سردردهای مزمن، درد مزمن و سایر بیماری‌های سلامتی دائمی می‌تواند از عوارض نهایی این روش باشد.

مرگ می تواند به دلیل مشکلات تنفسی و نارسایی کلیه در هنگام انتقال ماده خارجی به دیگر نقاط بدن رخ دهد. مثال‌های زیادی از افرادی وجود دارد که ناآگاهانه به بدن خود سیلیکون تزریق کرده‌اند و فکر کرده‌اند که ماده ایمنی است، اما پس از درمان جان خود را ازدست‌داده‌اند.

مهم‌ترین نکته‌ای که در مورد تزریق هیدروژل باسن باید در نظر داشت این است که هیچ پزشک متخصصی آن را تجویز نمی‌کند. هرگز در هر مرکزی غیر از مرکز پزشکی هیچ‌گونه عمل جراحی یا زیبایی انجام ندهید. حتما قبل از انجام هرگونه عمل زیبایی، اطلاعات لازم در مورد آن کسب کنید و حداقل با یک پزشک در مورد آن مشورت کنید. سعی کنید بهترین مارک ژل باسن را انتخاب کنید تا عوارض احتمالی کاهش یابد.

کاندیدا مناسب تزریق ژل به باسن

افرادی که باسن آنها دارای فرم خاصی نمی باشد.

افراد دارای باسن افتاده

تزریق ژل به باسن برای کسانی که می خواهد اندازه و فرم باسن خود را بدون جراحی تغییر دهند گزینه مناسبی است.

افرادی که چربی لازم برای تزریق به باسن را نداشته باشند.

برای افراد دارای گودی در باسن مناسب می باشد.

هزینه های تزریق ژل به باسن

یکی از دغدغه‌هایی که افراد علاقه‌مند به انجام جراحی‌های زیبایی برای استفاده از خدمات زیبایی دارند، هزینه‌های تزریق ژل به باسن است. هزینه تزریق ژل معمولا بر اساس پارامترهایی مثل سابقه و تخصص پزشک جهت تزریق ژل، میزان ژل موردنیاز برای ایجاد حجم در ناحیه باسن و خدمات جانبی که در کلینیک و مطب ارائه می‌شود، مشخص می‌گردد.

معمولا، هر چه تخصص و تجربه پزشک در زمینه تزریق ژل بالاتر باشد، هزینه دستمزد نیز افزایش می‌یابد. در خصوص هزینه تامین ژل، باید توجه کنید که برند ژل و کیفیت آن تعیین کننده قیمت اصلی ژل‌های پرکننده است.

این ژل‌ها همه وارداتی هستند و با ارز خارجی وارد کشور می‌شوند، بدیهی است که نوسانات ارزی بر هزینه تزریق، اثرگذار است. معمولا، هزینه تزریق ژل به باسن، براساس درصدی از هزینه اصلی ژل مشخص می‌گردد. میزان حجم باسن نیز، تعیین کننده مقدار ژل موردنیاز جهت فرم دهی به باسن است که در نهایت همه‌گی، هزینه موردنیاز جهت تزریق ژل به باسن را مشخص می‌کند.

مراقبت های قبل از تزریق ژل به باسن

همان‌طور که می‌دانید، توصیه‌های قبل از عمل و توصیه‌های قبل از تزریق ژل به باسن، بخش مهم ماجرا است. با رعایت این توصیه‌ها، احتمال بروز مشکل در زمان تزریق ژل کاهش می‌یابد و شما به‌راحتی می‌توانید به هدف‌تان برسید؛ اما عدم توجه به این توصیه‌ها، مشکلاتی را در زمان تزریق ژل به باسن و بعد از آن، ایجاد می‌کند که در بعضی مواقع اثرات آن موجب نرسیدن شما به اندام دل‌خواه‌تان می‌شود. پس بهتر است با دقت و توجه خاصی، این توصیه‌ها را دنبال کنید و برای انجام آن برنامه‌ریزی کنید.

حتما از دو هفته پیش از تزریق ژل به باسن، مصرف دخانیات، قلیان و سیگار را کنار بگذارید و قطع کنید.

حتما حداقل از دو هفته قبل از تزریق ژل به باسن، مصرف نوشیدنی‌های الکلی را کنار بگذارید.

مصرف قرص آسپرین یک هفته پیش از تزریق، توصیه نمی‌شود؛ زیرا ریسک خونریزی با مصرف آسپرین بالا خواهد رفت.

از سولاریوم و آفتاب گرفتن پرهیز کنید. این توصیه را حداقل ۴ روز قبل از انجام تزریق جدی بگیرید.

سوابق پزشکی‌تان را یادداشت کنید و به‌طور دقیق به پزشک‌ متخصص‌تان تحویل دهید. در این سوابق، باید عمل‌های جراحی پیشین، حساسیت‌های غذایی و دارویی به همراه سوابق مصرف دارو را ذکر کنید.

در صورت توصیه پزشک، می‌توانید یک ساعت قبل از انجام تزریق، پماد بی‌حسی استفاده کنید تا درد کم‌تری احساس کنید.

مراقبت های بعد از تزریق ژل به باسن

همان‌طور که در تمامی جراحی‌ها و خدمات زیبایی توصیه می‌شود، مراقبت‌های بعد از تزریق ژل به باسن، بخش مهمی از پروسه فرم دهی به باسن است. اگر بهترین متخصص را برای تزریق باسن انتخاب کنید و گران قیمت‌ترین ژل را تهیه کنید، اما مراقبت‌های بعد از تزریق را جدی نگیرید و کارهای نامطلوب و مقارن با مراقبت‌ها را انجام دهید، بدیهی است که به نتیجه دل‌خواه‌تان نمی‌رسید.

برای رعایت این مراقبت‌ها، در ابتدا باید ۲ هفته از محل کارتان مرخصی بگیرید، زیرا برای فیکس شدن فرم باسن لازم است تا حدود دو هفته از خوابیدن بر روی باسن و نشستن روی باسن خودداری کنید.

به هیچ عنوان از توالت ایرانی استفاده نکنید و هیچ فشاری با فعالیت‌های روزمره به ناحیه باسن تحمیل نکنید. یادتان باشد، ژل در صورت فشار، ریسک جابه‌جایی و حرکت دارد!

پس، با مراقبت‌های دقیق، نتیجه تزریق را خوشایند رقم بزنید. حتما تا یک ماه از حضور در سونا و جکوزی پرهیز کنید. فعالیت‌های سنگین را با تاییدیه پزشک آغاز کنید.

یادتان باشد که هزینه چشمگیری برای زیبایی اندام‌تان صرف کرده‌اید و برای رسیدن به بهترین نتیجه، باید مراقبت‌های بعد از تزریق را جدی بگیرید!

اثرات و نتایج تزریق ژل به باسن

نتایج تزریق بلافاصله پس از عمل قابل مشاهده است. ماندگاری تزریق ژل به باسن معمولا بین ۱۸ تا ۲۴ ماه است و پس از آن توصیه می‌شود که برای ترمیم و تزریق مجدد اقدام کنید.

آیا می‌دانید چند وقت یکبار باید تزریق کرد؟ بازه زمانی ترمیم به برند ژل باسن و سازگاری بدن شما با آن بستگی دارد. گاهی یک فرد پس از ۲ سال نیاز به تزریق مجدد دارد. گاهی هم ممکن است نتیجه تزریق ژل باسن تا چندین سال پابرجا بماند.

معمولا پس از تزریق ژل به باسن، می‌توانید نتیجه حجیم کردن باسن را مشاهده کنید. در واقع، نتیجه این عمل زیبایی غیرتهاجمی، به‌وضوح قابل مشاهده است. پس از تزریق، معمولا کبودی‌هایی ظاهر می‌شود که کاملا طبیعی است و جای هیچ نگرانی ندارد.

تورم نیز، در بعضی افراد ایجاد می‌شود که باز هم جای نگرانی وجود ندارد. رعایت مراقبت‌های بعد از تزریق به شما کمک می‌کند تا نتیجه پایدارتری احساس کنید.

یادتان باشد که حدود ۱۲ ماه بعد از تزریق، باید برای ترمیم ژل باسن به متخصص‌تان مراجعه کنید و برای جبران ژل‌های جذب شده، مجدد تزریق ژل کنید.

مزایا و معایب تزریق کردن ژل به باسن چندان پیچیده نیست و با همین بررسی‌های ساده می‌توانید در نهایت، تصمیم بگیرید که از چه روشی برای فرم‌دهی به باسن استفاده کنید.

دوره نقاهت تزریق ژل به باسن

در هفته اول بعد از عمل، کبودی، ورم، درد و عدم قرینگی طبیعی است اما به مرور زمان بهتر می‌شود.

روی نقاط زخم و محل تزریق چربی‌ها، فشار وارد نکنید. نگران تورم نباشید در هفته دوم همچنان تورم خواهید داشت.

تا دو هفته نباید روی باسن بشینید.از هفته سوم می‌توانید روی باسن بشینید ولی از بالشتک‌های مخصوص استفاده کنید.

پس از سه روز در منزل آهسته قدم بزنید تا گردش خون بهتری داشته باشید.

فراموش نکنید که پس از تزریق چربی، گن را تا زمان مقرر شده توسط پزشک به طور ۲۴ ساعته استفاده کنید.

پس از ۱۰ روز به محل کار خود بازگردید و هر نیم ساعت از جای خود بلند شوید.

تورم از هفته سوم به مرور زمان کاهش می‌یابد و می‌توانید نتایج را تا حدودی ببینید.

از هفته ششم به بعد با نظر پزشک از گن کشی استفاده کنید.

تعداد جلسات تزریق ژل به باسن

ممکن است برای برخی از افراد تزریق طی چند جلسه انجام شود که این امر بستگی به حالت و اندازه باسن شخص دارد.  انجام تزریق در جلسات مختلف باعث می شود که فرم دهی و ایجاد تقارن بهتر انجام گیرد.  فاصله بین جلسات را پزشک برای شما مشخص خواهد کرد.

مشاوره

کلینیک بین المللی زیبایی پوست و مو آراد با کادری مجرب و متخصص در هر نوع زیباسازی و جوانسازی به صورت حضوری و در صورت عدم امکان زیبا جویان عزیز برای مشاوره حضوری همه ساعت می تواند به زیبا جویان عزیز مشاوره تلفنی را ارایه کند.

شاید این مطلب هم برای شما جذاب باشد:

https://clinicarad.com/%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%a8%d8%a7%d8%b3%d9%86-%d8%a8%d8%b1%d8%b2%db%8c%d9%84%db%8c-%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d8%a8%d8%a7%d8%b4%db%8c%d9%85%d8%9f/

https://clinicelahieh.com/%da%86%d8%a7%d9%82-%d8%b4%d8%af%d9%86-%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d9%88-%d8%a8%d8%a7%d8%b3%d9%86-%d8%a8%d8%a7-%d8%ba%d8%b0%d8%a7-%d9%88-%d8%aa%d8%ba%d8%b0%db%8c%d9%87-2/

https://clinicarad.com/%da%a9%d9%85%d8%b1-%d8%a8%d8%a7%d8%b1%db%8c%da%a9-%d9%88-%d8%a8%d8%a7%d8%b3%d9%86-%d8%a8%d8%b2%d8%b1%da%af-2/

نتیجه گیری

داشتن انحناهای بدنی برجسته و زیبا از جمله چیزهایی که است که امروزه افراد زیادی به‌خصوص خانم‌ها در تلاش برای رسیدن به آن هستند. راه‌های مختلفی برای این کار وجود دارد، از ورزش و رژیم‌های غذایی ویژه گرفته تا انواع عمل‌های زیبایی مانند لیفت یا پروتز باسن و تزریق فیلر و ژل باسن. در این میان تزریق ژل برای برجسته‌تر کردن باسن راه ایمن‌تر، آسان‌تر و ارزان‌تری به نظر می‌رسد.

ژل باسن انواع مختلفی دارد. بهترین نوع ژل باسن ژل اکوآفیلینگ است. ژل اسکالپترا و اسید هیالورونیک هم طرفداران زیادی دارند. در مقابل گزینه‌هایی مانند سیلیکون نرم و هیدروژل به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. این ژل‌ها می‌توانند عوارض زیاد و خطرناکی داشته باشند و از سمت هیچ متخصص پزشکی تأیید نشده‌اند.

اگر قصد تزریق ژل باسن را دارید در انتخاب نوع ژل و پزشک متخصص پوست یا جراح پلاستیک برای انجام آن دقت بسیاری داشته باشید. تزریق ژل باسن را در هیچ مرکزی غیر از مراکز پزشکی و زیر نظر پزشک انجام ندهید.

بسیاری از کلینیک‌‌‌های نامعتبر به طور غیرقانونی اقدام به تزریق ‌‌‌ژل باسن می‌کنند. بسیار مهم است که یک پزشک دارای مجوز، که پروانه او در سازمان نظام پزشکی ثبت شده است، پیدا کنید.

هنگام انتخاب یک جراح پلاستیک، حتما از تجربه کاری او در ارتباط با عمل‌‌‌های جراحی زیبایی سؤال کنید. علاوه بر این توصیه می‌شود که نمونه کارهای قبلی پزشک موردنظرتان را بررسی کنید.

کلینیک آراد

کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی آراد-کلینیک آراد

کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی آراد اصفهان با کسب برترین رتبه رضایتمندی مرجع جهانی گوگل ۵ ستاره درخدمت زیباجویان عزیز می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره رایگان و واتساپ می توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:

۰۹۱۳۰۳۲۳۲۹۲

دریافت مشاوره رایگان با ارسال عدد ۱ به سامانه ۱۰۰۰۵۸۴۸

جهت دریافت کد تخفیف و هدایای ویژه کلینیک ، حتما پیج ما را فالو کنید و علاوه بر دریافت کد های تخفیف در قرعه کشی یک عدد ۲۰۶ هم شرکت کنید:

آیدی اینستاگرام:

https://instagram.com/clinic.arad

ارائه مراقبت های مربوط به خدمات زیبایی در کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی آراد اصفهان توسط کادرحرفه ای انجام می‌شود که میتوانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر از طریق لینک زیر استفاده کنید :

clinicarad.com/مراقبت-ها/

سایت تخفیفات پزشکی جهت دریافت تخفیف:

 https://takhfifannet.com

سایت انجمن جهت پاسخ به سوالات زیبایی شما توسط برترین متخصصین زیبایی کشور:

 https://harfhayetazeh.com

لینک کوتاه:

لینک آپارات:https://aparat.com/v/YxArU

لینک نماشا:https://www.namasha.com/v/1PhoY5sW

ویکی پدیا: https://fa.wikipedia.org

فیسبوک:  https://www.facebook.com

تویتر: https://twitter.com

لینک یوتیوب: https://www.youtube.com

تلگرام: https://telegram.org

 • کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی آراد-هایفوی واژینال

  هایفوی واژینال چیه

  با در 10 دسامبر 2023 - 0 نظرات

  هایفوی واژینال چیه هایفوتراپی (High-Intensity Focused Ultrasound) یک فناوری جدید در زمینه بهبود و جوانسازی بافت‌های مختلف بدن است، از جمله عضلات واژن. این تکنولوژی از امواج فوکوس شده اولتراسونیک برای ایجاد گرما در عمق بافت‌ها و ایجاد تنش در سلول‌ها استفاده می‌کند. در صورتی که به دنبال بهبود و تقویت عضلات واژن هستید، هایفوتراپی […]

 • هایفو صورت

  مدت زمان هایفو صورت

  با در 29 نوامبر 2023 - 0 نظرات

  مدت زمان هایفو صورت هایفوتراپی یک فناوری روز به روز محبوب‌تر در زمینه جوانسازی پوست است. این تکنولوژی، از امواج صوتی با فرکانس بالا برای انجام مداخلات غیرجراحی بر روی پوست استفاده می‌کند. نام “هایفو” از عبارت High-Intensity Focused Ultrasound گرفته شده است. در زیر، با اصول و کاربردهای هایفوتراپی در جوانسازی پوست آشنا می‌شوید: […]

 • مشاوره هایفو اصفهان

  مشاوره هایفو اصفهان

  با در 23 نوامبر 2023 - 0 نظرات

  مشاوره هایفو اصفهان هایفوتراپی یک روش غیرجراحی برای بهبود ظاهر پوست و کاهش علائم پیری است. این فناوری از امواج فوکوس شده های فراصوتی برای تحریک تولید کلاژن و افزایش کلاژن موجود در پوست استفاده می‌کند. در ادامه، به جزئیات بیشتری در مورد هایفوتراپی زیبایی پرداخته خواهد شد: ### ۱٫ **چگونگی عملکرد:**    – **امواج […]

 • پاسخ به سوالات و ابهامات درباره زیبایی

  مرکز مشاوره زیبایی آراد

  با در 25 دسامبر 2023 - 0 نظرات

  مرکز مشاوره زیبایی آراد جراحی‌های زیبایی، انواع مختلفی دارند و بسته به نیازها و تمایلات هر فرد ممکن است انجام شوند. مشاورین ما در کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی آراد به هرگونه سوال و ابهامات شما، درباره جراحی زیبایی که به آن نیاز دارید و هزینه های آن، به صورت رایگان پاسخ میدهند. انواع […]

 • عکس دختری در حال تزریق فیلر اروپایی

  روش اروپایی

  با در 31 دسامبر 2023 - 0 نظرات

  تزریق فیلر به روش اروپایی (اصفهان) فیلرها و پرکننده‌های پوستی یکی از روش‌های متداول در زمینه جراحی زیبایی است که برای بهبود ظاهر و جوانسازی چهره مورد استفاده قرار می‌گیرد. – ترکیبات اصلی: فیلرها از موادی مانند اسید هیالورونیک، کلاژن، و رادیس می‌توانند تشکیل شده باشند. – عملکرد: این مواد به عنوان پرکننده‌های طبیعی عمل […]

استخدام بانک ملی استخدام مدیریت یک مجموعه (کاوه) انواع جراحی زیبایی واژن بانک ملی بلفاروپلاستی بهترین جراح لیفت صورت بهترین زمان بریا عمل زیبایی واژن تزریق چربی تزریق چربی به صورت لاغر تزریق چربی فریز شده به صورت تزریق ژل جراحی بینی جراحی پلک جراحی پلک چشم در اصفهان جوانسازی پوست زیبایی بینی عوارض بلفاروپلاستی عوارض لیفت صورت عوارض هایفو عوارض هایفوتراپی فواید لیفت صورت فیلم گونه گذاری قیمت تزریق چربی به صورت قیمت لیفت بینی دائمی قیمت لیفت بینی گوشتی قیمت لیفت صورت قیمت گونه گذاری لیفت صورت لیفت صورت با جراحی لیفت صورت با نخ لیفت صورت بدون جراحی لیفت صورت فواید ماندگاری تزریق چربی به صورت مراقبت و تقویت مو مزایای بلفاروپلاستی هایفوتراپی چیست هزینه تزریق فیلر هزینه تزریق چربی هزینه عمل بلفاروپلاستی هزینه عمل بینی هزینه کاشت ابرو هزینه ی عمل جراحی زیبایی واژن پرسش و پاسخ در مورد کاشت ابرو کاشت ابرو بعد از یکسال گونه گذاری طبیعی