قویترین و بهترین سایت نیازمندیهای رایگان کشوری
بروزرسانی: ۳۰ شهریور ۱۴۰۱
تعداد نظرات: 0
ارسال کننده: دکتر سید مجید موسوی
اس وی اف ژل

اس وی اف ژل

یکی از مؤثرترین و پرطرفدارترین روش‌های جوانسازی تزریق چربی در صورت است. با وجود طبیعی بودن این روش و اینکه احتمالی واکنش‌های حساسیتی و یا عوارض درازمدت در آن وجود ندارد ولی دوره نقاهت نسبتاً طولانی این تکنیک که از دو هفته تا گاه چندین هفته طول می‌کشد باعث شده است که بسیاری از افراد نتوانند از این روش استفاده کنند.

تزریق اس وی اف ژل( SVF Gel )یکی از روش‌های جدید برای جوانسازی پوستاست. این ماده در واقع از مشتقات چربی استخراج شده از بدن به دست آمده و بعد از فرآوری به قسمت دیگری از بدن خود فرد تزریق می‌گردد. این روش نسبت به روش تزریق چربی ، دوره نقاهت کمتری دارد و میزان تورم و کبودی آن نیز کمتر است و به همین خاطر در حال جایگزین شدن با روش‌هایی همچون تزریق چربی است.

همچنین با توجه به اینکه در این روش از سلول‌های بنیادی غلیظ شده استفاده می‌شود که محرک رشد هستند و موجب تولید کلاژن و بافت جدید در پوست می‌شوند ، SVF Gel نسبت به تزریق چربی که در آن از دانه‌های درشت چربی استفاده می‌شود ، ماندگاری بالاتری دارد.

دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که وجود سلول‌های بنیادی در چربی باعث تسریع و افزایش خون‌رسانی به گرافت شده و احتمال از بین رفتن سلول‌های چربی و جذب ۳۰ تا ۷۰ درصدی چربی را کاهش می‌دهد.

سلول‌های بنیادی این توانایی بالقوه را دارند که علاوه بر تولید سلول‌های کلاژن ساز، سلول‌های جدید چربی نیز تولید کنند. بنابراین، تزریق چربی علاوه بر کاربرد در حجم دهی، سبب کلاژن سازی و کاهش چین و چروک و جوانسازی نیز می شود.

کلینیک آراد

کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی آراد-کلینیک آراد

اس وی اف ژل چیست؟

تزریق چربی به عنوان روشی نوین، مدتی است در سراسر دنیا برای افزایش حجم و فرم دهی صورت و اندام مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش با وجود تزریق مواد استخراج شده از بدن خود فرد، ریسک شکست و ایجاد آلرژی و مشکلاتی که ممکن است در سایر روشهای افزایش حجم دهی، وجود داشته باشد، بسیار پایین است.

در تزریق چربی تقریباً می‌توان گفت؛ چربی برداشت شده از یک قسمت بدن خود شخص، فقط به منظور افزایش حجم به ناحیه دیگری از بدن او تزریق می‌گردد و در پی آن، جوانسازی با افزایش تولید کلاژن، به مقدار کم انجام خواهد شد، چرا که سلولهای بنیادی کمی در این حالت در چربی تزریق شده موجود است.

محققین با هدف کاهش عوارض، افزایش کارآیی هرچه بیشتر، ماندگاری و عدم نیاز به تجدید تزریق چربی، به ماده‌ای دست پیدا کردند که با فن آوری جدید، از چربی برداشت شده از بدن تولید می‌شود و در برگیرنده همه نتایج مثبت چربی قابل تزریق، و رفع بسیاری از معایب آن است. مهمترین اثر اینکه این ماده با افزایش کلاژن سازی در پوست به جوانسازی محل تزریق نیز می‌انجامد.

این ماده (اس وی اف ژل) که مخفف Stromal Vascular Fraction است دارای مقادیر زیادی از سلول‌های بنیادی است که می‌توانند علاوه بر جوانسازی و شفاف نمودن پوست، به ترمیم بسیاری از اسکارهای ناشی از آسیب دیدگی پوست نیز به طور قابل ملاحظه‌ای بپردازند.

سلول‌های بنیادی موجود در چربی

مدت‌هاست محققان به این یافته دست پیدا کرده‌اند که بافت چربی زیر پوست هر فرد علاوه بر سلول‌های چربی حاوی‌ سلول‌های بنیادی بسیار زیادی است. سلول بنیادی، مادر همه سلول‌ها در بدن است و توانایی تبدیل به تمام انواع سلول‌های بدن را دارد.

این سلول‌ها توانایی خود نوسازی (Self Renewing) و تمایز (Differentiating) به انواع سلول‌ها از جمله سلول‌های عضلانی، استخوانی، قلبی، عصبی، غضروفی و حتی سلول‌های چربی را دارند. همچنین در بازسازی و ترمیم بافت‌های مختلف بدن که به دنبال آسیب و جراحت از بین رفته، موثر بوده و می‌توانند به درون بافت‌های آسیب دیده‌ای که بخش عمده سلول‌های آن‌ها از بین رفته است، پیوند زده‌ شوند و با تکثیر و تمایز جایگزین سلول‌های آسیب دیده در آن شده و به ترمیم و رفع نقص در آن بافت بپردازند.

به دلیل توانایی منحصر به فرد سلول‌های بنیادی، این سلول‌ها امروزه از مباحث جذاب در علوم تحقیقاتی و درمانی است. تاکنون سلول‌های بنیادی فقط از مغز استخوان تهیه می‌شد، از سال ۲۰۰۱ که دانشمندان پی به وجود سلول‌های بنیادی در بافت چربی بردند و متوجه شدند که بافت چربی نسبت به مغز استخوان حاوی تعداد بسیار بیشتری از سلول‌های بنیادی است.

همچنین استخراج چربی از بدن بسیار آسان‌تر از مغز استخوان است. بنابراین امروزه استفاده از سلول‌های بنیادی چربی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که وجود سلول‌های بنیادی در چربی باعث تسریع و افزایش خون رسانی به گرافت شده و احتمال از بین رفتن سلول‌های چربی و جذب ۳۰ تا ۷۰ درصدی چربی را کاهش می‌دهد.

سلول‌های بنیادی این توانایی بالقوه را دارند که علاوه بر تولید سلول‌های کلاژن‌ساز، سلول‌های جدید چربی نیز تولید کنند. بنابراین، تزریق چربی علاوه بر کاربرد در حجم دهی، سبب کلاژن‌سازی و کاهش چین و چروک وجوان‌ سازی نیز می‌شود.

اس وی اف ژل

کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی آراد-اس وی اف ژل

افزایش تعداد سلول‌های بنیادی در چربی

برای بهبود نتایج حاصل از تزریق چربی و کاهش ورم و التهاب بعد از تزریق چربی، پزشکان در تلاش هستند تا بتوانند تعداد سلول‌های بنیادی موجود در بافت چربی را جداسازی کرده و با استفاده از آن به جوان‌سازی بیشتر و ماندگاری بیشتر و جذب کمتر چربی دست یابند. متاسفانه تکنیک‌های جداسازی این سلول‌های بنیادی از سلول‌های چربی موجود دربافت چربی برای مصارف در نواحی که نیاز به حجم‌دهی نیست، تاکنون موفقیت چندانی نداشته است.

به همین منظور بود که در سال ۲۰۱۳ برای اولین بار تکنیک نانوفت ارائه شد که در آن با تخریب سلول‌های چربی و سالم نگه داشتن سلول‌های بنیادی، قادر بودیم که سلول‌های بنیادی را به تنهایی و بدون خاصیت حجمدهی به داخل چروک‌ها تزریق کنیم. این‌ تکنیک برای افرادی که مایل هستند سطح پوستشان شفاف و جوان‌تر شود و هیچ‌گونه حجم‌دهی نیاز ندارند،

کاربرد دارد و همچنین می‌تواند در فردی که تزریق چربی معمولی انجام می‌دهد، به عنوان تقویت کننده اثرات ضد چروک روی سطح پوست تزریق شود. اخیرا در مراکز فوق تخصصی تزریق چربی، روش تهیه نانوفت به دلیل حجم زیاد روغن موجود در آن و امکان ایجاد التهاب و تورم طولانی توسط روش جدیدتری به نام SVF Gel جایگزین شده است.

تراکم بالای سلول‌های بنیادی موجود در SVF Gel و عدم وجود ذرات روغن آزاد در چربی باعث شده است تا بازسازی عروق خونی در ناحیه گیرنده به سرعت صورت بگیرد و التهاب و تورم بسیار کم باشد و بافت هر چه سریع‌تر ترمیم شود. بنابراین در ناحیه تزریق شده تورم غیرطبیعی به وجود نمی‌آید.

مراحل تزریق اس وی اف ژل

در ابتدا مانند روش تزریق چربی معمولی پس از تزریق ماده بی‌حس‌کننده در زیر پوست ناحیه برداشت، مانند شکم و بی حس شدن آن، از طریق یک برش کوچک کمتر از نیم سانتی، کانولای ظریفی وارد چربی زیر پوست شکم می‌شود و توسط سرنگ چربی زیر پوست به داخل سرنگ کشیده می‌شود. چربی خارج شده سانتریفوژ شده و سپس امولسیفیه شده و دوباره سانتریفوژ می‌شود. اس وی اف ژل از روغن جدا می‌شود و در پوست ناحیه مورد نظر تزریق می‌شود.

برای تهیه اس وی اف ژل (SVF-gel)، ابتدا محل برداشت چربی بی حس خواهد شد و به روش لیپوساکشن یا با به کارگیری کانولاهای بسیار ظریف، از طریق شکاف بسیار کوچکی (کمتر از ۱ سانتیمتر)، چربی از بافت مورد نظر برداشته می‌شود و سانتریفوژ می‌شود. سپس قسمت مایع دور ریخته و لایه چربی، برای مراحل بعد جدا می‌گردد.

چربی کلمن بدست آمده با جابجایی بین دو سرنگ ۱۰ میلی لیتر متصل شده توسط کانکتور مخصوص و سپس گذراندن از فیلترهای مخصوص، به صورت مکانیکی امولسیون می‌شود.

پس از پردازش، چربی به امولسیون تبدیل می‌شود و مجدداً با استفاده از سانتریفیوژ آماده سازی خواهد شد. پس از طی این مراحل، سرانجام، ماده باقیمانده زیر لایه چربی، اس وی اف ژل (SVF-gel) خواهد بود که حالت ژله‌ای دارد و حاوی مقادیر فراوانی از سلول‌های بنیادی است.

مزایا تزریق اس وی اف ژل

در این متد بدون نیاز به تکرار تزریق، نتایج مطلوبی بدست می‌آید. همچنین عوارضی مانند تورم، التهاب، کبودی و درد کمتر خواهید داشت. اس وی اف ژل (SVF gel) ماده‌ای است که با تراکم بیشتری از سلول‌های بنیادی، آثار بهینه‌تری در جوانسازی و بهبود عوارض ناشی از زخم و جراحت پوست دارد. در زیر به مهمترین اثرات این نوع تزریق اشاره کرده‌ایم:

ماندگاری طولانی

تورم، التهاب و کبودی کمتر

خاصیت ترمیم‌کنندگی سریع‌تر

دوره نقاهت کوتاه‌‌تر نسبت به تزریق نانوفت و چربی معمولی

عدم نیاز به جلسه دوم برخلاف روش تزریق چربی معمولی

تاثیر جوان‌سازی بیشتر نسبت به تزریق نانوفت یا چربی معمولی

تعداد زیادتر سلول‌‌های بنیادی در مقایسه با چربی معمولی و نانوفت

ایجاد ظاهری شاداب، باطراوت و طبیعی در صورت فرد

ایمنی بالا، حداقل تهاجم و رویت سریع نتایج تزریق آن

بهبود سریع، طبیعی و ظاهری فرد

جذب سریعتر چربی تزریق شده به همراه نتیجه تزریق

کاربردهای اس وی اف ژل

جوان‌سازی و حجم دهی همزمان در صورت و پشت دست‌ها

جوان‌سازی و وایتنینگ ناحیه تناسلی، رفع خشکی در سنین یائسگی

کاهش بسیار خوب اسکار آکنه، تصادف، بخیه، سالک

تاثیر بسیار خوب در ریزش مو و طاسی

تاثیر گذاری در درمان بیماران ویتلیگو (در دست بررسی)

بهبود وضعیت ظاهری و عملکرد دهان در بیماری اسکلرودرمی

بهبود ضایعات تناسلی لیکن اسکلروز LSA

بهبود عوارض پوستی ناشی از رادیوتراپی

کمک به تسریع در ترمیم زخم‌های مزمن

معایب اس وی اف ژل

روش تزریق چربی به روش اس وی اف ژل در کنار تمام مزایایی که دارد، معایب اندکی نیز دارد که عبارت‌اند از:

به دلیل اضافه شدن یک مرحله دیگر در خالص‌سازی چربی، این کار زمان بیشتری را نیاز دارد.

نسبت به روش معمول تزریق چربی، نیاز به برداشتن حجم بیشتری از چربی بدن، می‌باشد.

به طور میانگین حدود سه ماه جهت دیدن نتایج نهایی، زمان نیاز است.

کاندیدا مناسب اس وی اف ژل

محدودیت خاصی برای تزریق چربی یا اس وی اف ژل وجود ندارد. کاندیدای مناسب جهت انجام این تزریق اشخاصی هستند که برای جوانسازی و رفع چین و چروک و ماندگاری طولانی به دنبال تکنیهای نوین پزشکی هستند و حداقل دارای ۱۸ سال سن می‌باشند.

در حقیقت تزریق چربی مناسب افراد جوان و سن پایین هم می‌باشد که دچار نقص و یا کمبود حجم در نواحی مختلفی از صورت خود شده‌اند مانند چین و چروک‌های عمیق و افتادگی در چانه و همچنین از این تکنیک می‌توان برای زیباجویانی استفاده کرد که چربی نقاط مختلف بدن آنها به علت ضربه، سوختگی و یا بیماری‌هایی مانند اسکلرودنا، ایدیوپاتیک و آتروفی از بین رفته است.

هزینه های اس وی اف ژل

با توجه به وقت‌گیر بودن این عمل و ظرافت مراحل آن، هزینه این عمل نسبت به روش‌های قبلی تزریق جربی که معمولا باید طی حداقل دو مرحله انجام می‌شد، بیشتر است. ولی از نظر این‌که این روش نتایج ماندگار و جوان‌سازی بهتری نسبت به روش‌های قبلی دارد و معمولاً نیاز به جلسه دوم ندارد ارزش هزینه کردن دارد. در مورد استفاده از این روش در اسکارهای سوختگی، تصادف یا آکنه، هزینه ها بر اساس وسعت ناحیه‌ای که نیاز به درمان دارد محاسبه می‌شود.

در پایان در این مقاله از کلینیک بین المللی پوست ، مو و زیبایی آراد در روش تزریق چربی با تکنیک جدید فقط با یک جلسه به نتیجه طبیعی و ماندگار دست پیدا خواهید کرد که علاوه بر اینکه تورم و جذب زیاد چربی کمتر مشاهده می‌شود، جوان‌سازی بسیار بیشتر و بهتر حاصل خواهد شد. صبر و شکیبایی در رسیدن به نتیجه مطلوب، به دلیل زمانی است که سلول‌های بنیادی جهت بازسازی نیاز دارند.

مراقبت‌های قبل از تزریق اس وی اف ژل

اگر سابقه تبخال زدن دارید در جلسه مشاوره پزشک خود را مطلع کرده تا برای پیشگیری از بروز تبخال برای شما دارو تجویز کند.

قبل از استفاده از این روش جوان‌سازی در مورد آن به اندازه کافی تحقیق کنید.

در مورد روش انجام کار با پزشک خود مشورت نمایید.

برای بهبودی سریع‌تر از یک هفته قبل از تزریق از مصرف سیگار و مشروبات الکلی خودداری کنید.

به مدت یک هفته از مصرف داروهای رقیق‌کننده خون اجتناب کنید.

شب قبل از عمل شامی سبک میل کرده و مصرف مایعات به ویژه آب را افزایش دهید.

قبل از مراجعه به کلینیک دوش گرفته و نکات بهداشتی را رعایت کنید.

از مصرف آسپرین،  پروفن و ویتامینها خودداری کنید.

اگر بیماری خاصی دارید و یا دارویی مصرف می‌کنید به پزشک خود اطلاع دهید.

مراقبت‌های بعد از تزریق اس وی اف ژل

ناحیه‌ای را که چربی از آن تخلیه شده، تمیز نگه دارید.

به هیچ وجه ناحیه تزریق را فشار یا ماساژ ندهید.

از انجام ورزش و فعالیت‌های سنگین اجتناب کنید.

طبق دستور پزشک محل زخم‌ها را ضدعفونی کرده و پانسمان کنید.

به مدت بیست و چهار ساعت از رفتن به حمام خودداری کنید.

داروها به ویژه آنتی‌بیوتیک‌هایی را که پزشک تجویز کرده را سر وقت مصرف کرده و از مصرف داروهای بدون تجویز بپرهیزدید.

در صورت لزوم برای کاهش درد و التهاب از مسکن و کمپرس سرد استفاده کنید.

به مقدار کافی آب بنوشید.

از پزشکتان راهنمایی‌های ضروری درباره مراقبت پس از عمل را دریافت کرده و به آن‌ها پایبند باشید.

اثرات و نتایج اس وی اف ژل

وجود تعداد زیاد سلول‌های بنیادی در اس وی اف ژل و همچنین قابل تزریق بودن این محصول از طریق سوزن‌های ظریف این قابلیت را به پزشک می‌دهد که بتواند این سلول‌ها را مستقیم در لایه سطحی درم تزریق کند و علاوه بر فرم‌دهی و حجم‌دهی اثر کلاژن‌سازی و شفاف کردن روی پوست اعمال می‌کند. سلول‌های بنیادی روی تیرگی و لک صورت نیز تاثیر خوبی دارد. میزان جوان‌سازی و لیفت پوست به دنبال تزریق اس وی اف بیشتر از تزریق چربی و یا نانوفت است.

اسکارهای سوختگی تاکنون روش درمانی موثری نداشته است، با این روش نوین اس وی اف ژل تاثیرات مفیدی روی سفتی پوست، ناصافی و اختلاف رنگ می‌تواند داشته باشد.

دوره نقاهت اس وی اف ژل

روش اس وی اف ژل بر عکس تزریق چربی که دوره نقاهت پنج روزه دارد و دو هفته طول می‌کشد تا نتایج کاملاً مشخص شود، دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد و دلیل آن این است که سلول‌های چربی تغلیظ شده و به سلول‌های بنیادی تبدیل می‌شود. به همین دلیل باعث می‌شود از تورم پوست جلوگیری شود.

تعداد جلسات لازم اس وی اف ژل

با تزریق چربی با تکنیک نوین اس وی اف ژل تنها در یک جلسه به نتیجه طبیعی و ماندگار دست پیدا خواهید کرد. علاوه بر اینکه تورم و جذب زیاد چربی کمتر مشاهده می‌شود، جوان‌سازی بسیار بیشتر و بهتری حاصل خواهد شد. صبر و تامل در رسیدن به نتیجه مطلوب، به دلیل زمانی است که سلول‌های بنیادی جهت بازسازی نیاز دارند. در ضمن ماندگاری این روش نسبت به روش‌های دیگر بیشتر بوده و اثربخشی آن نیز بالاتر می‌باشد.

سوالات متداول

تفاوت تزریق چربی به روش سنتی و اس وی اف ژل

اس وی اف ژل، همان چربی بعد از استخراج است که به آن فیلتراسیون مکانیکی اضافه می‌شود. این متد در اصلاح زاویه فک، پر کردن شقیقه، گونه‌سازی و استاندارد کردن چانه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد اصلی اس وی اف ژل برای جوانسازی صورت بوده، ولی در نواحی دیگر بدن هم انجام می‌شود یعنی برای هر اندامی که بخواهید آن را فرم بدهید یا جوان‌سازی کنید، کاربرد دارد، مثلا برای پشت دست‌ها. جالب است بدانید که امروزه تزریق چربی برای پشت دستها نیز طرفدارای بسیاری پیدا کرده است، چون حالت ظاهری دست‌تان را تغییر داده و آن‌ها را جوان‌تر می‌کند.

تاثیر اس وی اف ژل بر درمان جای زخم

اس وی اف ژل، تاثیر مثبتی در درمان جای زخم‌ دارد. این روش با ایجاد رگ‌های خونی اطراف ناحیه زخم، بافت‌های آسیب‌دیده را ترمیم کرده و بیشتر از هر روش دیگری در درمان آن‌ها اثربخش است.

محققان با تهیه این ماده و استفاه از آن بر روی اشخاصی که اسکارهای زخم و سوختگی غیرقابل درمان داشتند، متوجه شدند نتایج خوبی با تزریق اس وی اف ژل (SVF-gel) برای این بیماران به دنبال داشته است. اس وی اف ژل با ایجاد رگ‌های خونی اطراف اسکار، به ترمیم هرچه سریعتر بافت‌ها پرداخته و بیش از هر روش دیگری در درمان این ضایعات تاثیرگذار  بوده است.

خاصیت اس وی اف ژل (SVF GEL) چیست؟

اس وی اف ژل دارای سلولهای بنیادی بوده که سبب جوانسازی پوست می‌شود. به علت اینکه دو مرحله فیلتراسیون و سانتریفیوژ را می‌گذراند، ذرات بسیار یکدست‌تر و یکنواخت‌تری را دارا می‌باشد. در نتیجه ظاهر و فرم‌دهی بهتری داشته و موجب جوانسازی پوست هم می‌شود.

با توجه به اینکه سلول‌های بنیادی و زایا در خود داشته، سبب دوام بیشتری در پوست هم می‌شود.

آیا  روش اس وی اف ژل خطراتی دارد؟

انتقال چربی به روش اس وی اف ژل، یکی از ایمن‌ترین روش‌های پیوند و تزریق چربی بوده و تاکنون هیچ خطری مانند عفونت، خونریزی یا سایر عوارض جانبی شایع از آن گزارش نگردیده است.

عوارض بعد از تزریق اس وی اف ژل (SVF GEL)

تزریق ژل اس وی اف یک درمان کم عارضه و کم تهاجمی بوده و تنها بعد از تزریق ممکن است، احساس قرمزی، کبودی، تورم، خارش و حساسیت در محل تزریق ژل را تجربه کنید. البته این عوارض هم موقتی بوده و بعد از مدت کوتاهی بر طرف خواهند شد. در ادامه اگر متقاضی پس از تزریق ژل هر یک از عوارض زیر را تجربه کرد باید به پزشک خود اطلاع دهد، در زیر به این دسته از عوارض اشاره می‌کنیم:

قرمزی شدید در ناحیه تزریق ژل

مشاهده لکه‌های تیره و روشن در ناحیه تزریق

احساس درد که با گذشت زمان افزایش می یابد.

حساسیت شدید در محل تزریق ژل

اس وی اف ژل

کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی آراد-اس وی اف ژل

میزان جذب غیر قابل پیش ‌بینی در تزریق چربی

تزریق چربی برای اولین باردر سال ۱۸۹۰ انجام شده است و علاقه به این روش همچنان رو به افزایش است. تزریق‌ چربی یک روش بازسازی سودمند و موثر است که معمولاً برای درمان سوختگی‌ها، آسیب‌ها، لیپودیستروفی، جوان‌سازی و حجم‌دهی به دنبال لاغری استفاده می‌شود.

مزیت برداشت آسان و فراوان از بافت چربی با یک روش کم تهاجمی، محبوبیت آن را در جراحی پلاستیک و پوست افزایش داد. با این حال، نتایج بهینه هنوز حاصل نشده است، در درجه اولیه دلیل جذب مجدد گرافت که روی روش تأثیر منفی می‌گذارد. جذب غیرقابل پیش بینی سلول‌های چربی پس از تزریق درمحل گیرنده از ۳۰ تا ۷۰ درصد متغیر است. به دلیل از بین رفتن سلول‌های چربی از معایب بزرگ تزریق چربی است که برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیاز به تکرار تزریق چربی دارد.

علت این جذب عدم خون رسانی مناسب به سلول‌های تزریق شده در محل گیرنده است، که منجر به مرگ تعدای از سلول‌های چربی تزریق شده می‌شود.

مشاوره

کلینیک بین المللی پوست ، مو و زیبایی آراد با کادری مجرب و متخصص در هر نوع زیباسازی و جوانسازی به صورت حضوری و در صورت عدم امکان زیبا جویان عزیز برای مشاوره حضوری همه ساعت می تواند به زیبا جویان عزیز مشاوره تلفنی را ارایه کند.

شاید این مطلب هم برای شما جذاب باشد:

https://clinicarad.com/pda0

https://clinicarad.com/sxso

https://clinicarad.com/4avs

نتیجه گیری

تزریق چربی به عنوان روشی نوین برای افزایش حجم و فرم‌دهی صورت و اندام در سرتاسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش با وجود تزریق مواد استخراج شده از بدن خود فرد، ریسک شکست و ایجاد آلرژی و مشکلاتی که ممکن است در سایر روش‌های افزایش حجم‌دهی، وجود داشته باشد، بسیار پایین آمده است.

در این روش چربی برداشت شده از یک قسمت بدن خود شخص به منظور افزایش حجم به ناحیه دیگری از بدن او تزریق می‌شود و به دنبال آن، جوانسازی با افزایش تولید کلاژن، انجام خواهد شد.

محققین در این روش جهت کاهش عوارض، افزایش کارآیی و ماندگاری و عدم نیاز به تجدید تزریق چربی، با استفاده از فن‌آوری جدید به ماده‌ای دست پیدا کرده‌اند که از چربی برداشت شده از بدن تولید شده و دربرگیرنده همه نتایج مثبت چربی قابل تزریق و رفع بسیاری از معایب آن بوده است.

مهم‌ترین اثر این ماده افزایش کلاژن‌سازی در پوست جهت جوانسازی محل تزریق می‌باشد. این ماده (اس وی اف ژل) نام دارد که مخفف Stromal Vascular Fraction است دارای مقادیر بسیاری از سلول‌های بنیادی بوده که از تورم شدید جلوگیری کرده و هم می‌توانند علاوه بر جوانسازی و شفاف کردن پوست، به ترمیم اسکارهای ناشی از آسیب‌دیدگی آن نیز منجر شود.

اگر می‌خواهید از متدهای جدید برای افزایش جوانسازی پوست خود استفاده کنید، باید در این زمینه تحقیقات کافی به عمل آورید. یکی از روشهای نوین جهت جوانسازی پوست تزریق چربی اس وی اف ژل می‌باشد که ما در این مقاله به طور مفصل به آن پرداختیم.

کلینیک آراد

کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی آراد-کلینیک آراد

کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی آراد اصفهان با کسب برترین رتبه رضایتمندی مرجع جهانی گوگل ۵ ستاره درخدمت زیباجویان عزیز می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره رایگان و واتساپ می توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:

۰۹۱۳۰۳۲۳۲۹۲

دریافت مشاوره رایگان با ارسال عدد ۱ به سامانه ۱۰۰۰۵۸۴۸

جهت دریافت کد تخفیف و هدایای ویژه کلینیک ، حتما پیج ما را فالو کنید و علاوه بر دریافت کد های تخفیف در قرعه کشی یک عدد ۲۰۶ هم شرکت کنید:

آیدی اینستاگرام:

https://instagram.com/clinic.arad

ارائه مراقبت های مربوط به خدمات زیبایی در کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی آراد اصفهان توسط کادرحرفه ای انجام می‌شود که میتوانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر از طریق لینک زیر استفاده کنید :

clinicarad.com/مراقبت-ها/

سایت تخفیفات پزشکی جهت دریافت تخفیف:

 https://takhfifannet.com

سایت انجمن جهت پاسخ به سوالات زیبایی شما توسط برترین متخصصین زیبایی کشور:

 https://harfhayetazeh.com

لینک کوتاه:

لینک آپارات:

لینک نماشا:https://www.namasha.com/v/4Rbwfpwq

ویکی پدیا: https://fa.wikipedia.org

فیسبوک:  https://www.facebook.com

تویتر: https://twitter.com

لینک یوتیوب: https://www.youtube.com

تلگرام: https://telegram.org

 • کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی آراد-هایفوی واژینال

  هایفوی واژینال چیه

  با در 10 دسامبر 2023 - 0 نظرات

  هایفوی واژینال چیه هایفوتراپی (High-Intensity Focused Ultrasound) یک فناوری جدید در زمینه بهبود و جوانسازی بافت‌های مختلف بدن است، از جمله عضلات واژن. این تکنولوژی از امواج فوکوس شده اولتراسونیک برای ایجاد گرما در عمق بافت‌ها و ایجاد تنش در سلول‌ها استفاده می‌کند. در صورتی که به دنبال بهبود و تقویت عضلات واژن هستید، هایفوتراپی […]

 • پاسخ به سوالات و ابهامات درباره زیبایی

  مرکز مشاوره زیبایی آراد

  با در 25 دسامبر 2023 - 0 نظرات

  مرکز مشاوره زیبایی آراد جراحی‌های زیبایی، انواع مختلفی دارند و بسته به نیازها و تمایلات هر فرد ممکن است انجام شوند. مشاورین ما در کلینیک بین المللی پوست مو زیبایی آراد به هرگونه سوال و ابهامات شما، درباره جراحی زیبایی که به آن نیاز دارید و هزینه های آن، به صورت رایگان پاسخ میدهند. انواع […]

 • عکس دختری در حال تزریق فیلر اروپایی

  روش اروپایی

  با در 31 دسامبر 2023 - 0 نظرات

  تزریق فیلر به روش اروپایی (اصفهان) فیلرها و پرکننده‌های پوستی یکی از روش‌های متداول در زمینه جراحی زیبایی است که برای بهبود ظاهر و جوانسازی چهره مورد استفاده قرار می‌گیرد. – ترکیبات اصلی: فیلرها از موادی مانند اسید هیالورونیک، کلاژن، و رادیس می‌توانند تشکیل شده باشند. – عملکرد: این مواد به عنوان پرکننده‌های طبیعی عمل […]

 • پاک کردن تاتو بازو

  پاک کردن تاتو با روش آمریکایی

  با در 11 ژانویه 2024 - 0 نظرات

  پاک کردن تاتو با روش آمریکایی اگر احساس پشیمانی از تاتو دارید، این احساس متداول است و بسیاری از افراد در یک دوره‌ای از زندگی خود این احساس را تجربه می‌کنند. امکان دارد دلایل مختلفی برای این پشیمانی وجود داشته باشد، از جمله تغییر سلیقه، تغییر در شرایط زندگی، یا حتی عدم رضایت از کیفیت […]

 • عکس نمادین موز برای افزایش سایز آلت تناسلی

  مشاوره برای افزایش قطر اندام تناسلی

  با در 21 ژانویه 2024 - 0 نظرات

  مشاوره برای افزایش قطر اندام تناسلی اندازه طبیعی آلت تناسلی متغیر بوده و بین افراد مختلف تفاوت دارد. تحقیقات نشان می‌دهد که اکثر مردان، اندازه طبیعی آلت تناسلی خود را به عنوان معقول و قابل قبول می‌دانند. مطالعات به دست آمده از متوسط اندازه آلت تناسلی به عنوان راهنمایی برای ارائه اطلاعات به افراد استفاده […]

استخدام بانک ملی استخدام مدیریت یک مجموعه (کاوه) انواع جراحی زیبایی واژن بانک ملی بلفاروپلاستی بهترین جراح لیفت صورت بهترین زمان بریا عمل زیبایی واژن تزریق چربی تزریق چربی به صورت لاغر تزریق چربی فریز شده به صورت تزریق ژل جراحی بینی جراحی پلک جراحی پلک چشم در اصفهان جوانسازی پوست زیبایی بینی عوارض بلفاروپلاستی عوارض لیفت صورت عوارض هایفو عوارض هایفوتراپی فواید لیفت صورت فیلم گونه گذاری قیمت تزریق چربی به صورت قیمت لیفت بینی دائمی قیمت لیفت بینی گوشتی قیمت لیفت صورت قیمت گونه گذاری لیفت صورت لیفت صورت با جراحی لیفت صورت با نخ لیفت صورت بدون جراحی لیفت صورت فواید ماندگاری تزریق چربی به صورت مراقبت و تقویت مو مزایای بلفاروپلاستی هایفوتراپی چیست هزینه تزریق فیلر هزینه تزریق چربی هزینه عمل بلفاروپلاستی هزینه عمل بینی هزینه کاشت ابرو هزینه ی عمل جراحی زیبایی واژن پرسش و پاسخ در مورد کاشت ابرو کاشت ابرو بعد از یکسال گونه گذاری طبیعی