قویترین و بهترین سایت نیازمندیهای رایگان کشوری
بروزرسانی: ۲ مهر ۱۳۹۶
تعداد نظرات: 0
ارسال کننده: دکتر سید مجید موسوی

خبر ۱۰ شهریور ۹۶: درخواست استخدام ۱۱ هزار نیروی جدید توسط وزارت بهداشت داده شده است (منبع: خبرگزاری تسنیم)

وزیر بهداشت و آموزش پزشکی در همدان: درخواست استخدام ۱۱ هزار نیروی جدید توسط وزارت بهداشت داده شده است
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در همدان با بیان اینکه در بخش اشتغال توانستیم ۵۰ هزار شغل به صورت مستقیم ایجاد کنیم گفت: با احداث بیمارستان‌های جدید درخواست استخدام ۱۱ هزار نفر را نیز به نهاد مربوطه ارائه کرده‌ایم که امیدواریم با آن موافقت شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی شامگاه پنج‌شنبه در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه با قدردانی از عملکرد رسانه‌ها در انعکاس خدمات و اقدامات دولت اظهار داشت: بدون تردید در تمام کارها کمبود، کاستی و نقص وجود دارد به ویژه وقتی فرد در مسئولیت‌های سنگین‌تر قرار می‌گیرد عیوب نیز نمایان‌تر می‌شود.
وی افزود: باید بپذیریم که این کاستی و مشکلات در همه اقصی نقاط کشور وجود دارد هر چند برای کسب موفقیت نیز امکانات و نیازهایی مطرح است که باید تامین شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: آنچه امروز مردم می‌خواهند امیدواری است اما نه امیدواری کاذب و یا دادن آمارهای دروغ  چرا که ما در منطقه‌ای زندگی می‌کنیم که مشکلات خاصی دارد و از طرفی توانمندی‌های ما نیز بی‌حد و حصر نیست.
وی با تاکید براینکه مردم نباید کاستی‌های ما را به حساب انقلاب، اسلام و نظام بگذارند تصریح کرد: اقداماتی که در دولت یازدهم انجام شد نشان داد مردم علاقه‌مند بودند این دولت ادامه یابد بنابراین شما می‌توانید کاری کنید مردم در عین حال که امیدوار هستند به مطالبات خود نیز بپردازند هر چند ما نیز درخواست داریم به مشکلات پیش‌روی مسئولان نیز توجه کنید.
قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به اینکه گاهی مسئولان بنا بر دویدن دارند اما راه باز نیست، عنوان کرد: از حمایت مردم در حوزه سلامت و از تلاش شما اصحاب رسانه برای معرفی طرح تحول نظام سلامت و افرادی که در حال خدمت صادقانه به مردم هستند تشکر می‌کنم.
وی در ادامه در پاسخ  به سوالات خبرنگاران درباره گروکشی برخی شرکت‌های پخش دارو برای پرداخت مطالباتشان نیز گفت: نباید هیچ مشکلی برای پخش دارو به ویژه در رابطه با بیماران خاص ایجاد شود چرا که حیات این افراد به ویژه بیماران هموفیلی به وجود فاکتورها بستگی دارد بنابراین از مسئولان استان می‌خواهم این موضوع را پیگیری کنند تا ظرف چند روز آینده برطرف شود.
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: در بخش خدمات دندانپزشکی نیز پوشش بیمه‌ای ضعیف بوده و هزینه های درمان نیز گران است به همین دلیل در شروع دولت یازدهم تنها کمتر از ۵ درصد مراکز خدمات مربوط را ارائه می‌دادند که البته تلاش ما در دولت دوازدهم رساندن این مقدار به ۲۵ درصد است.
وی اظهار داشت: با پیگری‌های وزارت بهداشت در چند سال گذشته ۷ میلیون دانش‌آموز در حوزه خدمات دندانپزشکی توانستند ۳۵ میلیون خدمت دریافت کنند و علاوه بر آن نیز خدمات دندانپزشکی برای دانش‌آموزان با سنین خاص رایگان انجام می‌شود.
قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه بسیاری از بیمه‌ها در بسیاری از کشورها نیز خدمات دندانپزشکی را تحت پوشش ندارند تصریح کرد: آنچه می‌تواند در سطح ملی و در بخش دندانپزشکی راهگشا باشد ارائه بیمه ویژه دندانپزشکی است و امیدواریم در دولت دوازدهم بیمه ویژه‌ای برای این موضوع تهیه کنیم.
وی درباره وضعیت تولید تجهیزات پزشکی و تصمیم وزارت خانه بهداشت برای تولید این تجهیزات در همدان افزود: در حوزه صنایع و تجهیزات پزشکی دولت سرمایه‌گذار نیست و بخش خصوصی در این حوزه فعال است.
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در پاسخ به سوالی درباره میزان مطالبات وزارتخانه بهداشت از بیمه‌ها نیز ابراز کرد: طبق اطلاعات رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان این مرکز ۲۶۰ میلیارد تومان طلب داشته که امیدواریم بیمه‌ها بتوانند این مبلغ را بپردازند چرا که احتمالا به همین اندازه نیز علوم پزشکی همدان به کارمندان و افراد زیر مجموعه خود بدهکار باشد.
وی درباره خودکفایی کشور در بخش تجهیزات پزشکی عنوان کرد: در حال حاضر ما ۳۵ درصد از تجهیزات مورد نظر خود را در کشور تولید می‌کنیم هر چند به تازگی در کشور با اجرای طرح تحول نظام سلام رونق غیرقابل باوری در این عرصه ایجاد شده است به گونه‌ای که توانستیم به اندازه ۲ میلیارد تومان از شرکت‌های دانش بنیان و غیره تجهیزات خریداری کنیم.
قاضی‌زاده هاشمی بیان کرد: در حال حاضر ما در بخش تهیه تخت‌های بیمارستانی مانیتور اتاق عمل و غیره جریان خوبی شروع شده است و تقریبا واردات این تجهیزات به کشور از بین رفته است که امیدواریم این روند ادامه یابد.
وی با تشریح وضعیت بیماران پروانه‌ای نیز تصریح کرد: در حال حاضر این بیماری جز بیماری‌های خاص به شمار نمی‌آید هر چند ما به دولت پیشنهاد داده‌ایم تا این بیماری نیز جز بیماری‌های خاص قرار گیرد اما در حال حاضر ۵ میلیارد تومان از محل طرح تحول نظام سلامت برای این کار اختصاص داده‌ایم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: برای کاهش بیماران پروانه‌ای در کشور باید از تولد این افراد جلوگیری شود و امیدواریم برای بیماران فعلی نیز در بخش بیمه‌ای حمایت بیشتری انجام شود تا اندکی درد و رنج این دسته از افراد کاهش یابد.
وی گفت: در بخش اشتغال نیز توانستیم ۵۰ هزار شغل به صورت مستقیم ایجاد کنیم و با احداث بیمارستان‌های جدید نیز درخواست استخدام ۱۱ هزار نفر را نیز به نهاد مربوطه ارائه کرده‌ایم که امیدواریم با آن موافقت شود.
قاضی‌زاده هاشمی درباره اظهار نگرانی یک نفر از خبرنگاران درباره نبود بیمارستانی در همدان برای درمان بیماران سرطانی نیز ابراز کرد: استان همدان در بخش درمان سرطان و همچنین جراحی مغر و اعصاب از مهمترین مراکز دانشگاهی ما در کشور است که به دلیل کیفیت بالای خدمات و همچنین محرومیتی که در دیگر استان‌های مجاور وجود دارد سبب شده تا افراد بسیاری به این استان مراجعه کنند.
وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره نقش طرح تحول نظام سلامت در تعطیل شدن بخش خصوصی حوزه بهداشت و درمان تصریح کرد: با اجرای این طرح هر جا که بخش خصوصی به موضوعی ورود کرده وزارتخانه به دنبال انجام کار دیگری رفته است چرا که ما در این وزارتخانه به دنبال تصدی‌گری نیستیم.

1316 بازدید کل ، 2 امروز

  

ارسال نظر

 • جراحی زیبایی واژن

  انواع جراحی زیبایی واژن

  با در 21 ژوئن 2022 - 0 نظرات

  انواع جراحی زیبایی واژن باتوجه به اینکه جراحی زیبایی واژن یک عملکردی است که جدیداً معرفی شده و خیلی از افراد ممکن است که اطلاعات کافی از عملکرد واقعی آن نداشته باشند. به طور کلی دستگاه تناسلی بانوان شامل چند قسمت است یک قسمت مونس پوبيس یا سقف دستگاه تناسلی است. در حقیقت اگر دستگاه […]

 • تزریق چربی

  ماندگاری تزریق چربی به صورت

  با در 11 ژوئن 2022 - 0 نظرات

  ماندگاری تزریق چربی به صورت تلاش مردم به داشتن ظاهری زیبا و جوان در تمامی دوران تاریخ وجود داشته است؛ بنابراین همواره شاهد رونمایی از روش‌های جدیدی  مانند تزریق چربی هستیم که ما را یک قدم بیشتر به زیبایی از دست رفته دوران جوانی بازگرداند. از جمله یکی از این روش‌ها تزریق چربی از شکم […]

 • لیفت صورت

  لیفت صورت بدون جراحی

  با در 18 ژوئن 2022 - 0 نظرات

  لیفت صورت بدون جراحی لیفت صورت بدون جراحی یکی از روش های زیبایی به حساب می آید که از توانسته مزایا زیادی را با خود به همراه داشته باشد. بهره مندی از این روش می تواند آثار پیری را از صورت شما به مرور از بین ببرد. هر چقدر سن شما بالاتر برود، به همان […]

 • هایفوتراپی

  هایفو تراپی معجزه جوانسازی لیفت صورت در کلینیک بین المللی آراد

  با در 2 جولای 2022 - 0 نظرات

  هایفو تراپی معجزه جوانسازی لیفت صورت در کلینیک بین المللی آراد با بالا رفتن سن و شکسته شدن کلاژن‌های پوست ناخودآگاه پوست ما زیبایی و طراوت خود را از دست می‌دهد. در ابتدا خطوط پیشانی و سپس خطوط لبخند نمایان شده و به‌ مرور پوست دچار افتادگی می‌شود. دلیل این افتادگی، از بین‌ رفتن کلاژن […]

 • هایفو

  بهترین مراقبت های قبل و بعد از هایفو

  با در 21 ساعت قبل - 0 نظرات

  بهترین مراقبت های قبل و بعد از هایفو هر فردی در این جهان می‌خواهد به روزهای پرشور جوانی خود بازگردد، اما این به خود ما انسان‌ها بستگی دارد كه بتوانیم از پیر شدن فرار كنیم. وقتی پا به پیری می‌گذاریم، پوستمان شروع به افتادگی و ایجاد چین و چروک می‌کند و پوست صورت ظاهری ناخوشایند […]